11 listopada wielka akcja charytatywna dla chłopców...

  11 listopada wielka akcja charytatywna dla chłopców poparzonych w pożarze w Lęborku

  Marcin Kapela

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wielu ludzi i wiele środowisk zaangażowało się w organizację akcji charytatywnej, której celem jest zbiórka funduszy na leczenie i rehabilitację chłopców, którzy ucierpieli w wyniku pożaru kamienicy w Lęborku. Organizatorzy szukają wolontariuszy. Koordynatorem akcji jest Jacek Miąskowski z Banina, zwany przez niektórych pomorskim Owsiakiem.
  Pożar kamienicy w Lęborku. Kilkanaście osób trafiło do szpitala
  1/11
  przejdź do galerii

  Pożar kamienicy w Lęborku. Kilkanaście osób trafiło do szpitala ©Straż Pożarna

  Trwają przygotowania do wielkiej akcji charytatywnej pod hasłem „Przywróćmy rodzinie nadzieję”, podczas której będą zbierane środki na wsparcie rodziny poszkodowanej w pożarze kamienicy przy ul. Pileckiego w Lęborku. W akcję zaangażowało się wielu ludzi dobrej woli, ale potrzebni są jeszcze wolontariusze.

  W Szkole Podstawowej nr 4 w Lęborku spotyka się sztab organizacyjny. Organizatorzy apelują o zgłaszanie się
  wolontariuszy: - Chcielibyśmy, żeby przyszli ludzie, bo sami nie jesteśmy w stanie zrealizować tej imprezy - podkreśla Jacek Miąskowski, koordynator akcji.

  - Szukamy osób, które chciałyby pomóc w realizacji, czyli wolontariuszy. Żeby ludzie przyszli rodzinami na naszą imprezę. I pozwolili nam osiągnąć cel, czyli zebrać środki na leczenie i rehabilitację dzieci.

  W pożarze na przełomie września i października najbardziej ucierpiały dzieci. Nie udało się uratować życia poparzonej, 16-letniej Agaty. Do szpitala trafili też jej dwaj młodsi bracia. Ostatnio szpital opuścił trzyletni Maciej, ale 12-letni Jan wciąż potrzebuje intensywnej terapii i nie wiadomo, kiedy wróci do domu rodzinnego ze szpitala.  18-latek przyznał się do podpalenia kamienicy w Lęborku
  - To jest tak naprawdę pospolite ruszenie - mówi Miąskowski, jeden z głównych organizatorów zaplanowanej na 11 listopada wielkiej akcji charytatywnej pod hasłem „Przywróćmy rodzinie nadzieję”. - Zaangażowała się cała społeczność, włączyło się w to miasto. Cały czas jesteśmy w kontakcie z burmistrzem i jego zastępcą. Harcerze, strażacy. Trudno wszystkich wymienić. Nie znam środowisk, które nie włączyły się. Cała akcja ma na celu zbiórkę środków na leczenie i rehabilitację, poniekąd też na funkcjonowanie rodziny. Jedno z dzieci jest na Śląsku i rodzina cały czas dojeżdża. To są dla nich duże koszty.

  W niedzielę 11 listopada w Lęborku będzie wiele się działo. Będzie rajd nordic walking, morsowanie, rajd rowerowy, motocykle i pojazdy klasyczne, turniej piłkarski i wiele, wiele innych atrakcji.

  - Zapraszamy do wzięcia udziału w koncercie charytatywnym, który odbędzie się na hali sportowo - widowiskowej w Lęborku. Podczas koncertu będą liczne atrakcje dla całych rodzin w tym: dmuchańce, loteria fantowa, strzelnica, pokazy taneczne oraz wokalne. Podczas trwania koncertu zachęcimy do zbiórki na rzecz poszkodowanej rodziny w pożarze kamienicy. Tego dnia spotkacie również naszych kwestujących wolontariuszy w całym mieście. Podczas koncertu w hali miejskiej wystąpią: Pododdział, Cotard, Shadow archetype, Mateusz Grędziński.

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Polub nas na Facebooku

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  Wideo

  Zdjęcia