Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

18 uczniów oraz trzech opiekunów z bytowskiego ekonoma przejdzie obowiązkową, 14-dniową kwarantannę

Sylwia Lis
18 uczniów oraz trzech opiekunów z bytowskiego ekonoma przejdzie obowiązkową, 14-dniową kwarantannę. W nocy z soboty na niedzielę wrócą do Bytowa.

19 uczniów oraz 3 opiekunów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Bytowie przez tydzień przebywali w hiszpańskiej Andaluzji. Dziś około godziny 20 wylecą do domu. Po północy będą w Berlinie, skąd autokarem wrócą do Bytowa.

- Zgodnie z ukazanym rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 marca 2020 roku w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu zagrożenia epidemicznego od dnia 14 marca 2020 roku do odwołania na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej ogłasza się stan zagrożenia epidemicznego w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2 - informuje Anna Kreft, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bytowie. - Osoba przekraczająca granicę państwa od 15. 03. 2020 r., w celu udania się do swojego miejsca zamieszkania lub pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, jest obowiązana przekazać Straży Granicznej informację o adresie miejsca zamieszkania lub pobytu, w którym będzie odbywać obowiązkową kwarantannę i nr telefonu do kontaktu z tą osobą. Następnie Straż Graniczna udostępni te dane organom Państwowej Inspekcji Sanitarnej celem prowadzenia dalszych czynności. Młodzież powracająca zza granicy RP do Bytowa polegać będzie wymaganiom rozporządzenia czyli, 14-dniowej kwarantannie domowej i ścisłemu nadzorowi Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytowie.

Zgodnie też z rozporządzeniem młodzież będzie poddana testom na obecność koronawirusa.

- Przewidziane jest wykonanie badań tych osób w kierunku koronowirusa SARS-CoV-2. Sprawy organizacyjne z tym związane są w trakcie załatwiania - podkreśla Anna Kreft.

Młodzież z Bytowa czuje się dobrze. Uczniowie są w stałym kontakcie z dyrektorem oraz z rodzicami. Dziś jeszcze odbędzie się spotkanie dyrekcji z rodzicami.

ZOBACZ TAKŻE: Koronawirus. Marek Biernacki o zamkniętych szkołach i placówkach

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

O prawie do aborcji w Sejmie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza