5 rzeczy, których nie wiesz o największym pracodawcy w regionie

Materiał informacyjny Mowi Poland
12.000 osób zatrudnia na całym świecie firma Mowi, światowy lider w przetwórstwie ryb i owoców morza. W Polsce pracuje ich 4000, z czego ponad 3600 zatrudnionych jest w zakładach znajdujących się w Duninowie i Lęborku. To czyni Mowi największym pracodawcą w naszym regionie. Nic dziwnego, że spotkać kogoś, kto nie słyszał o firmie, jest więcej niż trudno. Nie każdy jednak słyszał o tych 5 faktach:

1. Angielska królowa delektuje się łososiem Mowi

Produkty Mowi wytwarzane w Duninowie, trafiają na półki sklepowe niemal w całej Europie. Ich wyborny smak doceniają m.in. Włosi, Francuzi, Czesi czy Belgowie. To zasługa zaangażowania i wysokich kwalifikacji pracowników oraz najwyższej jakości mięsa łososia użytego do produkcji. Mowi jako jedyny producent na świecie posiada własną odmianę łososia, której przodkowie wywodzą się z dzikich, norweskich rzek: Vosso i Årøy. Unikalne walory łososia Mowi zyskały grono wielbicieli, wśród których znajduje się też angielska królowa Elżbieta II, bowiem od czterech dekad, to właśnie Mowi dostarcza świeżego łososia na królewski stół! Jako nadworny dostawca dla Pałacu Buckingham, Mowi znajduje się w gronie ekskluzywnych marek takich, jak Cadbury, Twinings, Aston Martin, czy Burberry.

2. W Mowi prężnie działają kluby sportowe

Własna drużyna rowerowa, treningi biegowe z profesjonalnym trenerem, a nawet zajęcia z jogi! W Mowi słowo „sport” odmieniane jest przez wszystkie przypadki, a pracownicy są zachęcani do aktywnego udziału w wydarzeniach i akcjach sportowych, takich jak Dzień Dojazdu do Pracy Rowerem czy Rodzinny Piknik Rowerowy. Wysiłki pracodawcy przynoszą efekty - w 2021 roku członkowie zespołu „MOWI Racing Team” łącznie przejechali na rowerach 40.681 km – to tak jakby okrążyli ziemski równik! Mowi wspiera też lokalne kluby sportowe. Firma była sponsorem słupskiej drużyny koszykarskiej Grupa Sierleccy Czarni Słupsk w sezonie 2021/2022. Mowi jest również sponsorem drużyny żeglarek Mowi Women’s Sailing Team. Tradycyjnie jest też sponsorem biegów Grand Prix Ustki, a pracownicy Mowi mogą liczyć na bonusy w postaci biletów na mecze i zwolnienia z opłat za start w zawodach biegowych.

3. Mowi posiada własną przychodnię i gabinety fizjoterapii

Do lekarza i masażysty w pracy? To możliwe tylko w Mowi! Pracodawca zainwestował środki w dwa gabinety lekarskie i nawiązał współpracę z NZOZ Vesalius ze Słupska, który zatrudnia specjalistów o wysokich kwalifikacjach i dużym doświadczeniu. Od poniedziałku do piątku, przez 11 godzin dziennie, pracownicy Mowi i ich bliscy mogą po poradę udać się do lekarza rodzinnego lub specjalisty, a także umówić się do fizjoterapeuty np. na masaż. Do ich dyspozycji są dwa w pełni wyposażone gabinety fizjoterapii, gdzie pacjentów przyjmują profesjonalni rehabilitanci. Oprócz masaży można w nich skorzystać z terapii laserem, theragun'a - masażera elektrycznego czy taśm kinezjologicznych.

4. Pracownicy Mowi mówią w 15 ojczystych językach

Mowi jest mocno związane z Pomorzem – stąd pochodzi zdecydowana większość osób zatrudnionych w firmie, ale pracodawca zatrudnia pracowników aż z 15 krajów. Na co dzień można więc usłyszeć „dzień dobry” wypowiedziane w 15 ojczystych językach. Wśród pracowników znajdziemy osoby pochodzące ze Szkocji, Belgii, Czech, Ukrainy, Azerbejdżanu, Gruzji, Mołdawii, Białorusi, Litwy, a także z Indii, Filipin, Nepalu, Portugalii, a nawet z Brazylii! Mimo że pochodzą z różnych miejsc, środowisk i kultur wszyscy doskonale odnajdują się w Mowi, co owocuje wymianą wiedzy i doświadczeń – nic dziwnego, że pracodawca podkreśla, że różnorodność jest jego siłą.

5. Mowi w zMOWIe z naturą

We wszystkich swoich lokalizacjach na całym świecie Mowi działa aktywnie na rzecz ochrony środowiska oraz gospodarki plastikiem i tworzywami sztucznymi. Duninowski zakład produkcyjny wyróżnia się i na tym polu. Dzięki proekologicznemu projektowi, którego pomysłodawcami byli pracownicy i ogromnemu zaangażowaniu całego zespołu zużycie folii strecz, wykorzystywanej do pakowania produktów, zmniejszyło się w ciągu roku o ok. 50% a w 2022 roku zaoszczędzono jej już 19 ton.

Mowi – nie tylko miejsce

W Mowi zależy nam nie tylko na tworzeniu dobrych warunków i atmosfery do pracy, ale także na budowaniu zaangażowanej społeczności skupionej wokół wspólnych wartości i działań – mówi Emilia Schomburg, Brand Communication Director, rzecznik prasowy Mowi. – Prowadzimy drużyny sportowe, wydajemy własny magazyn firmowy, organizujemy wydarzenia integrujące pracowników i angażujemy ich w działania na rzecz ekologii. Chętnie też oddajemy im głos i zachęcamy do dzielenia się wiedzą i doświadczeniem, które posiadają – stąd takie projekty, jak „Wy mówicie – My działamy”. W jego ramach realizujemy zgłoszone przez pracowników pomysły i usprawnienia. Jesteśmy dumni z tego, że Mowi tętni życiem nie tylko zawodowym a wśród pracowników mamy całe wielopokoleniowe rodziny – dodaje.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie