Akademia Pomorska Słupsk wśród najlepszych uczelni w kraju

(res)
Zawodniczki Akademii Pomorskiej awansowały do finałów mistrzostw Polski pań.
Zawodniczki Akademii Pomorskiej awansowały do finałów mistrzostw Polski pań. Kamil Nagórek
Zawodniczki Akademii Pomorskiej awansowały do finałów mistrzostw Polski pań. Znalazły się w czwórce najlepszych w półfinałach w Poznaniu.

Podopieczne Małgorzaty Bieńkowskiej, które na co dzień grają w II lidze, w grupie eliminacyjnej turnieju w Poznaniu pokonały wszystkie rywalki. Wygrały z Wyższą Szkołą Gospodarki z Bydgoszczy 2:0. W składzie tego zespołu występowały przede wszystkim zawodniczki grające w II lidze w Jokerze Świecie.

W kolejnym spotkaniu pokonały Uniwersytet Przyrodniczy z Poznania 2:0 (to gospodarze zawodów), w trzecim starciu zwyciężyły z Akademią Wychowania Fizycznego z Poznania 2:1, w tie-braku 15:11. Te wygrane dały słupszczankom awans do grupy półfinałowej. W niej pokonały Uniwersytet Szczeciń-ski 2:0 (25:5, 25:11) i Politechnikę Poznańską 2:0 (25:22, 25:22). To ponownie dało zawodniczkom Małgorzaty Bieńkowskiej awans, tym razem do finału turnieju w Poznaniu.

W nim studentki Akademii Pomorskiej przegrały z Uniwersytetem Adama Mickiewicza z Poznania 1:2 (25:18, 25:27, 13:15).

- To było trochę na nasze życzenie. Można było wygrać, ale to był nasz najsłabszy mecz - mówił po spotkaniu Marek Majewski, trener w II-ligowej Akademii Pomorskiej Czarni pomagający Małgorzcie Bień-kowskiej w prowadzeniu zespołu.

Do turnieju finałowego awansowały cztery następujące zespoły: Uniwersytet Adama Mickiewicza z Poznania, Uniwersytet Mikołaja Kopernika z Torunia, Akademia Wychowania Fizycznego z Poznania i Akademia Pomorska Słupsk.

Odbędzie się on w dniach 5--8 maja w Krakowie. Przypomnijmy, że słupszczanki bronią szóstej pozycji w kraju. W zeszłym roku finały odbyły się we Wrocławiu. W składzie słupszczanek były: Sandra Luftner, Sylwia Korczak, Karolina Przybyszewska, Izabela Miklasińska, Joanna Cupisz, Katarzyna Połeć, Monika Kolesińska, Magdalena Bydołek