MKTG SR - pasek na kartach artykułów

12 bóstw, jedno jest twoim opiekunem. Które? Poznaj horoskop egipski i zobacz, co o tobie mówi

Anna Moyseowicz
Anna Moyseowicz
Horoskop egipski jest jednym z najstarszych na świecie.
Horoskop egipski jest jednym z najstarszych na świecie. Jose A. Bernat Bacete/ Getty Images
W horoskopie egipskim wyróżniamy 12 znaków zodiaku, a każdemu z nich odpowiada jedno ze starożytnych, egipskich bóstw. Każde z nich pełni inną rolę i przypisuje się mu unikalne cechy charakteru. Choć z pozoru ten podział może przypominać znany nam horoskop zachodni, znacznie się od niego różni. Przekonaj się, kogo masz za swojego opiekuna i co to oznacza dla twojego życia!

Spis treści

Każde z dwunastu bóstw egipskich jest patronem konkretnego okresu w roku i każdemu z nich przypisane są określone cechy charakteru. Jak sprawdzić, kto jest naszym patronem? Wystarczy jedynie znajomość daty urodzenia. Poniżej przedstawiamy 12 bóstw, a także co symbolizują.

Religia w starożytnym Egipcie

W starożytnym Egipcie panowała religia politeistyczna, co oznacza, że wierzono w wiele bóstw. Szacuje się, że mogło być ich nawet około 800. W różnych częściach kraju jedno bóstwo mogło mieć różne cechy charakteru, ale ci najważniejsi bogowie posiadali dość jednolity wizerunek. Uważano, że odpowiadają za siły natury i starano się żyć z nimi w zgodzie. Często uważano, że bogowie występują pod postacią zwierząt, dlatego też niektóre gatunki traktowano jak święte. Wierzono także w półbogów, czyli geniuszy.

Od boga ziemi do bogini miłości. Sprawdź, które z 12 egispkich bóstw jest twoje!

Horoskop egipski jest jednym z najstarszych na świecie. Wyróżnia 12 bóstw, którym przypisuje się różne okresy w roku, inne niż te, które odpowiadają znakom zodiaku w horoskopie zachodnim.

1. Hapi (1-7 stycznia, 18-28 czerwca, 1-7 września, 18-26 listopada)

Hapi, bóstwo wylewów Nilu, które nanosiły muł, co pozwalało na uprawę roślin. Cechuje się logiką i praktycznością. Jest otwarta, jasno wyraża emocje i nawiązuje dobry kontakt nawet z dotychczas obcymi osobami. Ma pozytywną energią i ciekawość świata.

2. Amon-Ra (8-21 stycznia, 1-11 lutego)

Amon-Ra, bóg powietrza, wiatru, płodności. Uważano go za króla bogów. Jest symbolem twórczości i siły. Osoby urodzone pod jego patronatem są energiczne, optymistyczne i pełne życia. Mają naturalne zdolności przywódcze i charyzmę, co sprawia, że często stają się liderami. Są świetnymi organizatorami.

3. Mut (22-31 stycznia, 8-22 września)

Mut, bogini nieba, jest symbolem kobiecości, opieki i macierzyństwa. Jej imię oznacza „matkę świata”. Osoby urodzone pod jej opieką są troskliwe, pełne empatii i mają naturalną zdolność do opiekowania się innymi. Są lojalnymi i oddanymi przyjaciółmi. Bywają nieśmiałe oraz skryte, uparcie dążą do celu.

4. Geb (12-29 lutego, 20-31 sierpnia)

Geb, bóg ziemi, jest symbolem stabilności i wsparcia. Osoby urodzone pod jego patronatem są praktyczne, rozsądne i mają silny związek z naturą. Są to ludzie, na których można polegać w każdej sytuacji. Są emocjonalne, ale niewielu osobom to przeszkadza, ponieważ charakteryzują się wyjątkowym urokiem. Lubią pomagać innym i działać na rzecz środowiska.

5. Ozyrys (1-10 marca, 27 listopada - 18 grudnia)

Ozyrys, bóg śmierci, odrodzenia i wiecznego życia, jest symbolem transformacji i odnowy. Ludzie pod jego patronatem są kreatywni, intuicyjni i mają zdolność adaptacji. Potrafią odnaleźć się w każdej sytuacji i wyciągnąć z niej naukę. Z jednej strony są niezwykle silni, a z drugiej wrażliwi i delikatni. Cechują się bezpośredniością i niezależnością.

6. Izyda (11-31 marca, 18-29 października, 19-31 grudnia)

Izyda, bogini natury i płodności, jest patronką rodzin, dzieci, osób ubogich oraz zmarłych. Osoby urodzone pod jej opieką są opiekuńcze, wierne i pełne miłości. Mają silne więzi rodzinne i cenią bliskość z najbliższymi. Cechuje się szczerością, poczuciem humoru i niespożytą energią.

7. Toth (1-19 kwietnia, 8-17 listopada)

Thoth, bóg mądrości i pisma, symbolizuje wiedzę i naukę. Osoby urodzone pod jego opieką są inteligentne, analityczne i mają silne zainteresowanie nauką i wiedzą. Charakteryzuje je dobra pamięć i umiejętność rozwiązywania problemów. Są zaradni i pomysłowi, świetnie sprawdzą się na uczelni lub prowadząc własny biznes.

8. Horus (20 kwietnia - 7 maja, 12-19 sierpnia)

Horus, bóg nieba, jest symbolem ochrony i zwycięstwa. Ludzie pod jego opieką są odważni, ambitni i pełni determinacji. Nie boją się wyzwań i dążą do realizacji swoich celów. Nie brak im charyzmy i silnej woli w rozwiązywaniu problemów. Cenią sobie bezpieczeństwo i pracowitość.

9. Anubis (8-27 maja, 29 czerwca - 13 lipca)

Anubis, bóg śmierci i życia pozagrobowego, to patron dusz wędrujących w zaświatach. Osoby urodzone pod jego opieką są wrażliwe, empatyczne i mają silne poczucie sprawiedliwości. Często angażują się w pomoc innym. Bardzo cenią sobie miłość, wielokrotnie to właśnie ona jest sensem ich życia.

10. Set (28 maja - 18 czerwca, 28 września - 2 października)

Set, bóg ciemności, burz i chaosu, jest symbolem zmiany i nieprzewidywalności. Ludzie pod jego patronatem są dynamiczni, nie boją się ryzyka i często wprowadzają nowe idee. Są innowatorami i rewolucjonistami. Lubią kontakt z innymi i bycie w centrum uwagi. Poszukują emocji i przygód.

11. Bastet (14-28 lipca, 23-27 września, 3-17 października)

Bastet, bogini miłości, radości, opiekunka rodzin oraz kotów, jest symbolem ciepła i domowego ogniska. Ludzie pod jej opieką są lojalni, kochający i troskliwi. Cenią harmonię i spokój w życiu codziennym, ale też estetykę oraz sztukę. Mają silnie rozwiniętą intuicję i lubią ciekawostki z zakresu ezoteryki.

12. Sekhmet (29 lipca-11 sierpnia, 30 października-7 listopada)

Sekhmet, bogini zemsty, wojny i uzdrowienia, symbolizuje siłę i determinację. Osoby urodzone pod jej opieką są odważne, pełne energii i zdeterminowane w dążeniu do swoich celów. Są naturalnymi liderami i wojownikami. Potrafią wykazać się surowością oraz determinacją, ale też życzliwością i lojalnością. Bardzo dumni optymiści.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Stronę Kobiet codziennie. Obserwuj Stronę Kobiet!

od 7 lat
Wideo

Kim jest Michelle Obama?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: 12 bóstw, jedno jest twoim opiekunem. Które? Poznaj horoskop egipski i zobacz, co o tobie mówi - Strona Kobiet

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza