Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

10 osób podejrzanych w sprawie bójki na maczety w Słupsku. Śledztwo przejęła Prokuratura Okręgowa w Słupsku

Bogumiła Rzeczkowska
Bogumiła Rzeczkowska
Łukasz Capar
Zarzuty wymuszania od kobiet haraczy z nierządu i udziału w bójce z niebezpiecznymi narzędziami. Spośród 10 podejrzanych o to mężczyzn czterech przebywa w areszcie, jeden jest poszukiwany. Prokuratura Okręgowa w Słupsku przejęła wielowątkowe śledztwo.

Do bójki na maczety i noże doszło 16 kwietnia wieczorem na ul. Sportowej w Słupsku. W porachunkach uczestniczyło siedem osób. Jeden z uczestników bójki został ranny w pośladek, policzek i łuk brwiowy. Obrażenia nie zagrażały jego życiu.

Jako pierwszy został aresztowany Dominik K. Później policja zatrzymywała kolejne osoby. Śledztwo wykazało, że sprawa dotyczy wymuszeń rozbójniczych w styczniu i lutym tego roku. Obecnie zarzuty przedstawiono dziewięciu osobom. Jeden mężczyzna jest nadal poszukiwany. W jego sprawie wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów.

Bójka na maczety w Słupsku. Cztery areszty i dozór przełożonego

Z naszych informacji wynika też, że osoby zamieszane w te sprawy przewijają się w innym śledztwie przejętym ze Słupska przez Prokuraturę Krajową. Osoby te są związane z półświatkiem sutenerów, a tłem sprawy są haracze z nierządu.

- Śledztwo w sprawie bójki z użyciem niebezpiecznych narzędzi z Prokuratury Rejonowej w Słupsku zostało przejęte do dalszego prowadzenia przez Prokuraturę Okręgową w Słupsku z uwagi na skomplikowany oraz wieloosobowy charakter sprawy – mówi Paweł Wnuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Słupsku. - Sprawę po jej przejęciu prowadzi zastępca prokuratora okręgowego Monika Ryszkiewicz-Jakubowska. Śledztwo zostało przedłużone do dnia 31 października 2020 roku.

W sprawie dotychczas zarzuty przedstawiono Piotrowi D.-Z. – udziału w bójce i pobiciu. Podejrzany jest aresztowany. Damianowi G. zarzucono usiłowanie wymuszenia rozbójniczego w lutym tego roku w Słupsku na szkodę pokrzywdzonej kobiety, wymuszenie rozbójnicze 7 tys. zł w styczniu tego roku w Słupsku na szkodę innej kobiety i kolejne usiłowania wymuszenia pieniędzy także w lutym. Ten podejrzany również przebywa w areszcie. Zarzuty zostały mu przedstawione w ramach recydywy,

Michał G. usłyszał dwa zarzuty: wymuszenia 7 tys. zł od tej samej kobiety i posiadania narkotyków. Podejrzany jest pod dozorem policji i ma zakaz opuszczania kraju. Z kolei Dominik K. przebywa w areszcie pod zarzutami usiłowania wymuszenia rozbójniczego i udziału w kwietniowej bójce. Zarzuty zostały mu przedstawione w ramach recydywy.

Natan K. jest tymczasowo aresztowany pod zarzutami usiłowania wymuszenia haraczu i udział w bójce. Marcin N. jest podejrzany o wymuszenie haraczu 7 tys. i posiadanie broni palnej i amunicji. Mężczyzna ma dozór policji oraz zakaz opuszczania kraju. Następny na liście podejrzanych jest Patryk P. z zarzutem udziału w bójce. Zastosowano wobec niego dozór policji i zakaz opuszczania kraju.

O udział w bójce prokuratura podejrzewa także Dawida W., któremu zarzut przedstawiono w ramach recydywy, oraz Sebastiana W. Obaj są pod dozorem policji i mają zakaz opuszczania kraju.
 
Za udział w bójce z nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem grozi kara do 8 lat więzienia. Za wymuszenie rozbójnicze – do 10 lat.

Zobacz także: Dożywocie za podpalenie, dwa zabójstwa i usiłowanie, narażenie ludzi na śmierć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza