Aleksandra Filipowicz wystąpiła w głównej roli i została mistrzynią Polski

Lęborczanie po zawodach w Bydgoszczy. Od lewej: Karolina Dąbrowska, mistrzyni Polski Aleksandra Filipowicz z medalem,  Patryk Erni
Lęborczanie po zawodach w Bydgoszczy. Od lewej: Karolina Dąbrowska, mistrzyni Polski Aleksandra Filipowicz z medalem, Patryk Erni Fot. Lider Amicus Lębork
Strzelectwo. Sukces zanotowała lęborczanka Aleksandra Filipowicz, która wywalczyła złoty medal w karabinie sportowym 60 strzałów leżąc w stawce juniorek młodszych. Trenerem mistrzyni Polski jest Robert Biczkowski. Gratulujemy!

Na obiektach bydgoskiego Zawiszy odbyły się strzeleckie mistrzostwa Polski juniorów młodszych. Jednocześnie też przeprowadzono zawody o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę, które były eliminacją do finałów XXVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W bydgoskich rywalizacjach uczestniczyła trzyosobowa ekipa z Lęborka, która reprezentowała klub Lider Amicus. Rewelacyjnie spisała się Aleksandra Filipowicz, która w mistrzostwach Polski w konkurencji karabin sportowy 60 strzałów leżąc wywalczyła złoty medal. Przy okazji poprawiła swój rekord życiowy, który obecnie wynosi 618,4 pkt.

Złoty krążek A. Filipowicz jest 109 medalem zdobytym przez zawodników i zawodniczki lęborskiego klubu w mistrzostwach Polski. Dobra passa trwa nieprzerwanie od 2002 roku, kiedy to Adriana Bistram i Bartosz Niedbałka zdobyli jednego dnia pierwsze medale MP dla Lęborka. Drugie miejsce zajęła Weronika Piasecka (Zawisza Bydgoszcz) - 608,1 pkt. Trzecią lokatę wywalczyła Agata Mońko (Kaliber Białystok) - 607,3 pkt. W tej samej konkurencji wśród juniorów młodszych lęborczanin Patryk Erni zajął dwunastą pozycję z wynikiem 577,1 pkt.

W zawodach o Złoty Muszkiet i Złotą Krócicę A. Filipowicz potwierdziła wysoką formę i zwyciężyła w karabinie sportowym (strzelanie z trzech postaw). Jej osiągnięcie to 558 pkt. Drugie miejsce zajęła Agata Mońko (Kaliber Białystok) - 552 pkt. Trzecia była Amelia Błażejczak (Gwardia Zielona Góra) - 550 pkt. W karabinie pneumatycznym A. Filipowicz zajęła miejsce dwudzieste drugie - 493,8 pkt. Pozostałe lokaty lęborskich przedstawicieli strzelectwa: 17. P. Erni w karabinie pneumatycznym i w karabinie sportowym trzy postawy, 27. Karolina Dąbrowska w pistolecie pneumatycznym.