26 osób za darmo będzie doradzać prezydentowi Robertowi Biedroniowi

Zbigniew Marecki zbigniew.marecki@gp24.plZaktualizowano 
Prezydent Robert Biedroń.
Prezydent Robert Biedroń. Krzysztof Piotrkowski
20 marca o godz. 12 w słupskim ratuszu zainauguruje działalność Rada Prezydencka, którą powołał Robert Biedroń, prezydent Słupska.

Prezydent Robert Biedroń od objęcia władzy w Słupsku powołuje różne rady i zespoły. Najważniejszą z nich ma być Rada Prezydencka, która ma być ciałem opiniodawczo-doradczym włodarza miasta. W praktyce ma zastąpić Radę Gospodarczą, która funkcjonowała, gdy miastem rządził prezydent Maciej Kobyliński.

W skład Rady Gospodarczej wchodzili przedstawiciele regionalnych lub branżowych izb przemysłowo-handlowych, związków pracodawców, stowarzyszeń zawodowych, instytucji wspierających przedsiębiorczość działających na terenie ziemi słupskiej, agencji rozwoju regionalnego, stowarzyszeń i innych organizacji skupiających przedsiębiorców, a także organizacji pozarządowych, proinnowacyjnych, środowisk naukowych, inicjatyw klastrowych oraz - jako członkowie honorowi - osoby zasłużone dla rozwoju społeczno-gospodarczego ziemi słupskiej.

Zobacz także: Wspólnym głosem ws. rekompensat za tarczę w Redzikowie

Rada wydawała opinie w sprawach: oceny systemu wspierania przedsiębiorczości w Słupsku i rekomendacji rozwiązań w tym zakresie, realizacji Strategii Rozwoju Miasta Słupska w obszarze przedsiębiorczości i innych wniesionych pod obrady przez prezydenta lub członka rady. Członkowie Rady byli powoływani na dwuletnią kadencję.

Teraz Radę Prezydencką będą tworzyć m.in. szefowie klubów radnych w Radzie Miejskiej w Słupsku, jej przewodnicząca, byli prezydenci miasta i ich zastępcy, rektorzy wyższych szkół działających w mieście, wójtowie i burmistrzowie gmin i miast w powiecie słupskim oraz starosta słupski. Jej posiedzenia będą bezpłatne. Jak się dowiedzieliśmy, na razie tylko Teresa Krasowska, prezydent Słupska w latach 1991-1994, odmówiła udziału w pracach Rady Prezydenckiej.

Zobacz także: Słupsk czekają jeszcze większe cięcia wydatków

- Spośród przewodniczących klubów radnych udziału w jej pracach nie potwierdził jeszcze Robert Kujawski, szef Klubu Radnych PiS - poinformował nas Rafał Kuligowski z magistratu.

- Prawdopodobnie nie będę uczestniczył w pracach Rady Prezydenckiej. Według mnie to jest mnożenie bytów ponad potrzebę, bo jako radny mogę wyrażać swoje opinie w komisjach rady i podczas sesji. Uważam, że Radę Prezydencką powinni stanowić przedstawiciele organizacji gospodarczych - mówi radny Kujawski.

Pierwsze posiedzenie Rady Prezydenckiej ma być poświęcone szansom dalszego rozwoju współpracy między samorządami lokalnymi.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 54

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

h
he

co to ma byc?rada z Kobylinskim? skompromitowanymi innymi osobami... juz az tak zle z mysleniem prezydenta?

g
gość

koniec świata Słupsk to istotnie miasto niezwykłe  Przecież to miał być mędrzec , polityk z układami promotor   itd. itp. Okazuje  że on na niczym się nie zna  analfabeta samorządowy bez wizji bez wiedzy / Przecież to Nikodem /  Ostatnio powołał jakiegoś doradcę w sprawach międzynarodowych  /  nieogolony ,nieuczesany ,nieubrany , wazeliniarz na konferencji schodowej  zaczął od pochwał i wyliczeń  ile to  milionów zarobił  jego kochany Robert.

Czas na zmiany , im szybciej tym lepiej

b
bez podatku
W dniu 11.03.2015 o 19:09, gostka napisał:

ogólnie o Panu Biedroniu wszędzie głośno - byle pierdoła, byle gówno od razu w prasie, tv i radio :) ale to wszystko tylko jakies dyrdymały ... a co tak naprawdę oni robia? czy coś się zmienilo, sa jakies efekty ? - wg mnie to jakas komedia. co mnie obchodzi jakas rada srada? nas wyborców obchodzą efekty

Efekty ? A ja je widzę - tzw "obłożenie" mam już 100 % na lato.

I o to chodzi P.Prezydencie !!!

Więcej jeszcze telewizji P.Prezydencie - nie wydam pieniędzy na reklamę w tym roku !!!

m
maniek
W dniu 11.03.2015 o 19:09, gostka napisał:

ogólnie o Panu Biedroniu wszędzie głośno - byle pierdoła, byle gówno od razu w prasie, tv i radio :) ale to wszystko tylko jakies dyrdymały ... a co tak naprawdę oni robia? czy coś się zmienilo, sa jakies efekty ? - wg mnie to jakas komedia. co mnie obchodzi jakas rada srada? nas wyborców obchodzą efekty

no nic nie robi ale media juz powoli chcą innych dewiacji

G
Gość
W dniu 11.03.2015 o 08:58, gosc napisał:

Co za bzdura , kolejna cholerna bzdura Biedronia.Wybralismy widac faceta , który sam myslec nie potrafi i teraz mamy w miescie jeszcze większy problem : za sprawa Biedronia rosnie bezrobocie i szykuje sie kolejna fala emigracji ekonomicznej a on nam o kulturze chrzani -nas na kulture nie stac! Nam chleb potrzebny! Funduje nam elektroniczne wyswietlacze na przystankach za grubą kase i po co? Warszawke robi .My slupszczanie potrafimy przeczytac rozklad jazdy tylko niektórych na bilet nie stac...Tu jest problem panie Biedron

ale dewiant mnie załatwil ,myslalem ,ze ma leb a ma pusto

G
Gość

Widać jak mało wiesz o faktycznych działaniach radnych w poprzedniej kadencji. Kto jak kto ale Kujawski to Kobylińskiemu nie klaskał.

W dniu 12.03.2015 o 08:20, asekurant? napisał:

Tak jest naprościej-umyć rączki by nie mieć nic wspólnego z podejmowqnymi decyzjami. Za poprzedniej kadencji klaskał każdej absurdalnej decyzji by utrzymać się na stołku.

 

a
asekurant?
W dniu 12.03.2015 o 06:26, an napisał:

Pozdrawiam pana Roberta Kujawskiego rozsadny i mądry gość wielki szacunek dla pana decyzji

Tak jest naprościej-umyć rączki by nie mieć nic wspólnego z podejmowqnymi decyzjami. Za poprzedniej kadencji klaskał każdej absurdalnej decyzji by utrzymać się na stołku.
a
an

Pozdrawiam pana Roberta Kujawskiego rozsadny i mądry gość wielki szacunek dla pana decyzji 

s
słupszczanka
W dniu 11.03.2015 o 09:05, Kamil napisał:

Przez ostatnie trzy kadencje rządził człowiek, który nie liczył się z niczyim zdaniem i na wszystkim znał się najlepiej. Co więcej kłamliwie twierdził, że bierze odpowiedzialność za swoje działania. Do czego takie działania doprowadziły, wszyscy wiemy.Rada jest ciałem doradczym, a nie wykonawczym, o jakim zatem prokuratorze tu niektórzy wspominają. Zastanawiam się skąd u Was niektórych tyle hejtu.A to, że o Słupsku się dużo mówi i w dodatku w zdecydowanej większości stawia się nasze miasto w bardzo dobrym świetle to prędzej, czy później przyniesie oczekiwane efekty. Na 100% otwartość i transparentność działania władz miasta zaowocuje zainteresowaniem potencjalnych inwestorów naszym miastem, a tego dziś nam potrzeba bardziej niż czegokolwiek innego.

 

Tak Kamilu - i teraz ten człowiek, który, jak piszerz rządził przez 3 ostatnie kadencje - wejdzie lub już wszedł w skład Rady, którą nazywasz "ciałem doradczym". I nie wiem, czy też może jego zastępcy  - nie staną się również "ciałem doradczym"? 

Rozumiem, że jesteś kontent z tej części doradców. Ja natomiast wręcz przeciwnie.

W temacie otwartości i transparentności działania wolałabym się jednak nie wypowiadać. Bowiem słowa to tylko słowa, a dopiero samo życie pokazuje, czy w ogóle zastosowano je w rzeczywistości...

