32. Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne w Słupsku. Zobacz zdjęcia [WYNIKI]

W niedzielę (8.04) w słupskiej filharmonii odbyły się 32. Ogólnopolskie Zawody Kulturystyczne. Zobaczcie zdjęcia i wideo. Później opublikujemy wyniki. Łukasz Capar
W Słupsku odbyły się tradycyjne już zawody kulturystyczne. Słupszczanie Ogólnopolskie Zawody w Kulturystyce i Fitness mogli oglądać już po raz 23. Sukcesy odnieśli reprezentanci TKKF Heros Ustka.

Złoto Ostrowskiego

Bardzo udanie zaprezentował się w sali teatru sędziom i publiczności Marcin Ostrowski, reprezentujący TKKF Heros Ustka. 22-letni zawodnik zdobył 17 punktów. O jeden punkt więcej (wyższe miejsce zajmuje zawsze zawodnik zdobywający od sędziów mniej punktów) miał Oliwer Galor, reprezentujący klub Violeta Bydgoszcz. Na trzecim miejscu uplasował się Sebastian Metych z klubu Sandow Śrem.

Złoto Nieznalskiego

Jeszcze większy sukces odniósł inny reprezentant TKKF Heros Ustka - Mateusz Nieznalski. Wśród 12 zawodników z całego kraju okazał się najlepszy w kategorii kulturystyka mężczyzn - 80 kg.

Nasz zawodnik otrzymał łącznie 16 punktów. Wyprzedził o trzy Pawła Saniewskiego z klubu UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski.

Trzecie miejsce z dorobkiem 21 punktów wywalczył Michał Okoń (KS Paco Lublin).

Kolejne miejsca w tej kategorii wywalczyli: Robert Cupial (KPSKiF Violetta Bydgoszcz), Michał Starosta (Sportowe Wariacje - Sekcja Testosteron Skierniewice), Norbert Opala (KPSKiF Violetta Bydgoszcz), Krzysztof Szymczyk (MKS Wicher Kobyłka), Dariusz Piaskowski (Pomorskie Stowarzyszenie Trenerów Osobistych Gdynia), Dariusz Tomczak (MTKKF Lidzbark Warmiński), Adrian Kacica (KS Body Line Group Łódź), Lukasz Kmuk (KSSSiKW Wiking Starachowice), Grzegorz Chorążewicz (Pomorskie Stowarzyszenie Trenerów Osobistych Gdynia).

Brąz Krzosa

Również na uznanie zasługuje start kolejnego ustczanina - Szymona Krzosa. W doborowej stawce aż 14 zawodników wywalczył sobie trzecie miejsce w kategorii fitness plażowe mężczyzn.

W tej kategorii zdecydowanie wygrał reprezentujący Pomorskie Stowarzyszenie Trenerów Osobistych Gdynia Marcin Kierzk z dorobkiem 5 punktów. Cztery punkty więcej miał Krystian Frątczak, reprezentujący Sportowe Wariacje - Sekcja Testosteron Skierniewice. Krzos miał dwanaście punktów i zajął trzecią lokatę.

Kolejne miejsca w tej kategorii: Adam Piwko (UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski), Oskar Padrak (KS Body Line Group Łódź), Damian Kujtkowski (KS Michael Warszawa), Michał Majewski (KS Olimp Zabrze), Dawid Dolecki (Pomorskie Stowarzyszenie Trenerów Osobistych Gdynia), Robert Głuch (KPSKiF Violetta Bydgoszcz), Damian Łosowski (KPSKiF Violetta Bydgoszcz), Grzegorz Kozłowski (LKS Pomorzanin Nowogard), Radosław Białooki (KS Olimp Zabrze), Mateusz Osiecki ( Pomorskie Stowarzyszenie Trenerów Osobistych Gdynia), Wojciech Sobkiewicz (KS Body Line Group Łódź).

Kolejne brązowe medale

Jeszcze jeden medal w niedzielnych ogólnopolskich zawodach w Słupsku wywalczył Mateusz Nieznalski. W kategorii kulturystyka OPEN wyprzedzony został przez Krzysztofa Skropionka (LKS Pomorzanin Nowogard) oraz Krzysztofa Rodkiewicza (UKS Black & White Ostrowiec Świętokrzyski). W kategorii fitness sylwetkowe kobiet trzecią lokatę wywalczyła Ewelina Owczarek z TKKF Heros Ustka. Zwyciężyła Marta Laskowska (KPSKiF Violetta Bydgoszcz) przed Dorotą Ogonowską (Pomorskie Stowarzyszenie Trenerów Osobistych Gdynia).

Opinia i pozostałe starty

startowało 82 zawodników i zawodniczek
- Wysoki poziom, dużo zawodników i zawodniczek. Naprawdę były to bardzo ciekawe zawody. Cieszy duża liczba uczestniczek, zwłaszcza w kategorii bikini fitness, gdzie wystartowało 14 zawodniczek. Ogółem wystartowało 82 zawodników i zawodniczek z całej Polski, w tym z naszego klubu - powiedział Bogdan Kaszuba, organizator zawodów.

Truszkowski tuż za podium

Bardzo niewiele zabrakło do wskoczenia na podium kolejnemu z zawodników TKKF Heros Ustka - Rafałowi Truszkowskiemu. Oceniony został na 36 punktów, tyle samo, ile zajmujący trzecie miejsce Wojciech Kobza z Łodzi. W bikini fitness kobiet Hanna Suplicka była ósma, a Adam Nabożny w kulturystyce mężczyzn (90 kg) oraz Jerzy Horna (kulturystyka weteranów) zajęli w zawodach również ósme miejsca.