Głos Pomorza

Akcja uczniów słupskiego ZSI "Pokaż że czytasz"

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali happening „Pokaż, że czytasz”. Celem akcji jest propagowanie

Łukasz Capar

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/7] Następne

Uczniowie Zespołu Szkół Informatycznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Słupsku zorganizowali happening „Pokaż, że czytasz”. Celem akcji jest propagowanie mody na czytanie książek wśród pasażerów komunikacji miejskiej w różnym przedziale wiekowym, podczas ich codziennej drogi do pracy, na zakupy czy szkoły. W ramach akcji uczniowie ze Słupska poruszali się liniami komunikacji miejskiej i oddawali się lekturze książek.

Happening ma też na celu propagowanie idei czytania, rozwijanie zainteresowania książką oraz uświadomienie, że książkę można praktycznie czytać w każdym miejscu. Akcja jest organizowana w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Program jest uchwalonym przez Radę Ministrów projektem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Celem jego jest również wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.


Polecamy