Akwapark w Słupsku wciąż nie ma nowego wykonawcy

Bogumiła Rzeczkowska bogumila.rzeczkowska@mediaregionalne.pl
Trzy Fale w budowie nie mogą doczekać się nowego wykonawcy.
Trzy Fale w budowie nie mogą doczekać się nowego wykonawcy. Łukasz Capar
Udostępnij:
Wciąż nie wiadomo, kiedy zostanie rozstrzygnięty przetarg na zakończenie budowy Trzech Fal. Ratusz szacuje, że do końca czerwca. Oferenci, że nie ma na to szans.

Trzy Fale w budowie nie mogą doczekać się nowego wykonawcy. Opustoszały obiekt niszczeje. Tymczasem po prawie trzech miesiącach od ogłoszenia przetargu nie ma rezultatu. Miasto wciąż nie organizuje II etapu.

Rejonowy Zarząd Inwestycji ogłosił przetarg pod koniec marca. Jednak czterokrotnie zmieniano jego wa- runki, obniżając poprzeczkę wykonawcom. Zmniejszały się wymagania miasta dotyczące dorobku i doświadczenia firm w budowie basenów, także kwoty ich ubezpieczenia.

25 kwietnia komisja przetargowa otworzyła koperty z wnioskami. Wpłynęło pięć ofert. Wszystkie zostały sprawdzone pod wzglę-dem formalnym. Firmy chętne do wejścia na plac budowy firmy spełniały oczekiwania zamawiającego i zakwalifikowały się do drugiego etapu.

Zobacz także: Znowu przesunięto termin składania ofert na dokończenie budowy akwaparku w Słupsku

To Alstal Grupa Budowlana z Inowrocławia, Skanska SA z Warszawy, Budrem Rybak z Luzina oraz konsorcja wykonawców: Warbud z Warszawy - Berndorf Baderbau z Jaworza i Eko-Wodrol z Koszalina - Pro-Bud z Kołobrzegu.

Co ma dokończyć przyszły wykonawca? Z ogłoszenia wynika, że w szczególności konstrukcje dachowe, instalacje sanitarne, elektryczne, wentylacji mechanicznej i klimatyzacji. Poza tym ma zrobić wykończeniówkę robót budowlanych, niecek basenowych, robót drogowych i zagospodarowania terenu.
Do wykonawcy będzie należało wykonanie rozruchu technologicznego całego obiektu oraz uzyskanie pozwolenia na użytkowanie. Inwestor ocenia stan zaawansowania realizacji obiektu na około 70 procent i na speł-nienie wszystkich wymagań daje przyszłemu wykonawcy osiem miesięcy od podpisania umowy.

Według zapowiedzi miasta w lipcu nowy wykonawca ma rozpocząć prace. Oznacza to, że trudno będzie oddać obiekt do użytkowania na koniec roku.

- Rozmawiałem z dyrektorem SOSiR-u Henrykiem Jarosiewiczem (SOSiR prowadzi inwestycję w imieniu miasta - red.). W jego ocenie do lipca wykonawca zostanie wyłoniony i jest realna szansa, że w połowie lipca wejdzie na budowę - informuje Dawid Zielkowski, rzecznik prezydenta Słupska. - W drugim etapie przetargu firmy muszą podać cenę. Dostają dokumentację projektową oraz dokumenty z inwentaryzacji i na tej podstawie wycenią dokończenie prac. Zadzwoniliśmy do pierwszej na liście oferentów firmy Alstal.

- Nic na razie nie wiemy. Jest cisza. Żadna specjalistyczna dokumentacja jesz-cze do nas nie dotarła. Jedynie zaproszenie do dal- szego udziału. 10 maja poinformowano nas faksem, że do drugiego etapu zakwalifikowało się pięć firm - mówi Piotr Czarniak, specjalista do spraw przygotowania przetargów w firmie Alstal, który wątpi w lipcowy termin.

