5. PKO Bieg Charytatywny w Słupsku (wideo, zdjęcia)

Jarosław Stencel

Wideo

PKO Bank Polski już po raz piąty zorganizował PKO Bieg Charytatywny, który łączy pasję do sportu i daje realną możliwość niesienia pomocy. W tym roku zawodnicy będą mogli wziąć udział w wydarzeniu w aż 12 miastach w całej Polsce. Po raz pierwszy w Słupsku.

W Słupsku pokonano 3464 okrążenia. Najlepszą drużyną okazała się ekipa 1. Lęborskiego Batalionu Zmechanizowanego w składzie: Damian Zagulak, Radosław Jankowski, Artur Nowicki, Albin Zacharczuk, Radosław Bandosz. Na drugim miejscu uplasował się zespół Olimpic 250: Jan Huruk, Adam Thiel, Dariusz Guzowski, Artur Pelo, Marek Szeremski. Trzecie miejsce zajęła ekipa 38 +/- w składzie: Arkadiusz Kubasik, Przemysław Pietrasik, Dariusz Grondziewski, Damian Roszkowski, Zbigniew Młynarczyk.

- To jest piąty bieg, pierwszy raz w Słupsku. Walczyliśmy, by ta impreza była tutaj i udało się. Każde okrążenie się liczy. Pieniądze, które uczestnicy "wykręcą" swoimi okrążeniami zostaną w Słupsku, zostaną tutaj w domach dziecka. To jest dobry cel ludzi, którzy dzisiaj przyszli i biegają. W biegach sztafetowych limit był od 14 lat w górę. Limit był 100 drużyn, mamy 101. Bardzo cieszymy się z biegów dzieci od 1 roku do 12 lat i cały czas się bawimy - powiedział organizator biegu, rekordzista Polski w biegu na 400 metrów, Tomasz Czubak.

5. PKO Bieg Charytatywny w Słupsku (WIĘCEJ ZDJĘĆ)

- Fajna idea. Ludzie robią coś dla siebie i pomagają innym. Wiadomo też, że ostatnio przeżywałem ciężkie chwile i dostałem masę pomocy z całego świata. Fajna impreza. Tomasz Czubak do mnie się zgłosił i zapytał, czy nie chciałbym zostać ambasadorem tej imprezy, a ja się bez wahania zgodziłem. Dostałem pomoc, teraz trzeba pomagać innym. Bardzo cieszymy się, że zjawiło się wielu uczestników. Impreza została przeniesiona z Gdańska i gdyby nie było kompletu, byłoby dziwnie. Ale jest komplet. Jest to świetna zabawa, ludzie świetnie się bawią i o to chodzi, a przede wszystkim pomożemy dzieciom mówił z kolei Paweł Kryszałowicz, ambasador biegu.

Bieg Charytatywny organizowany przez PKO Bank Polski, dzięki licznym dodatkowym atrakcjom, to impreza, na którą można było wybrać się całą rodziną. Tak też było na stadionie 650-lecia w Słupsku.

Łącznie zgłosiło się 101 drużyn i 505 uczestników. Wiele zabawy mieli również najmłodsi rywalizujący w kilku kategoriach wiekowych. Tutaj startowało 350 maluchów. Łącznie zatem razem z gorąco dopingującymi kibicami na stadionie 650-lecia w Słupsku znalazło się blisko 2000 osób.

- Koledzy zaproponowali mi udział w tym biegu w szczytnym celu, myślę, że jest to dobra forma pokazania się, spędzenia wolnego czasu. Czas jest odpowiedni, gdyż rano mało co jest do roboty. Zamiast wziąć udział przed telewizorem, można wziąć udział w takim biegu. Między sobą rozmawialiśmy jak nazwać swoją drużynę, ale wszyscy mamy coś wspólnego z klubem i występy w nim, nazwaliśmy się Oldboje Gryf - powiedział trener Gryfa Słupsk, Grzegorz Bednarczyk, którego drużyna jeszcze w sobotę o godz. 17.00 podejmować będzie na stadionie przy ulicy Zielonej zespół Gedanii Gdańsk.

W ramach wydarzenia został zorganizowany także piknik dla rodzin. Dzieci mogły wziąć udział w zabawach sprawnościowych, plastycznych lub edukacyjnych, a dorośli odpocząć w strefie relaksu pałaszując smaczne potrawy przygotowane przez organizatorów.

W zeszłym roku Fundacji PKO Banku Polskiego udało się przekazać aż 730 tys. zł na dożywianie najbardziej potrzebujących dzieci. Jeżeli ktoś nie zdołał uczestniczyć w 5. PKO Biegu Charytatywnym, a chciałby wspomóc cel charytatywny, może dokonać wpłaty na konto Fundacji PKO Banku Polskiego: 10 1020 1068 0000 1302 0282 5065.

Dodaj ogłoszenie