23. kolejka okręgówki (wideo). Wyniki klasy A i B

Amadeuszowi Szpiterowi nie udało się trafić do bramki.
Amadeuszowi Szpiterowi nie udało się trafić do bramki. Jarosław Stencel
W meczu 23. kolejki słupskiej klasy okręgowej Polonez Bobrowniki pokonał na boisku w Damnie rezerwy Gryfa Słupsk 1:0 (0:0).

W 10 minucie minimalnie przestrzelił po uderzeniu piłki głową Sebastian Wojciechowski. Po kwadransie piłkę wywalczył Tomasz Perkowski i próbował przelobować Patryka Wójcika, ale przelobował też bramkę. Sporo ciekawego wydarzyło się pomiędzy 23, a 26 minutą. Do siatki trafił Bartłomiej Dziuban, ale sędziowie wskazali pozycję spaloną słupszczanina. W odpowiedzi ponownie zaatakował Perkowski, a piłka po nogach Michała Michalaka poszybowała nad poprzeczką.

W kolejnej akcji Przemysław Nałęcz powstrzymał Dziubana, a sytuacji sam na sam po podaniu od Damiana Szendraka nie wykorzystał Amadeusz Szpiter strzelając wprost w bramkarza gospodarzy. W 35 minucie Nałęcz obronił strzał Dziubana w krótki róg oraz silne uderzenie z dystansu Szymona Schulza. W ostatniej minucie pierwszej połowy strzelał Marciniak, ale futbolówka odbiła się od zewnętrznej części słupka i wyszła poza pole gry.

Tuż po przerwie ponownie okazję miał Perkowski, ale przestrzelił. W 62 minucie ładną, składną i w zasadzie ostatnią w tym meczu taką akcję przeprowadzili gryfici, ale Dziuban zakończył ją niecelną próbą z głowy. Gospodarze skontrowali, a szybki Perkowski minął Wójcika i dał prowadzenie Polonezowi. Chwilę potem drugą żółtą kartkę, a w konsekwencji czerwoną otrzymał Dariusz Kochański. Osłabieni gryfici nie potrafili już zagrozić bramce gospodarzy (jedynie Dziuban zdołał raz oddać strzał, ale niecelny). Polonez stworzył sobie jeszcze dwie znakomite okazje. W 81 minucie z trzech metrów nie trafił po strzale głową Perkowski, a w ostatniej ten sam zawodnik uderzył piłkę obok słupka.

Polonez Bobrowniki - Gryf II Słupsk 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Tomasz Perkowski (63)

czerwona kartka: Kochański (64, za dwie zółte)

Polonez: Nałęcz - Kozak (89 Górski), Kamiński, Pietruszewski, Nowyj, Barański, Ludko (64 Setny), Skórcz, Czarnuch, Wojciechowski, Perkowski.

Gryf II: Wójcik - Snochowski (84 Janc), Michalak, Wesołowski, Marciniak, Borkowski, Szendrak (74 Rudzikiewicz), Kochański, S.Schulz (46 Rzadkiewicz), Dziuban, Szpiter (46 Pieniak).

Pozostałe wyniki:

Sparta Sycewice - Czarni Czarne 2:2 (1:1)
Bramki: 1:0 Daniel Sitarczyk (19 - karny), 1:1 Sylwester Żmuda-Trzebiatowski (27 - karny), 2:1 Daniel Sitarczyk (75), 2:2 Sebastian Pudzianowski (84)

Sparta: Strzelecki, Krzyżaniak, Marek Wasiak, Szynkielewski, Ogórek, Jakubowski (89 Owczarek), Białek (87 Głębocki), Nitsche, Rafał Wasiak, Sudół, Sitarczyk.

Czarni: Celiński, Żmuda-Trzebiatowski, Grzegorz Kozanko, Wnuk-Lipiński, Karol Kozanko, Łagoda (54 Tomasz Spryszyński), Damian Adamczyk (68 Purgał), Kubala (63 Pudzianowski), Zych, Sztuba, Łacko.

Piast Człuchów - Pogoń Lębork 1:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Maciej Szczepaniak (35), 1:1 Tomasz Musik (61)

Piast: Rafalski, Wójcik, Drążek, Michalski, Nawacki, Pencarski (75 Bartosz Adamczyk), Piotr Dowksza (46 Wijata), Łukaszuk, Zabrocki, Świadek, Szczepaniak (85 Jelonkiewicz).

Pogoń: Skrzypczak, Kultys, Jasiński, Godlewski, Kołucki, Wolszlegier, Kowalski (80 Mańka), Witkowski, Stankiewicz, Musik (87 Kijek), Markowski.

Anioły Garczegorze - MKS Debrzno 7:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Cyprian Nowocień (głową - 28), 2:0 Łukasz Łapigrowski (71), 3:0 Damian Gołąbowicz (73), 4:0 Damian Gołąbowicz (79), 5:0 Maciej Syldatk (84), 6:0 Damian Gołąbowicz (85), 7:0 Marek Tomasiewicz (86)

Anioły: Wojtowicz (81 Czaja), Jan Syldatk, Paweł Mielewczyk (63 Walkusz), Świtała, Śliwiński, Ł. Łapigrowski, Maciej Syldatk, Piotrowski, Trawiński, Gołąbowicz (83 Lawrenc), Nowocień.

MKS: Słonka, Wojciech Taras (61 Kisełyczka), Marek, Maciej Maślanyk, Karpowicz, Kwaśniewski, Płóciennik, Łukasz Dudzic (72 Stalka), Marczak, Dudek (46 Lica), Litwinuk (56 Paweł Maślanyk).

Urania Udorpie - Skotawia Dębnica Kaszubska 4:1 (1:0)
Bramki: 1:0 samobójcza (7), 1:1 Bartosz Jączyński (54), 2:1 Krzysztof Zblewski (56), 3:1 Kamil Grabowski (58), 4:1 Kamil Chojnacki (62)

Urania: Skrzeczyna, Zaborowski (80 Świontek-Brzeziński), Artur Śmigiel, Tomasz Mielewczyk, Gut, Ostrowski, Kiełpiński, Kuczkowski (70 Cyrson), Krzysztof Zblewski, Chojnacki, Grabowski.

Skotawia: Misiura, Cyman, Krzysztof Data, Piechna, Gruszowski (75 Żukowicz), Terkiewicz, Jączyński, Kowalczyk, Kass, Cech (70 Wysota), Jenczyk (35 Duczkowski).

Bytovia II Bytów - SwePol Link Bruskowo Wielkie 7:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Krzysztof Paraficz (10), 2:0 Jakub Bronka (14), 2:1 Dominik Zagórowski (37), 3:1 Łukasz Chylewski (49), 4:1 Dawid Fusiek (62), 5:1 Rafał Wardyn (86), 6:1 Łukasz Chylewski (90), 7:1 Dawid Fusiek (90+3)

Bytovia II: Wolski, Galikowski, Toczek, Cierson, Krzysztof Król, Chylewski, Mateusz Śmigiel, Sabisz, Piechowski (63 Wardyn), Bronka (52 Dawid Fusiek), Paraficz (69 Kapeluch).

SwePol Link: Białczyk, Bilicki (55 Chińczewski), Gocejna, Przytuła, Żyliński, Stolarski, Szudobaj, Żeleznow, Giersz, Paweł Klimczuk, Zagórowski.

Chrobry Charbrowo - Diament Trzebielino 2:1 (0:0)
Bramki: 1:0 Piotr Kwidziński (60), 2:0 Dawid Stefański (89), 2:1 Miłosz Kania (90)

Chrobry: Monczak, Paweł Król (46 Żółtowski), Drzazgowski, Kiełtyka, Kachelski (83 Rzepka), Marcin Krzyżanowski, Jabczyk, Dariusz Wroński, Stefański, Gaffke, Kwidziński (61 Janiszek).

Diament: Gierlach, Rapita, Szada-Borzyszkowski (67 Arkadiusz Jarmułowicz), Korniak, Reclaw, Suchta (53 Kania), Grzybek, Itrich, Rafał Kępa, Żukowski, Beger.

KLASA A - Garbarnia walczy

Do niespodzianki doszło w Kępicach, gdzie walcząca o utrzymanie Garbarnia pokonała lidera z Biesowic. Duży udział w tym zwycięstwie miał doświadczony Jacek Rubinowicz, który zdobył jedną z bramek, a przy drugiej asystował. W Miastku goście występowali przez pierwszą połowę tylko w 7-osobowym składzie (kłopoty z dojazdem pozostałej czwórki) więc wynik do przerwy nie powinien dziwić.

Grupa I

Wyniki: Garbarnia Kępice - Echo Biesowice 2:1 (0:0), LKS Łebunia - Jantaria Pobłocie 0:0, Granit Kończewo - Barton Barcino 1:1 (0:0), KS Damnica - Błękitni Główczyce 2:0 (0:0), Wybrzeże/Tedex WRC Objazda - Unia Korzybie 6:2 (3:0), Rowokół Smołdzino - Leśnik Cewice 2:2 (2:1).

Grupa II

Wyniki: Sokół Wyczechy - GKS Kołczygłowy 1:1 (0:1), Orkan Gostkowo - Granit Koczała 0:0, Prime Food Brda Przechlewo - Dolina Gałąźnia Wielka 2:1 (1:1), Dąb Kusowo - Drzewiarz Rzeczenica 1:3 (1:2), Start Miastko - Koral II Dębnica 5:0 (5:0), Myśliwiec Tuchomie - Kaszubia Studzienice 1:0 (1:0).

KLASA B - Awans Włynkówka i Słupi Kobylnica

W 70 minucie mecz Krokusy - Błękitni został przerwany z powodu stwierdzenia przez sędziego braku opieki medycznej - wyniku nie uwzględniamy w tabeli. Z grupy I awans do klasy A wywalczył KS Włynkówko obok Słupi Kobylnica, która uczyniła to już tydzień temu. W grupie drugiej coraz bliżej sukcesu jest Stal Jezierzyce. W grupie trzeciej dwójkę liderów wciąż goni Zorza Słosinko.

Grupa I

Wyniki: Szansa Siemianice - Bistal Machowino 1:6 (0:1), KS Włynkówko - Studnica Przytocko 3:2 (2:1), Słupia Kwakowo - Victoria Słupsk 3:2 (1:1), Inter Świerzenko - Słupia Charnowo 0:3 vo., pauza - Słupia Kobylnica, Sokół Kuleszewo.

Grupa II

Wyniki: Krokusy Stowięcino - Błękitni Motarzyno 2:1 (2:0) - mecz przerwany, WKS Nożyno - Stal Jezierzyce 0:5 (0:4), Pomorze II Potęgowo - Smoki Podole Małe 4:1 (0:1), Start Łebień - GTS Czarna Dąbrówka 6:3 (2:0), SSPN Malczkowo - Baza 44 Siemirowice 4:0 (1:0), Skotawa Budowo - Sokół Szczypkowice 3:1 (2:0).

Grupa III

Wyniki: Lipniczanka Lipnica - Stegna Parchowo 1:1 (1:0), Arkonia Pomysk Wielki - Victoria Dąbrówka 3:1 (1:0), Juve Uniechów - Grom Nakla 3:1 (2:0), Victoria Szczytno - Zawisza Borzytuchom 4:2 (1:1), Zorza Słosinko - Czarni II Czarne 3:0 (1:0), Magic Niezabyszewo - pauza.

1. Zawisza Borzytuchom 17 38 55-23
2. Lipniczanka Lipnica 17 38 57-27
3. Zorza Słosinko 17 32 48-31
4. Arkonia Pomysk Wlk. 18 26 40-38
5. Victoria Szczytno 18 26 37-40
6. Juve Uniechów 18 22 29-62
7. Czarni II Czarne 17 20 46-37
8. Stegna Parchowo 17 19 34-47