Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Pomorska w Słupsku z nowym partnerem. Uczelnia nawiązała współpracę z firmą technologiczną GlobalLogic

Wojciech Lesner
Wojciech Lesner
Akademia Pomorska planuje od nowego roku akademickiego uruchomić także kierunek informatyka przemysłowa, ściślej powiązany z profilem działalności nowego partnera, GlobalLogic.
Akademia Pomorska planuje od nowego roku akademickiego uruchomić także kierunek informatyka przemysłowa, ściślej powiązany z profilem działalności nowego partnera, GlobalLogic. Krzysztof Piotrkowski
Podczas konferencji biznesowej zorganizowanej w Słupskim Inkubatorze Technologicznym podpisano list intencyjny o współpracy Akademii Pomorskiej w Słupsku z firmą technologiczną GlobalLogic.

Porozumienie o współpracy podpisał prorektor ds. kształcenia Akademii Pomorskiej, Andrzej Urbanek i dyrektor koszalińskiego oddziału GlobalLogic, Piotr Bartkiewicz.

- Bardzo się cieszę, że kolejna duża firma o zasięgu globalnym nawiązuje z nami współpracę i będziemy w stanie kształcić specjalistów na potrzeby naszego regionu, Pomorza Środkowego – mówił Urbanek.

Specjalistów branży IT, bo to w tej dziedzinie GlobalLogic się specjalizuje. Choć Akademia Pomorska podejmuje wspólne działania z firmą już od kilku lat, tak sformalizowanie współpracy pozwoli na sprawniejsze realizowanie projektów badawczych czy wsparcie studentów w przygotowywaniu prac inżynierskich.

- To współpraca polegająca również na propagowaniu wśród młodych ludzi nowych technologii po to, żeby zachęcać ich, aby przychodzili i studiowali na takich kierunkach, które mogą w przyszłości dawać im bardzo satysfakcjonującą pracę – mówił Bartkiewicz.

Akademia Pomorska oferuje dwa inżynierskie kierunki studiów, które dotyczą szeroko pojętej cyberprzestrzeni. To informatyka, który cieszy się bardzo dużą popularnością oraz inżynieria cyberprzestrzeni. Uczelnia planuje od nowego roku akademickiego uruchomić także kierunek informatyka przemysłowa, ściślej powiązany z profilem działalności nowego partnera, GlobalLogic.

- Współczesne kształcenie musi wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społecznym i oczekiwaniom samego biznesu. Bez wsparcia biznesu, bez głosu, który będzie głosem doradczym dla nas, nie jesteśmy w stanie budować programu studiów, które odpowiadałyby rzeczywistym potrzebom – zaznaczał prorektor.

Podpisanie listu intencyjnego było jednym z elementów konferencji poświęconej rozwojowi sektora nowoczesnych usług dla biznesu w Słupsku. Dlatego nie mogło zabraknąć na niej przedsiębiorców z regionu, ale też przedstawicieli władz samorządowych, którzy podkreślali dynamiczny rozwój miasta.

- Widzimy wielki potencjał drzemiący w zachodniej części województwa pomorskiego, chociażby przez to piękne miejsce, w którym się znajdujemy – Słupski Inkubator Technologiczny. Chcemy ściśle współpracować z władzami miasta w tym zakresie. Słupsk ma też olbrzymi potencjał edukacyjny i te wszystkie walory Słupska chcemy wykorzystać – mówił Leszek Bonna, wicemarszałek województwa pomorskiego.

- Deklaruję, że Miasto Słupsk w tym zakresie, w którym się da, będzie ułatwiało wejście inwestorów do naszego miasta i sprawiało, żeby to miasto było przyjazne dla wszystkich mieszkańców – zapewniała wiceprezydent Słupska, Marta Makuch

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza