Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Akademia Pomorska w Słupsku zakończyła I etap rekrutacji

Filip Pietruszewski [email protected]
Wyniki rekrutacji dostępne są jedynie w systemie rekrutacyjnym.
Wyniki rekrutacji dostępne są jedynie w systemie rekrutacyjnym. Kamil Nagórek
Znamy już wstępne wyniki rekrutacji na Akademii Pomorskiej. W Słupsku nie jest trudno dołączyć do braci studenckiej, ale kandydaci mają krytyczne uwagi o naborze do AP.

W piątek ok. godziny 15.30 Akademia Pomorska ogłosiła wyniki rekrutacji. Uczelnia planowała podać informacje o przyjętych osobach już 25 lipca, jednak termin ten przesunięto z powodu dużej liczby logowań i składanych dokumentów przez kandydatów. Wyniki już podano, ale o tym, jakie kierunki cieszą się największym zainteresowaniem i gdzie zostały wolne miejsca, poinformujemy we wtorek. Nie ma już bowiem tradycyjnych list. Wyniki rekrutacji dostępne są jedynie w systemie rekrutacyjnym, w którym kandydaci mają wygenerowane konta.

Na słupskiej uczelni, w przeciwieństwie do większości dużych szkół publicznych, dokumenty składa się jeszcze przed ogłoszeniem wyników. Dowiedzieliśmy się, że tak zadecydował senat uczelni, jednak zastępująca rzecznika prasowego Katarzyna Praszczak nie była w stanie wczoraj ustalić uzasadnienia tej decyzji.

Tegoroczni abiturienci mieli też inne powody do narzekań. - Na stronie uczelni nie pojawiły się żadne informacje o kryteriach przyjmowanych przez komisję rekrutacyjną - mówi Tomek, który od wczoraj jest studentem filologii angielskiej (nazwisko do informacji redakcji).

Żeby ocenić swoje szanse, studenci musieli wysłać maila z pytaniem o przeliczniki. Jak wynika z odpowiedzi wysłanej do Tomka, na filologii angielskiej brany był pod uwagę tylko jeden przedmiot - język angielski. - Pierwszeństwo przyjęcia na specjalność filologia angielska mają kandydaci z maturą dwujęzyczną, potem poziom rozszerzony, a w ostatniej kolejności poziom podstawowy - poinformował pracownik Instytutu Neofilologii Akademii Pomorskiej.

Pozostałe słupskie uczelnie
- Nabór kandydatów trwa także w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki.
- Zainteresowanie jest spore, jednak zarówno na gospodarce przestrzennej, jak i geodezji i kartografii jesteśmy w stanie utworzyć tyle miejsc, ilu będzie chętnych. O przyjęciu decyduje kolejność składania dokumentów, a na te czekamy do końca września - mówi Sławomir Grabarczyk, kanclerz uczelni.

Nauka w Wyższej Szkole Inżynierii Gospodarki jest płatna. Jeden semestr kosztuje 2050 zł na kierunku gospodarka przestrzenna i 2200 zł na geodezji i kartografii.

- Na pragnących wiedzy młodych ludzi czekają również miejsca na Wyższej Hanzeatyckiej Szkole Zarządzania. Od nowego roku akademickiego będą dwa kierunki bezpłatne prowadzone w trybie dziennym przy współpracy z Uniwersytetem Szczecińskim: turystyka i rekreacja (100 miejsc) oraz zarządza-nie (60).

- Absolwenci otrzymają dyplomy Uniwersytetu Szczecińskiego z adnotacją mówiącą, że zajęcia odbywały się u nas - zapewnia kanclerz Władysław Pędzi- wiatr. Planowano zakończyć nabór 2 sierpnia, jednak władze uczelni zapewniają, że na pewno zostanie on wydłużony.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza