91. Mistrzostwa Polski Seniorów. Srebrny medal Angeliki Cichockiej

(FEN)
Angelika Cichocka.
Angelika Cichocka. Archiwum
Najdłuższym dystansem rozgrywanym podczas 91. Mistrzostw Polski Seniorów był bieg na 5000 metrów. W gronie mężczyzn wystartowało ponad 30 długodystansowców, a wśród nich byli przedstawiciele naszego regionu, którzy nie odegrali wiodących ról w silnej stawce.

Złoty medal wywalczył Krzysztof Żebrowski. Biegacz Feniksa Siedlce uzyskał 14.21,97 min. Ten czas jest jego nowym rekordem życiowym. Srebro zdobył Damian Kabat (Pomorze Stargard Szczeciński). Jego rezultat to 14.25,04 min. Brąz przypadł Dawidowi Malinie (ROW Rybnik) - 14.25,79 min. Tadeusz Zblewski (Baszta Bytów) był szósty.

Na mecie bytowskiemu biegaczowi zmierzono czas 14.33,17 min. Na dwunastym miejscu przybiegł Oskar Przysiężny (Lęborski Klub Biegacza Braci) Petk). Lęborczanim miał rezultat 14.56,69 min. Drugi zawodnik z Lęborskiego Klubu Biegacza Braci Petk uplasował się na dziewiętnastej pozycji. Był to Daniel Chuchała, który miał czas 15.50,43 min.

Niezwykle ciekawy był finał kobiecej rywalizacji na dystansie 800 m. Na 200 m przed metą zaatakowała Joanna Jóźwik (AZS AWF Warszawa). Podopieczna Andrzeja Wołkowyckiego nie oddała prowadzenia już do mety, na którą wpadła z czasem 2.02,99 min. Za jej plecami pełną oddania walkę toczyła Angelika Cichocka (niedawno Talex Borysław Borzytuchom, a obecnie już SKLA Sopot), która była bliska dogonienia zawodniczki ze stolicy. Ostatecznie zdobyła srebro - 2.03,28 min. Trzecia była Syntia Ellward (Flota Gdynia) - 2.04,72 min.