Agnieszka Rutkowska pływa w reprezentacji

Archiwum zawodniczki
Młoda pływaczka Skalara Słupsk Agnieszka Rutkowska, startowała w barwach reprezentacji Polski na Cyprze w miejscowości Limassol.

Odbywały się tam międzynarodowe zawody pływackie juniorów. W pierwszym dniu zawodów w sztafecie 4x 100 stylem zmiennym Polki zdobyły złoty medal zdobyły w składzie Aleksandra Juć , Agnieszka Rutkowska, Barbara Mazurkiewicz, Zofia Woźniak.

Czas jaki uzyskała sztafeta Polek 4:23,84 jest nowym rekordem zawodów. Rutkowska startowała jeszcze na dystansie 100 m stylem klasycznym. Czas 1:15,10 dał jej szóste miejsce. Potem Agnieszka startowała na 200 m stylem klasycznym i zajęła nielubiane przez sportowców IV m-ce z czasem 2:42,69.