Akademia Pomorska Czarni. Dziś i jutro mecze o utrzymanie

Rafał Szymański [email protected]
Nie ma przerwy w walce o utrzymanie w II lidze Akademia Pomorska Czarni. Po porażkach w Elblągu czekają ją gry z Sokołem Mogilno.

Oba zespoły grają o ósmą pozycję. Przegrany z tych spotkań spada z ligi, wygrany będzie grał mecze barażowe z zespołem, który zajmie drugie miejsce w turnieju o awans do II ligi, w którym występować będą zespoły z III ligi.

Słupszczanki przegrały z Orłem Elbląg w pięciu meczach 2:3. W pierwszych dwóch setach ostatniego spotkania w Elblągu rywalki grały bezbłędnie, mimo że jeszcze w pierwszej partii było 10:10, nie udało się akademiczkom przechylić szali na swoją korzyść. Dopiero w ostatniej odsłonie walka była punkt za punkt, niestety, nie udało się. Teraz trzeba wszystko zaczynać od nowa - walczyć z Sokołem Moglino.

Sobotni i niedzielny rywal słupszczanek przegrał w serii play off z Pałacem Bydgoszcz 0:3. W lidze akademiczki dwukrotnie przegrywały z Sokołem, we własnej hali 1:3 i 0:3 w Mogilnie.

Słupskie zawodniczki ostatnią grają bardzo dużo spotkań. W miniony weekend grały 9 setów w dwóch meczach w Słupsku z Orłem. W środę w Elblągu z Orłem trzy sety. I w czwartek trzy spotkania po dwa sety w eliminacjach akademickich mistrzostw Polski. Jeśli jeszcze w weekend zagrają co najmniej dwa razy po trzy sety, to wyjdzie, że w 9 dni zagrają aż 24 partie. To jednak bardzo męcząca seria. Dzisiaj na treningu szkoleniowiec będzie robił wszystko, byle zawodniczki nie grały w siatkówkę.

- Muszę im dać trochę odpocząć - nie ukrywa Marek Majewski, szkoleniowiec Akademii Pomorskiej Czarni.

Terminy akademickich mistrzostw Polski nakładają się na mecze w lidze. Po dwóch spotkaniach z Sokołem Mogilno kolejne gry wyznaczono na 21 i 22 kwietnia w Słupsku. Tyle że w dniach 19-21 kwietnia odbywać się będą spotkania półfinałów akademickich mistrzostw kraju.

- Musimy więc te mecze z Sokołem przekładać. Nie wiem, czy wcześniej, czy na później. Będziemy o tym rozmawiać - dodaje Majewski.

W weekendowych meczach zabraknie Moniki Kolesińskiej, nie będzie także Magdaleny Bydołek. W składzie Sokoła pauzować będzie podstawowa rozgrywająca Aneta Olsztyńska. Ma kontuzję ścięgna Achillesa. Nie było jej już w meczach z Pałacem Bydgoszcz i stąd takie rezultaty gier.

Spotkania Sokół Mogilno - AP Czarni Słupsk zaczynają się w sobotę o godz. 17 i w niedzielę o godz. 11.