- W drugim etapie potrzebny jest SIWZ. Na przygotowanie oferty powinniśmy mieć 40 dni. Mogą być pytania do warunków zamówienia, bo ciężko jest wszystko oszacować, zwłaszcza jeśli wcho-dzi się na budowę po kimś. Myślę, że do końca miesiąca nie ma szans na rozstrzyg-nięcie przetargu.

Miliardowe inwestycje w Polsce zagranicznych firm

Wideo

Komentarze 24

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

S
Styx
W dniu 18.06.2013 o 13:07, Koskar napisał:

Kolego Oświecony.Krytyka była ostra za złe prowadzenie inwestycji, za amatorszczyznę przy wydawaniu naszych pieniędzy.Jeśli byłoby wszystko w porządku to żadna krytyka nie byłaby skuteczna, a już na pewno nie doszłoby do zatrzymania inwestycji.Trzeba porządnie prowadzić inwestycje samorządowe, przestrzegać prawa,  a nie zganiać na krytykę.Lusterko nie zmieni krzywej mordy w rozkosznego buziaka.Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.Gdyby w samorządzie było więcej ludzi zdrowo myślących nigdy nie zgodziliby się na powstanie takiej pijawki dla miejskiego budżetu jak akwapark. To Istna studnia bez dna, która utopiła już inne samorządy.  A nasze Trzy Fale jeszcze samowolnie powiększono powierzchniowo niemal o połowę i stało się to za przyzwoleniem prowadzących inwestycję. Większy akwapark będzie generował większe koszty utrzymania - czy za to mamy chwalić ekipę wykonawczą?Zdrowo trzeba myśleć zanim wejdzie się na lód, a nie dopiero gdy się człowiek przewróci i nabije guza.Przyłączam się do pozdrowień dla zdrowo myślących i oby coraz więcej  było takich ludziw naszym samorządzie.

Same banały i okrągłe frazesy. Niektórzy na to mówią-banialuki.

Przedstaw konkrety, przykłady na łamanie prawa oraz niegospodarności.

Pozdrawiam zdrowo myślących.

P
Polluks
W dniu 18.06.2013 o 08:07, Hania napisał:

Jesteś taki głupi, czy pracujesz w urzędzie. Bo nikt w Słupsku nie pamięta, aby w referendum podnoszono temat przerwania budowy aquaparku. Natomiast wielokrotnie zwracano uwagę na całkowity bałagan i nieodpowiedzialność jakie towarzyszą tej budowie. I za to Kobyliński ponosi odpowiedzialność. A gdyby słupszczanie się nie lenili i wzięli udział w referendum odwołującym Kobylińskiego. To nowy normalny człowiek na tym stanowisku już dawno dokończyłby tą budowę.

Haniu!

Przecież realizowany jest konsekwentnie plan ekipy, która postanowiła dotrwać na stanowiskach do końca kadencji.

1. Przekonywać przez 1,5 roku  opinię publiczną Słupska, że za niepowodzenie budowy akwaparku winne są środki masowego przekazu i nieuzasadniona nagonka na Prezydenta .

2. Czynić wszystko aby akwapark nie został oddany do użytku  w tej kadencji tzn do końca 2014 roku by obecna ekipa nie zderzyła się z paranoicznymi kosztami utrzymania tego obiektu zwłaszcza zimowa porą.

3. Bagatelizować straty jakie czyni zamrożenie kapitału włożonego dotychczas w budowę.

4. nic nie wspominać o odsetkach płaconych przez miasto za kredyty wzięte na budowę akwaparku.

5. Przemilczać straty budżetowe jaki wywołuje brak wpływu z biletów wstępu do akwaparku.

6. Skoro kongres Lewicy w Warszawie na Stadionie Narodowym skończył się wielką klapą

należy za niepowodzenie słupskiej lewicy oskarżać w kolejności:  radnego R. Kujawskiego (PiS), radnego Z. Sołowina (PO), radną A. Skowrońską (bezpartyjną), radną K. Danilecką (NS) itd.

7. Odpowiedzialność zgonić na otoczenie czyli realizować hasło - dobra Lewica niewdzięczny Naród.

 

Lubią siódemki jak prezydent na tablicy rejestracyjnej swojej renówki wiec mają siedem punktów do zrealizowania.

Szkopuł w tym,  że przebudzony ludek słupskinie chce już słuchać dyrdymałów opartych na lewicowej propagandzie sukcesu.

Oni potrafią nawet  wyhodować gruszki na wierzbie jak obiecywał ich Najwyższy Majestat Lesio Miller.

J
JaśZ
W dniu 18.06.2013 o 08:37, Słupszczanin napisał:

Jeśli nie jesteś Słupszczanką to nie zabieraj głosu, tylko zajmij się oceną pracy swoich władz w Gminie, a decyzję o tym co należy się Słupszczanom pozostaw nam, mieszkańcom Słupska. To my będziemy decydować jak ma rozwijać się Słupsk, a nie ludzie, którzy odprowadzają podatki do innej gminy, nie mają nawet prawa wyborczego w Słupsku, a chcą decydować na co mają być wydawane pieniądze Słupszczan. Twoim zdaniem, najlepiej na zachcianki nowobogackich "wieśniaków", za nasze pieniądze.

Przyłączam się do Twojego głosu.

Wieśniaki na wieś hodować pietruszkę, a nie pouczać jak rozwijać nasze miasto.

Gdyby wszystkich wieśniaków usunąć z urzędów samorządowych zaraz ratusz słupski opustoszałby o 50 %.

K
Koskar
W dniu 18.06.2013 o 07:31, Styx napisał:

Skąd takie oburzenie?Przecież o to chodziło inicjatorom referendum i ich poplecznikom, aby Parku Wodnego Trzy Fale nie było. Fala krytyki inicjowana przez żądnych przejęcia władzy miała za podstawę fakt, że powstaje Park Wodny. Więc teraz nie powstaje, jest tak jak chcieli nieliczni ale głośni przeciwnicy Kobylińskiego.Proszę zatem nie oburzać się, jest przecież tak, jak chcieliście. Myślę że tak jest dobrze i tak pozostanie. Dziwnym zbiegiem okoliczności, ci sami ludzie którzy wcześniej czynili zarzuty, że buduje się Park, teraz krytykują to, że budowa się zatrzymała. Może ich zadaniem jest tylko narzekanie i oskarżanie, bez względu na sytuację? Nie muszę dodawać że zwykłych ludzi mają gdzieś, liczy się tylko kasa brana za krytykę.Pozdrawiam zdrowo myślących.

Kolego Oświecony.

Krytyka była ostra za złe prowadzenie inwestycji, za amatorszczyznę przy wydawaniu naszych pieniędzy.

Jeśli byłoby wszystko w porządku to żadna krytyka nie byłaby skuteczna, a już na pewno nie doszłoby do zatrzymania inwestycji.

Trzeba porządnie prowadzić inwestycje samorządowe, przestrzegać prawa,  a nie zganiać na krytykę.

Lusterko nie zmieni krzywej mordy w rozkosznego buziaka.

Prawdziwa cnota krytyk się nie boi.

Gdyby w samorządzie było więcej ludzi zdrowo myślących nigdy nie zgodziliby się na powstanie takiej pijawki dla miejskiego budżetu jak akwapark. To Istna studnia bez dna, która utopiła już inne samorządy.  A nasze Trzy Fale jeszcze samowolnie powiększono powierzchniowo niemal o połowę i stało się to za przyzwoleniem prowadzących inwestycję. Większy akwapark będzie generował większe koszty utrzymania - czy za to mamy chwalić ekipę wykonawczą?

Zdrowo trzeba myśleć zanim wejdzie się na lód, a nie dopiero gdy się człowiek przewróci i nabije guza.

Przyłączam się do pozdrowień dla zdrowo myślących i oby coraz więcej  było takich ludzi

w naszym samorządzie.

s
styx

 

W dniu 18.06.2013 o 09:50, Styx napisał:

 Widać że autor tego wpisu jest blisko związany z "dworem". Z całego tego bełkotu trafne jest tylko twierdzenie, że decyzja została podjęta jednoosobowo. A z tego jasno wynika, że co do odpowiedzialności, za ten "burdel" inwestycyjne i marnotrawstwo publicznych pieniędzy też nie powinno być wątpliwości? 

Widać że autor tego wpis nie ma kontaktu z rzeczywistością.

 

Wiedzę o świecie czerpie jedynie z GP24.

C
Ciekawy
W dniu 18.06.2013 o 09:50, Styx napisał:

Panie Jarosławie! ...............................................   błaha sprawa z punktu widzenia konstrukcji żeby unieważnić projektad.2-brak merytorycznego powodu do rozwiązania umowyad.3-Rada Miasta jest zbyt bierna i bojaźliwa aby decydować o takich inwestycjach, decyzja została podjęta jednoosobowo i słusznie Widać że autor tego wpisu jest blisko związany z "dworem". Z całego tego bełkotu trafne jest tylko twierdzenie, że decyzja została podjęta jednoosobowo. A z tego jasno wynika, że co do odpowiedzialności, za ten "burdel" inwestycyjne i marnotrawstwo publicznych pieniędzy też nie powinno być wątpliwości? 

S
Styx
W dniu 18.06.2013 o 09:07, Jarosław napisał:

Drogi Styx'ie!Po pierwsze mijasz się z prawdą, ponieważ podczas kampanii referendalnej nie podnosiliśmy sprawy rezygnacji z budowy Aquaparku. Prosty powód: w tamtym momencie miasto wydało na tę inwestycję już conajmniej kilkanaście milionów złoty i jej zaprzestanie narażałoby miasto na ogromnie straty. Inna sprawa, to czy realizacja tej inwestycji w takim kształcie była zasadna. I tu nasza odpowiedź była jednoznaczna - NIE!!! A propos nielicznych przeciwników Kobylińskiego, to przypomnę Ci, że w Referendum 90% głosów było za jego odwołaniem. W liczbach bezwzględnych to wygląda mniej więcej tak, że Kobyliński został wybrany ok. 13 tys. głosów, a w Referendum przeci opowiedziało się ok. 11 tys. osób. Biorąc pod uwagę, że podczas referendów frekfencja jest zawsze zdecydowanie mniejsza niż podczas wyborów, wynik jest porażający. Tutaj cytat:A co ma piernik do wiatraka? Co innego, czy inwestycja była zasadna, a co innego, czy potrafi się ją zrealizować. Przypomnę tylko kilka decyzji, które doprowadziły do tej katastrofy:1. Wydanie, a właściwie nie cofnięcie zezwolenia na budowę przed uprowomocnieniem się decyzji, pomimo wiedzy, że na projekcie budowlanym figurują zfałszowanie podpisy.2. Nie rozwiązanie umowy z wykonawcą, pomimo iż nie rozpoczął realizcji inwestycji w terminie.3. Rozszerzenie zakresu inwestycji o 40%, bez zgody Rady Miejskiej, pomimo wiedzy, że pociągnie to za sobą dodatkowe koszty.Ta inwestycja nie została zatrzymana z powodu Referendum, ale z powodu niekompetencji i nieudolności Kobylińskiego oraz osób, które On osobiście powołał do realizacji i nadzoru nad tą nią.

Panie Jarosławie!

Być może, jako inicjator referendum był pan zbyt daleko od ulicy i zwykłych ludzi żeby słyszeć ich powszechną opinię iż budowa aquparku jest zbytkiem i zupełnie niepotrzebnym wydatkiem  w budżecie, a co za tym idzie powinna być natychmiast przerwana. Ta fałszywa opinia była dla niektórych podstawową siłą napędową tej kampanii propagandowej. 

 

Żonglowanie procentami i robienie wody z mózgu ludziom zwykłym i prostym jest naganne. Być może nawyki które już pan posiada, pomocne są w szkoleniach, ale na pewno zaciemniają obraz sytuacji która rozwijała się wokół pańskiej działalności. Referendum jest jednym przedsięwzięciem, wybory drugi i nie należy tego ze sobą łączyć. To co pan robi jest zwykłym nadużyciem, sądzę że tego rodzaju manipulacje spowodowały niepowodzenie referendum. Zgodzę się tylko z tym, że wynik referendum pana poraził, był pan taki pewny swego, a tutaj takie niepowodzenie...

 

ad.1-zafałszowane podpisy nie mają żadnego znaczenia w procesie budowy, projekt był sporządzony zgodnie ze sztuką, założenia były prawidłowe, dobór materiałów również-jest to zbyt błaha sprawa z punktu widzenia konstrukcji żeby unieważnić projekt

ad.2-brak merytorycznego powodu do rozwiązania umowy

ad.3-Rada Miasta jest zbyt bierna i bojaźliwa aby decydować o takich inwestycjach, decyzja została podjęta jednoosobowo i słusznie

S
Słupszczanin
W dniu 18.06.2013 o 08:47, Grażyna napisał:

Wy już zadecydowaliście 18 listopada. Także mniejszość nie powinna rządzić większością-to podstawa demokracji. Gdybyś miał wykształcenie wyższe, na pewno byś to zrozumiał. 

Wiedz Grażynko, że wykształcenie wyższe nie czyni z kogoś człowieka bardziej inteligentnym, a co najwyżej pozwala mu poszerzyć swoją wiedzę. Pominę tutaj dywagacje na temat mojego wykształcenia, ponieważ oczekuję raczej merytorycznej dyskusji niż licytacji kto ma lepsze wyształcenie. Ja swojego nie muszę się wstydzić natomiast znam mnóstwo ludzi w Słupsku, również w Siemianicach, którzy pokończyli szkoły typu WHSZ i uważają się za świetnie wykształconych, chociaż trudno zrozumieć na czym opierają swoją opinię.

Z Twoich wypowiedzi widzę, że masz bardzo wysoką samoocenę i lubisz wywyższać się ponad innych. Ze swojego doświdczenia wiem, że jest to cecha ludzi maluczkich, którzy być może w życiu osiągneli ponadprzeciętny status materialny, głownie zaradnością i sprytem życiowym, chociaż jak piszesz to raczej cecha Twoje męża, a nie Twoja. Wiedz, że wyższy status materialny w żaden sposób nie powoduje, że człowiek jest mądrzejszy lub bardziej inteligentny.

J
Jarosław
W dniu 18.06.2013 o 07:31, Styx napisał:

Skąd takie oburzenie?Przecież o to chodziło inicjatorom referendum i ich poplecznikom, aby Parku Wodnego Trzy Fale nie było. Fala krytyki inicjowana przez żądnych przejęcia władzy miała za podstawę fakt, że powstaje Park Wodny. Więc teraz nie powstaje, jest tak jak chcieli nieliczni ale głośni przeciwnicy Kobylińskiego.Proszę zatem nie oburzać się, jest przecież tak, jak chcieliście. Myślę że tak jest dobrze i tak pozostanie. Dziwnym zbiegiem okoliczności, ci sami ludzie którzy wcześniej czynili zarzuty, że buduje się Park, teraz krytykują to, że budowa się zatrzymała. Może ich zadaniem jest tylko narzekanie i oskarżanie, bez względu na sytuację? Nie muszę dodawać że zwykłych ludzi mają gdzieś, liczy się tylko kasa brana za krytykę.Pozdrawiam zdrowo myślących.

 

Drogi Styx'ie!

Po pierwsze mijasz się z prawdą, ponieważ podczas kampanii referendalnej nie podnosiliśmy sprawy rezygnacji z budowy Aquaparku. Prosty powód: w tamtym momencie miasto wydało na tę inwestycję już conajmniej kilkanaście milionów złoty i jej zaprzestanie narażałoby miasto na ogromnie straty. Inna sprawa, to czy realizacja tej inwestycji w takim kształcie była zasadna. I tu nasza odpowiedź była jednoznaczna - NIE!!!

 

A propos nielicznych przeciwników Kobylińskiego, to przypomnę Ci, że w Referendum 90% głosów było za jego odwołaniem. W liczbach bezwzględnych to wygląda mniej więcej tak, że Kobyliński został wybrany ok. 13 tys. głosów, a w Referendum przeci opowiedziało się ok. 11 tys. osób. Biorąc pod uwagę, że podczas referendów frekfencja jest zawsze zdecydowanie mniejsza niż podczas wyborów, wynik jest porażający.

 

Tutaj cytat:

Dziwnym zbiegiem okoliczności, ci sami ludzie którzy wcześniej czynili zarzuty, że buduje się Park, teraz krytykują to, że budowa się zatrzymała.

A co ma piernik do wiatraka? Co innego, czy inwestycja była zasadna, a co innego, czy potrafi się ją zrealizować. Przypomnę tylko kilka decyzji, które doprowadziły do tej katastrofy:

1. Wydanie, a właściwie nie cofnięcie zezwolenia na budowę przed uprowomocnieniem się decyzji, pomimo wiedzy, że na projekcie budowlanym figurują zfałszowanie podpisy.

2. Nie rozwiązanie umowy z wykonawcą, pomimo iż nie rozpoczął realizcji inwestycji w terminie.

3. Rozszerzenie zakresu inwestycji o 40%, bez zgody Rady Miejskiej, pomimo wiedzy, że pociągnie to za sobą dodatkowe koszty.

Ta inwestycja nie została zatrzymana z powodu Referendum, ale z powodu niekompetencji i nieudolności Kobylińskiego oraz osób, które On osobiście powołał do realizacji i nadzoru nad tą nią.

M
Maciej

Nie jestem, zwolennikiem referendum a ni prezydenta miasta ale jestem zwolennikiem solidnej pracy i dotrzymywania słowa  z prawdomównością oraz uczciwości PANIE PREZYDENCIE MIASTA SŁUPSK JAK SIĘ PAN ZA CO DO CHOLERY BIERZESZ I DEKLARUJESZ ŻE TO WYKONASZ W TERMINIE TO ZRÓB TO PAN !!!! A jak nie potrafisz to odejdz !!! Bo ktoś złoży wniosek o zmiane nazwy tego parku wodnego z TRZY FALE na Trzy chałdy piachu

G
Grażyna
W dniu 18.06.2013 o 08:37, Słupszczanin napisał:

Jeśli nie jesteś Słupszczanką to nie zabieraj głosu, tylko zajmij się oceną pracy swoich władz w Gminie, a decyzję o tym co należy się Słupszczanom pozostaw nam, mieszkańcom Słupska. To my będziemy decydować jak ma rozwijać się Słupsk, a nie ludzie, którzy odprowadzają podatki do innej gminy, nie mają nawet prawa wyborczego w Słupsku, a chcą decydować na co mają być wydawane pieniądze Słupszczan. Twoim zdaniem, najlepiej na zachcianki nowobogackich "wieśniaków", za nasze pieniądze.

Wy już zadecydowaliście 18 listopada. Także mniejszość nie powinna rządzić większością-to podstawa demokracji. Gdybyś miał wykształcenie wyższe, na pewno byś to zrozumiał. 

G
Grażyna
W dniu 18.06.2013 o 08:26, Koparkowy napisał:

Studia to chyba zaliczyłaś du..ą, bo poziom Twej wypowiedzi podpada raczej pod zawodówkę. A jeśli Twój mąż był na tej budowie podwykonawcą i nie splajtował, jak większość firm (Termochem, Tiwal, Holma itd....) to znaczy, że miał jakieś "specjalne" względy u zamawiającego. Nie chwal się tym publicznie i nie podawaj swych personali i adresu, bo niedługo zapukają panowie z CBŚ, którzy intensywnie ostatnio prześwietlają wałki związane z tą budową.

