MKTG SR - pasek na kartach artykułów

20 lat i koniec

Redakcja
Dziecko naszej pracownicy podjęło naukę na studiach zaocznych w roku akademickim 2001/2002. Matka dziecka pobierała na nie zasiłek rodzinny i zasiłek pielęgnacyjny (w związku z chorobą powstałą w dzieciństwie). W marcu 2002 roku dziecko pracownicy kończy 20 lat. Czy wobec przysługującego mu prawa do zasiłku pielęgnacyjnego do 24. roku życia, powinniśmy matce dziecka wypłacać zasiłek rodzinny nawet po 20. urodzinach? - pyta pracodawca.

Zasiłku rodzinnego nie wypłaca się według tych samych zasad co zasiłek pielęgnacyjny. W przypadku studentów zakończenie wypłaty zasiłku rodzinnego przypada najczęściej na pierwszy rok studiów, bowiem zazwyczaj wtedy studenci kończą 20 lat.
Zasiłek pielęgnacyjny dziecku niepełnosprawnemu od dzieciństwa może być wypłacany znacznie dłużej, a bywa, że i całe życie.
Tu: z chwilą ukończenia przez dziecko pracownika 20 lat pracodawca ma obowiązek zaprzestać wypłaty zasiłku rodzinnego. Powinien natomiast kontynuować wypłatę zasiłku pielęgnacyjnego do 24. roku życia dziecka (o ile będzie dziecko pracownicy nie przerwie nauki w szkole wyższej).

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza