Aktywnie zimą przy szachownicy. Zakończył się pierwszy z zimowych turniejów o puchar rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku

Grzegorz Hilarecki
Turniej rozegrano w głównym budynku Akademii Pomorskiej w Słupsku
Turniej rozegrano w głównym budynku Akademii Pomorskiej w Słupsku gh
Jonasz Krynicki z Olimpijczyka Kwakowo wygrał z kompletem zwycięstw w turnieju szachowym do lat 16, który odbył się w Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Pierwszy Zimowy Turniej Szachowy z Aktywną Akademią o Puchar Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku zakończony! Grali młodzi szachiści do lat 16 ze: Słupska, Ustki, Kobylnicy, Siemianic, Sycewic, Kwakowa i nawet z Połczyna Zdroju.

Wygrał z kompletem siedmiu zwycięstw Jonasz Krynicki. Drugi był Filip Borowiec, który w siedmiu partiach uzbierał 5,5 punktu. Trzecie miejsce w zawodach wywalczył Jakub Pietraszewski, zdobywca 5 pkt. Czwarty był Iwo Kamiński, a piąty Franciszek Dziuba. Obaj mieli po 5 punktów.

Wśród dziewcząt wygrała Zofia Protas, która uzyskała 4,5 punktu.Druga była Natalia Szydłowska, a trzecia Gabriela Irzyk. Obie uzyskały po 4 punkty.

W klasyfikacji do lat siedmiu pierwsze miejsce zajął Ryszard Słomski, który uzbierał 2,5 pkt. Wyprzedził Maksymiliana Hilareckiego - 2 punkty i Aleksandrę Stasiak, która zdobyła 1 pkt.

Najmłodszą uczestniczką turnieju była sześcioletnia Wiktoria Borowiec (1,5 pkt).

Zawody odbyły się w środę 28 grudnia w Akademii Pomorskiej. Tego dnia w głównym budynku słupskiej uczelni rozpoczął się też drugi z Zimowych Turniejów Szachowych z Aktywną Akademią o Puchar Rektora Akademii Pomorskiej w Słupsku. Rywalizuje w nim 10 najlepszych w Słupsku młodych szachistów i seniorów,grając partie każdy z każdym. Tu rywalizacja zakończy się w piątek 30 grudnia. A zwycięzca oprócz pucharu, ma szansę na zdobycie normy na pierwszą kategorię szachową.