Zuchy U-11 M Energa Branq Słupsk Mistrzami Województwa Pomorskiego!

OPRAC.: PW
Energa Branq Słupsk Mistrzami Województwa Pomorskiego
Energa Branq Słupsk Mistrzami Województwa Pomorskiego CzarniToWy
11 maja 2024 w Gdyni odbył się Final-Six rozgrywek w kategorii U-11 M (Zuchy) Woj. Pomorskiego. Duży sukces odniosła w nim drużyna Energa Branq Słupsk zajmując 1 miejsce.

W pierwszym meczu turnieju (spotkaniu półfinałowym) podopieczni Roberta Jakubiaka pokonali drużynę TREFLA Sopot 84:40. Najwięcej punktów dla słupskiego zespołu zdobyli: Michał Kaczmarczyk 33, Krzysztof Nitka 21 oraz Leon Tymiński i Jakub Krawiec po 7.

W drugim meczu turnieju (spotkaniu finałowym) drużyna Energa Branq Słupsk pokonała gospodarzy turnieju i najlepszy zespół po rundzie zasadniczej rozgrywek - Energę GAK Gdynia 81:76. Słupszczanie zajęli 1 miejsce w generalnej klasyfikacji Mistrzostw Województwa U-11 M. W tym najważniejszym meczu sezonu najwięcej punktów dla naszej drużyny zdobyli: Krzysztof Nitka 25, Michał Kaczmarczyk 23 oraz Leon Tymiński 9.

W/w trójka zawodników została również wyróżniona nagrodami indywidualnymi turnieju przyznawanymi dla MVP każdego meczu oraz całego turnieju.

Energa Branq Słupsk wystąpił w zawodach w 11-osobowym składzie: Michał Kaczmarczyk, Krzysztof Nitka, Leon Tymiński, Jakub Krawiec, Franciszek Grądzki, Mikołaj Muraszko, Aleksander Durka, Patryk Kostrzewski, Igor Hulecki, Antoni Gnyp i Adam Panek.

Gratulacje dla zawodników, trenera i rodziców, którzy bardzo licznie przybyli na zawody i głośno dopinmgowali swoje pociechy.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że wszyscy zawodnicy zwycięskiego zespołu to uczniowie klas sportowych Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 16 w Słupsku.