K
Kryształ ma skazy
W dniu 11.03.2015 o 13:19, Wiera85 napisał:

Wielki błąd Panie Prezydencie Robercie BiedrońCo za kretyn doradził Panu aby do rady weszli byli prezydenci i ich zastepcy oraz okoliczni wójtowie.Pierwszy prezydent - Wiesław Kurtiak do dzisiaj szwenda sie po sądachDrugi prezydent - Pani Teresa Krasowska - bez skazy, kryształ ale niestety odmówiła uczestnictwa widząc, ze zamysł jest paranoicznyTrzeci przezydent - Pan Jerzy Mazurek - obecny radny też miał zatarg z prawem. Został uniewinniony dzięki sprawności pani mecenas Boguckiej-SkowrońskiejCzwarty prezydent - Pan Jerzy Wandzel - ?Piąty przezydent - Pan Maciej Kobyliński - wschodząca gwiazda sal sądowych. Doprowadził miasto do katastrofy finansowej powiększając samowolnie akwpark o 40%.W trakcie wyjaśniania jest jego uczestnictwo w podpaleniu samochodów Aleksandra Jacka, itd...Wójt Gminy Słupsk - Pan Mariusz Chmiel skazany prawomocnie za jazdę po pijaku.Nie dokończona sprawa sądowa o przekroczenie uprawnień.Trzeba więcej wymieniać czy wystarczy tego szamba.Panie Prezydencie Robercie Biedroń.Wobec zaprezentowanej "śmietanki samorządowej" powołanie do rady takiego kwiatu to wstyd dla uczciwych ludzi i kompromitacja dla zdrowego rozsądku.Wielki szacun dla Pani Krasowskiej i Pana Kujawskiego.Zawsze byliście z klasą i takimi pozostaniecie.Uczestniczenie w takim koktajlu uczciwości i niegodziwości nie przystoi uczciwym mieszkańcom.Wiązałam z nowym prezydentem wiele nadziei ale powolutku trace zaufanie. Tak nie mozna postepować.Jest Pan przedstawicielem mieszkańców a nie byłej, pokrętnej władzy.

Fakt, że nowy Prezydent zawiódł oczekiwania słupszczan biorąc na doradców ludzi, którzy pogrążyli miasto w długach i nigdy nie dbali o dobro mieszkańców lecz o swoje zyski. Jednak "prezydent kryształ" ma skazy..ale to osobny temat.
g
gostka

ogólnie o Panu Biedroniu wszędzie głośno - byle pierdoła, byle gówno od razu w prasie, tv i radio :) ale to wszystko tylko jakies dyrdymały ... a co tak naprawdę oni robia? czy coś się zmienilo, sa jakies efekty ? - wg mnie to jakas komedia. co mnie obchodzi jakas rada srada? nas wyborców obchodzą efekty

G
Gość
W dniu 11.03.2015 o 18:57, jura gość przypadkowy napisał:

To żaden sukces że za darmo, bo jak za darmo to brak odpowiedzialności.A tak naprawdę to dla PREZYDENTA  to jest rozmydlenie odpowiedzialności przed społecznością lokalną.Odpowiedzialny PREZYDENT  .Ma mieć pomysły, jak nie ma to ma problem. Nie wybraliśmy go by zliczał głosy za czy przeciw.Niech czyta literaturę DOBRYCH  rozwiązań i wprowadza w życie miasta.

Jednak Kobyliński miał łeb,wszystkich idiotow wypałował otoczył się świtą i gitara.Plebsowi rzucił ochłapa i durny lud był zadowolony.Biedroniowi zachciało się transparentności,szerokich konsultacji,jedni drugich wykluczają,istny cyrk.Jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził.Gdzie dwóch polaków tam 5 opinii.

j
jura gość przypadkowy

To żaden sukces że za darmo, bo jak za darmo to brak odpowiedzialności.

A tak naprawdę to dla PREZYDENTA  to jest rozmydlenie odpowiedzialności przed społecznością lokalną.

Odpowiedzialny PREZYDENT  .

Ma mieć pomysły, jak nie ma to ma problem. Nie wybraliśmy go by zliczał głosy za czy przeciw.

Niech czyta literaturę DOBRYCH  rozwiązań i wprowadza w życie miasta.

G
Gość

Rada budząca zaufanie, tylko czyje. Na pewno nie wyborców. Mam wrażenie, że swoimi radami wprowadzą obecnego prezydenta w maliny.

S
Skalpel

Skład Rady trochę od czapy.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3