MKTG SR - pasek na kartach artykułów

10 wirtualnych tablic do współpracy online. Są niezastąpione podczas pracy zdalnej i nauki

AB
Wirtualne tablice są idealne do nauki online i pracy zespołowej. Pozwalają zobrazować proces myślowy, sprawdzają się podczas burz mózgów, a także ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji. Poznaj najbardziej popularne tablice online.
Wirtualne tablice są idealne do nauki online i pracy zespołowej. Pozwalają zobrazować proces myślowy, sprawdzają się podczas burz mózgów, a także ułatwiają podejmowanie trafnych decyzji. Poznaj najbardziej popularne tablice online. Geralt/ Pixabay.com
Wirtualne tablice są wykorzystywane do pracy w grupach przez pracodawców, nauczycieli i trenerów. Wyjaśniamy, dlaczego warto je stosować w pracy, szkole i na studiach.

Zarządzanie pracą zespołu online stanowi nie lada wyzwanie. Trudniej jest utrzymać uwagę grupy, inny charakter ma również interakcja między współpracownikami. W biurze, szkole czy na studiach, niezastąpione są wirtualne tablice. Można je wykorzystać do burzy mózgów, pracy projektowej oraz w wielu innych sytuacjach. Przedstawiamy przegląd płatnych i bezpłatnych wirtualnych tablic.

Ze względu na pandemię COVID-19 wiele osób przeniosło swoje życie zawodowe do internetu. Jeżeli zastanawiasz się, jak spotkać się z klientem online, gdzie zorganizować spotkanie zespołu lub jak zabrać się za przygotowanie webinaru, zapoznać się z listą 15 aplikacji do wideo rozmów.

15 najlepszych aplikacji do webinarów i wideo rozmów. Są nie...

Dzięki wirtualnym tablicom można wzbogacić zajęcia szkolne, spotkanie zespołu, warsztaty czy pracę w grupie. Pomagają one zmotywować ludzi do działania, pobudzają kreatywność i są przydatne w porządkowaniu informacji.

Warto z nich korzystać, jeżeli pracujemy zdalnie. Dzięki nim można:

 • pracować zespołowo
 • organizować pracę zespołu
 • planować działania
 • projektować nowe produkty i usługi
 • zwiększyć zaangażowanie zespołu
 • podejmować decyzje
 • generować pomysły
 • wypracować nowe rozwiązania
 • osiągnąć lepsze rezultaty pracy
 • prowadzić warsztaty rozwijające zespół

Obecnie coraz większy nacisk kładzie się na myślenie wizualne, które zakłada posługiwanie się narzędziami i metodami umożliwiającymi lepsze zrozumienie i działanie. Badacze wskazują, że myślenie wizualne charakteryzuje co najmniej 65% populacji. Aby zachęcić takie osoby do aktywnego działania i włączenia się do pracy zespołowej, wykorzystuje się często flipcharty czy stkicky notes (karteczki).

Przez pandemię koronawirusa coraz więcej osób korzysta z profesjonalnych narzędzi do komunikacji, zarządzania projektami i delegowania zadań. Wśród nich prym wiodą takie aplikacje, jak Slack, Basecamp czy Trello. Niektóre narzędzia są bezpłatne, inne można testować za darmo ze względu na pandemię koronawirusa. Zobacz, jakich aplikacji używać do komunikacji oraz pracy zdalnej.

10 aplikacji, które usprawnią komunikację podczas pracy zdalnej

Te same narzędzia można znaleźć w świecie wirtualnym. Wirtualne tablice, podobnie jak klasyczne flipcharty, umożliwiają przyklejanie kolorowych karteczek z notatkami (post-ity), pisanie, tworzenie kształtów, tabelek, diagramów i wykresów. Osoby mające dostęp do wirtaulnej tablicy mogą pracować na niej synchronicznie lub asynchronicznie. Mają możliwość wklejania obrazków, plików wideo, linków i komentarzy. Mogą także wydzielić w ramach jednej tablicy własne ramki do pracy (wireframes). Dzięki wirtualnej tablicy jesteśmy w stanie lepiej zilustrować swoją koncepcję i wyjaśnić ją innym członkom zespołu.

Najpopularniejszymi na rynku wirtualnymi tablicami są: Miro i Mural, które można zsynchronizować z aplikacjami do zarządzania pracą zespołową (np. Asana, Trello). Oba narzędzia na przestrzeni lat zostały bardzo rozbudowane, dzięki czemu nadają się do działań biznesowych. Warto także zainteresować się innymi narzędziami, takimi jak Jamboard, Whimsical czy InVision Freehand.

W internecie można znaleźć wiele platform ze szkoleniami online. Wybór jednej z nich może przyprawić o zawrót głowy. Porównaliśmy ofertę 10 popularnych platform e-learningowych.

10 najlepszych platform do nauki online. Zobacz, gdzie warto...

Tego typu narzędzia znajdują szerokie zastosowanie podczas warsztatów online, ponieważ umożliwiają pracę w grupach, kontrolowanie czasu przeznaczonego na poszczególne zadania (dzięki stoperowi), przeprowadzenie głosowania, wyświetlenie klepsydry, a nawet - rozmowy na czacie i wykonywanie połączeń wideo. Można je wykorzystać podczas onboardingu pracownika, szkoleń i nauki.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Zakaz handlu w niedzielę. Klienci będą zdezorientowani?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 10 wirtualnych tablic do współpracy online. Są niezastąpione podczas pracy zdalnej i nauki - Strefa Biznesu

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza