27. finał WOŚP w Słupsku i Ustce [plan imprezy, światełko do...

  27. finał WOŚP w Słupsku i Ustce [plan imprezy, światełko do nieba]

  Magdalena Olechnowicz

  Głos Pomorza

  Aktualizacja:

  Głos Pomorza

  Do rozpoczęcia 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało pięć dni. Do piątku trwa rejestracja wolontariuszy. Można też wziąć udział w licytacjach.
  Już w najbliższą niedzielę na ulice miast i wsi w całej Polsce wyjdą wolontariusze, aby zbierać datki na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Dochód zostanie przeznaczony w tym roku na zakup sprzętu medycznego na oddziały dziecięce i neonatologiczne w całej Polsce.

  Sonda

  Wspierasz Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy?  W Słupsku przygotowania do finału są już na zaawansowanym etapie. Organizatorzy przypominają, że do 11 stycznia koordynatorzy WOŚP ze szkół mogą zgłaszać się do Emceku przy al.
  3 Maja 22 po odbiór puszek, identyfikatorów i serduszek. Drugie z ogłoszeń kierowane jest do osób, które chciałyby wesprzeć WOŚP-owe aukcje. Przedmioty do wylicytowania można osobiście dostarczyć pod trzy wskazane niżej adresy: Emcek, al. 3 Maja 22; Ośrodek Teatralny Rondo, ul. Niedziałkowskiego 5a; Baza Kultury, ul. Braci Gierymskich 1.

  Terminarz imprez


  Sobota, 12 stycznia

  O godzinie 11 - spektakl „Niedźwiedź i Masza” w Teatrze Lalki Tęcza przy ul. Waryńskiego 2. Inspirowany klasyczną rosyjską baśnią spektakl rozbawi nie tylko najmłodszych widzów.

  Od godziny 12 w Kawiarni Artystycznej Antrakt przy ul. Kilińskiego 11 podziwiać będzie można muzyczny talent uczniów szkoły YAMAHA, natomiast o godzinie 21 w Social Clubie DomÓwka przy ul. Tuwima 17 zagrają dla was zespoły Chaos, Wodzu i Begu.

  O godzinie 22 Słupski Ośrodek Sportu i Rekreacji zaprasza na Nocne Pływanie.

  Niedziela, 13 stycznia

  Niedzielny poranek rozpocznie się na sportowo. O godzinie 10 w Ośrodku Sportowo-Rekreacyjnym przy ul. Niedziałkowskiego 2 odbędzie się turniej tenisa stołowego, natomiast godzinę później na Stadionie 650-lecia przy ul. Madalińskiego 4 wystartuje 7. Bieg z Sercem.

  O godzinie 14 na festyn zaprasza Szkoła Podstawowa nr 5 przy ul. Hubalczyków 7, natomiast o 17 w Kawiarni Artystycznej Antrakt odbędzie się muzyczne jam session.

  Gala finałowa w Gryfii

  Od godziny 15 startuje impreza finałowa, która w tym roku odbędzie się w hali Gryfia przy ul. Szczecińskiej 99.

  Na uczestników finału czeka cała masa atrakcji - pokazy taneczne, koncerty solistów i zespołów wokalnych, licytacje przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP, pokazy pierwszej pomocy, warsztaty, prezentacje technologii Virtual Reality i oczywiście Światełko do Nieba - serce ze sztucznych ogni.

  Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy towarzyszą również inne wydarzenia i imprezy, organizowane przez szkoły, stowarzyszenia i ludzi mniej lub bardziej związanych z fundacją. Na bieżąco aktualizowaną listę wydarzeń znaleźć można na stronie słupskiego sztabu pod adresem https://slupsk-4737.wosp.pl/.

  Można również wziąć udział w internetowej licytacji przedmiotów przekazanych na rzecz WOŚP przez darczyńców. Pełna lista przedmiotów do wylicytowania znajduje się pod linkiem https://aukcje.wosp.org.pl.

  Imprezy w ramach WOŚP odbędą się także w Ustce i w innych miejscowościach naszego regionu.

  Ustka dla WOŚP


  Już w najbliższą niedzielę, 13 stycznia, 27 Finał największej w Polsce akcji charytatywnej –Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie sztabem Orkiestry Jurka Owsiaka jest ustecki Dom Kultury. Jeszcze do soboty (12 stycznia) można przynosić upominki, z przeznaczeniem na niedzielną licytację.

  13 stycznia o godzinie 9.00 ze sztabu wyruszy na ulice Ustki 80. wolontariuszy. Koncert finałowy i licytacje rozpoczną się o godz. 17.00 w Domu Kultury. Licytowane będą m.in.: gadżety WOŚP, prace lokalnych twórców, romantyczna kolacja od restauracji „ 7- Niebo”, słodkości od: „Góry Lodowej”, Adama Brzóski, Cafe Mistral oraz voucher na piercing lub warkocze bokserskie od studia Kojujoju, książki autorstwa Barbary Kamyszek, 3 vouchery na intro nurkowe oraz inne gadżety tj. koszulki, kubki itp. od stowarzyszenia Alpha Team.

  Jednak wydarzenia wspierające Orkiestrę dzieją się w Ustce już wcześniej. W grudniu w Szkole Podstawowej nr 2 uczniowie prowadzili kiermasz pyszności – cały dochód przeznaczony jest na WOŚP. Aktywni ustczanie mogą wziąć udział w maratonie zumby organizowanym przez Sylwię Mike (środa, 9 stycznia, godz. 18.00, SP nr 1) lub w towarzyskim biegu z Ustecką Szkołą Biegania i zajęciach bodyART. – organizowanych przez Lucynę Kuklińską-Nurkowską i Kingę Ćwigoń (piątek godz. 18.00, Dom Kultury). A w dzień zbiórki na wspólną kąpiel zapraszają Usteckie Morsy (molo zachodnie, godz. 12.)
  Z usteckim sztabem grają:

  • Szkoła Podstawowa Nr 2 w Ustce- kiermasze pyszności cały grudzień
  • Maraton ZUMBY Sylwia Mike- 9 stycznia (środa) 18.30-20.00
  • Usteckie Morsy od godziny 12.00 Molo Zachodnie- zbiórka na WOŚP
  • Kawiarenka WOŚP- kiermasz ciast poprowadzą Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Uniwersytet III Wieku i od godziny 17.00
  • Herbaciarnia Państwa Nagórnych- skarbonka WOŚP
  • Kino Delfin –skarbonka WOŚP
  • Kwesta uliczna wolontariuszy WOŚP od 9.00-16.00
  • Dom Kultury KONCERT –występy lokalnych artystów, licytacje gadżetów WOŚP i prac lokalnych twórców od godziny 17.00
  • Bar „Pod Strzechą”- Anna i Dariusz Kmita
  • Kancelaria Radcy Prawnego- LEX-TAX Ustka
  • Kojujoju
  • Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów
  • Ustecki Uniwersytet III Wieku

  Orkiestra zagra też w Miejskim Przedszkolu nr 2 „Delfinki”.

  Wolontariuszy nakarmi: Bar „Pod Strzechą”, Związek Emerytów Nauczycielstwa Polskiego, Piekarnia Państwa Brzóska, Sklep „Pod Sosnami”, Alina i Sławomir Góreccy.  Kobylnica
  Cheerleaders Maxi Słupsk zagra w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Zapraszamy do udziału w wydarzeniach, które odbędą się 13 stycznia w Gminnym Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy.

  Uroczyste otwarcie imprezy nastąpi o 17. W programie wydarzenia znalazło się wiele atrakcji: pokazy zespołów cheerleaders, występy solistów z GCKiP, konkursy karaoke, licytacje na rzecz WOŚP (obraz, płyta i koszulka z podpisem Robbiego Williamsa),
  piłkę i koszulkę z podpisem Reprezentacji Polski w Siatkówce, piłkę z podpisami Czarnych Słupsk,
  książki z podpisem autorów i wiele innych ciekawych pamiątek. Na zakończenie zaplanowano pokazy laserowe oraz Światełko do Nieba.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GP24 PLUS POLECAMY

  Wideo