268 zawodników pomaszerowało w Ogólnopolskim Finale Pucharu Nordic Walking Potęgowo 2021 (cz. 2)

Magdalena Olechnowicz
Dystans 10 km pokonało 67 zawodników, a dystans 5 km - 201 zawodników. Z kolei 30 zawodników pobiegło w Biegu przełajowym o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. Oprócz rywalizacji sportowej mnóstwo atrakcji czekało na kibiców. Fot. Krzysztof Chodorowski
Był pot, krew i łzy. Jednak ból zdrapanych kolan uśmierzyła radość z dotarcia do mety. A łzy na mecie, to zdecydowanie łzy szczęścia! Podczas Ogólnopolskiego Finału Pucharu Nordic Walking Potęgowo 2021 emocji nie brakowało. Dystans 10 km pokonało 67 zawodników, a dystans 5 km - 201 zawodników. Z kolei 30 zawodników pobiegło w Biegu przełajowym o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. Oprócz rywalizacji sportowej mnóstwo atrakcji czekało na kibiców.

Ogólnopolski Finał Pucharu Nordic Walking Potęgowo 2021 za nami. Warto zaznaczyć, że finał, który w sobotę, 18 września, odbył się w Potęgowie, to jednocześnie Otwarte Mistrzostwa Polski Nordic Walking 2021 na dystansach 5 i 10 km. Pomimo pochmurnej i momentami wietrznej pogody, zawody dostarczyły całą masę pozytywnych emocji.

Dystans 5 km pokonało 200 zawodników. Pierwszy na mecie zameldował się Jacek Witucki z KS IDMAR RACING TEAM POZNAŃ z czasem 00:29:08.05. Drugi był Piotr Stępak z LUX TORPEDA MAŁOPOLSKA z czasem 00:30:10.70, a trzeci Tomasz Marczak z KS IDMAR RACING TEAM.

Podczas Ogólnopolskiego Finału Pucharu Nordic Walking Potegowo 2021 emocji nie brakowało. Dystans 10 km pokonało 67 zawodników, a dystans 5 km - 200 zawodników. Oprócz rywalizacji sportowej mnóstwo atrakcji czekało na kibiców.

Co to była za impreza! 268 zawodników pomaszerowało w Ogólno...

Wśród kobiet trasę najszybciej pokonały: Hanna Krajewska z LUKI TEAM POLAND PIŁA, druga była Agnieszka Mielecka z KS IDMAR RACING TEAM, trzecia Iwona Maślanka z klubu MARSZ PO ZDROWIE.

Dystans 10 km pokonało 67 zawodników. Na najwyższym stopniu podium stanął Marcin Rosak z BACHUS NORDICUS ZIELONA GÓRA z zcasem 01:01:38.70, drugi był Tomasz Marczak z KS IDMAR RACING TEAM z czasem 01:01:46.80, a trzeci Adam Kuźmicz z POLIPACK TEAM MASZEWKOz czasem 1:02:27.45.

Wśród kobiet najlepiej pomaszerowały: Agnieszka Mielecka z KS IDMAR RACING TEAM, Andżelika Ludwiczak z Ekspedycja Nordic Team Szczecin oraz Renata Jędrasiak z KGHM METRACO RUDNA.

Oprócz zawodów Nordic Walking odbył się także Bieg Przełajowy o Puchar Wójta Gminy Potęgowo. Trasę pokonało 30 zawodników, a najlepsi byli: Ryszard Sokołowski, Paweł Czapiewski i Albin Zacharczuk. W klasyfikacji pań najwyżej uplasowały się Olha Cherviak, Aleksandra Wielgus i Barbara Rozental.

Oprócz rywalizacji sportowej świetni bawili się także kibice. Dla dzieci zorganizowano całą masę atrakcji. Były animacje, malowanie twarze i zabawa na dmuchańcach. A to wszystko za darmo!
Organizatorami byli Urząd Gminy w Potęgowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Potęgowie.