Koparka to chyba twoje marzenie. Po stylu wypowiedzi i inwektywach sądzę że machasz łopatę kopiąc rowy za 8 pln/h. Według ciebie jest to mistrzostwo świata i jesteś już prawie biznesmenem. Piszesz o rzeczach na temat których nie masz pojęcia.

Wracaj do swojej łopaty.

S
Słupszczanin
W dniu 18.06.2013 o 08:17, Grażyna napisał:

Kobieta nie powinna wyzywać. Temat referendum jest ograny do znudzenia, nie jest tajemnicą że słupszczanom należy się aqupark. Mamienie ludzi że kto inny zakończyłby budowę jest nieprzyzwoite.Nie ma lepszego prezydenta niż ten, ma wszystko co człowiek mieć powinien. W życiu prawdziwa rodzina powinna wybudować dom, posadzić drzewo (najlepiej dą B) i mieć dzieci, bo inaczej jest się pieniaczem i życiowym nieudacznikiem tak jak ty. Mój mąż, kochany Rafcio, wybudował dom w Siemianicach(206 m), w ogrodzie posadził zagajniczek dębów i mamy 2 synów (Xaviera i Alvesa). Jestem dumna i przeszczęśliwa a wspomnę tylko że był podwykonawcą na budowie. Nie rozumiem takich ludzi jak ty, a przecież mam wyższe studia. 

Jeśli nie jesteś Słupszczanką to nie zabieraj głosu, tylko zajmij się oceną pracy swoich władz w Gminie, a decyzję o tym co należy się Słupszczanom pozostaw nam, mieszkańcom Słupska. To my będziemy decydować jak ma rozwijać się Słupsk, a nie ludzie, którzy odprowadzają podatki do innej gminy, nie mają nawet prawa wyborczego w Słupsku, a chcą decydować na co mają być wydawane pieniądze Słupszczan. Twoim zdaniem, najlepiej na zachcianki nowobogackich "wieśniaków", za nasze pieniądze.

M
Maciej Łupaszka i Syn

Powtarzam, nie ma i nigdy nie było afery aquaparku!

K
Koparkowy
W dniu 18.06.2013 o 08:17, Grażyna napisał:

Kobieta nie powinna wyzywać. Temat referendum jest ograny do znudzenia, nie jest tajemnicą że słupszczanom należy się aqupark. Mamienie ludzi że kto inny zakończyłby budowę jest nieprzyzwoite.Nie ma lepszego prezydenta niż ten, ma wszystko co człowiek mieć powinien. W życiu prawdziwa rodzina powinna wybudować dom, posadzić drzewo (najlepiej dą B) i mieć dzieci, bo inaczej jest się pieniaczem i życiowym nieudacznikiem tak jak ty. Mój mąż, kochany Rafcio, wybudował dom w Siemianicach(206 m), w ogrodzie posadził zagajniczek dębów i mamy 2 synów (Xaviera i Alvesa). Jestem dumna i przeszczęśliwa a wspomnę tylko że był podwykonawcą na budowie. Nie rozumiem takich ludzi jak ty, a przecież mam wyższe studia. 

Studia to chyba zaliczyłaś du..ą, bo poziom Twej wypowiedzi podpada raczej pod zawodówkę. A jeśli Twój mąż był na tej budowie podwykonawcą i nie splajtował, jak większość firm (Termochem, Tiwal, Holma itd....) to znaczy, że miał jakieś "specjalne" względy u zamawiającego. Nie chwal się tym publicznie i nie podawaj swych personali i adresu, bo niedługo zapukają panowie z CBŚ, którzy intensywnie ostatnio prześwietlają wałki związane z tą budową.

Dodaj ogłoszenie