Agonia Czarnych Słupsk. TBV Start Lublin – Czarni Słupsk 107:50

kn
facebook.com/CzarniSlupsk
Klub Czarni Słupsk rozpada się w oczach. Mecz w Lublinie ze Startem przegrał w rekordowych rozmiarach 107:50.

Drużyna Czarnych Słupsk zaprezentowała się w Lublinie tak, jak wygląda obecna sytuacja klubu – w stadium agonalnym. Czarni rozpoczęli mecz bardzo słabo, podobnie jak rozigrane kilka dni wcześniej spotkanie z Legią w Warszawie.

Szybko zrobiło się 13:2 dla gospodarzy. Słaba kadrowo i jeszcze dodatkowo osłabiona absencjami drużyna nie mogła sprostać rywalom w czymkolwiek. Koszykarze słupscy dochodzili nawet czasami do dobrych pozycji rzutowych, ale i tak nie trafiali. W Warszawie Czarni odrobili duże straty i walczyli do końca o wygraną, ale aspirującego do play off TBV Startu Lublin z Legią nie da się porównać bo jest po prostu o klasę lepszy.

Szybki rozgrywający James Washington i niedawna gwiazda Czarnych Chavaughn Lewis nie mieli problemów zarówno z przedostaniem się pod kosz jak i z trafianiem z dystansu. Przewaga Startu rosła więc z minuty na minutę wprost proporcjonalnie do tego jak opadali z sił i chęci do gry podłamani koszykarze ze Słupska.

Bardzo wysoko przegrana pierwsza połowa (46:24) była wynikowo i tak lepsza niż odsłona druga. Trener Marek Łukomski już w połowie trzeciej kwarty zrezygnował z większości pozostałych mu w drużynie doświadczonych graczy i postawił na młodzież.

Ta oczywiście nie mogła sprostać nawet dalekim rezerwowym Startu bo poziom koszykarskiej ekstraklasy jeszcze tych graczy zdecydowanie przerasta. I to o więcej niż jeden poziom.

Przewaga gospodarzy rosła więc w tempie bardzo szybkim i w końcówce Słupszczanie walczyli już tylko o osiągniecie w tym meczu skromnej, 50-punktowej zdobyczy. Ostatecznie udało się to, jednak przy 107 punktach straconych i tak dało jedną z najwyższych porażek w historii klubu. W sytuacji kiedy każdy kolejny mecz może być w historii tegoż klubu meczem ostatnim.

TBV Start Lublin – Czarni Słupsk 107:50 kwarty: 22:12. 24:12, 32:10, 29:16

Start Lublin: Washington 14(3), Lewis 2193), Dutkiewicz 12(2), Szymański 8, Mirković 2 oraz Ciechociński 4, Kowalski 9(3), Reynolds 11, Zalewski 14(4), Pelczar 4, Czerlonko 6, Gospodarek 2

Czarni Słupsk: Brandon 14(1), Blaus 7 , Cesnauskis 0, Seweryn 7, Bonarek 3 oraz Wall 5, Jakubiak 5, Powideł 5, Urban 4