„Aleksandra – Kowalski” - biżuteria „szyta na miarę"

Artykuł sponsorowany Aleksandra-Kowalski
Unikatowa, autorska biżuteria tworzona ręcznie, z zachowaniem najwyższej dokładności i precyzji tworzona jest przez stargardzką firmę „Aleksandra-Kowalski”.

Jest to rodzinna firma jubilersko-złotnicza obecna na rynku od 1979 roku. Jej założycielem był Ryszard Kowalski. Pod szyldem „Zakład złotniczy” powstała w małym powiatowym miasteczku - Głubczyce, w województwie opolskim. Był to czas, kiedy prywatne zakłady złotnicze wykonywały tylko usługi, tzw. prace z powierzonego przez klienta materiału oraz naprawy biżuterii. Na handel metalami szlachetnymi monopol posiadało wtedy państwo – sklepy "Jubiler".

Okres ten trwał do lat 90-tych, do momentu wprowadzenia przez Ministra Rynku Wewnętrznego koncesji na prowadzenie przetwórstwa i obrotu metalami szlachetnymi, kamieniami szlachetnymi, przez podmioty prywatne.

W roku 1981 (stan wojenny) firma została przeniesiona do Stargardu, wtedy jeszcze Szczecińskiego, ale dopiero w roku 1991 zajęła się przetwórstwem i handlem wyrobami ze złota i srebra. - To zaowocowało uruchomieniem produkcji biżuterii srebrnej na skalę hurtową, którą sprzedawaliśmy w kilkudziesięciu miastach Polski oraz na terenie Czech, Austrii i Niemiec - wspomina Maria Kowalska, obecna właścicielka. W 1997 r. przenieśliśmy się do własnego budynku w Stargardzie przy ul. Lechickiej 14, w którym mieści się pracownia i sklep.

Od 2010 r., po śmierci właściciela, pracę kontynuuje jego żona, Maria Kowalska wraz z dziećmi i tak już drugie pokolenie dba o rozwój i wizerunek firmy.

- W 2012 roku otworzyliśmy drugi sklep w Stargardzie przy ul. Mikołaja Reja 10. Natomiast firmowy sklep mieszczący się przy ul. Lechickiej 14, w 2021 r. przeszedł całkowitą metamorfozę z małego sklepiku w salon jubilerski - dodaje pani Maria. W dobie globalizmu i wielkich korporacji tak mała firma jak nasza musiała znaleźć swoją niszę - mówi pani Maria. Jest nią wąsko zdefiniowana grupa klientów, która szuka ściśle określonych wyrobów i ma skonkretyzowane potrzeby. Ta sama zasada dotyczy również napraw i renowacji biżuterii. Naprawiamy biżuterię, która ma swoją historię, czasami droższą od wartości kruszcu z którego jest wykonana. Staramy się sprostać takim wymaganiom, ale dzięki temu poznajemy się bliżej z naszymi klientami. Nasze relacje nie ograniczają się już tylko do oferowanych usług, ale stają się wręcz przyjacielskie. W naszej pracy najważniejszy jest klient i to właśnie jemu poświęcamy najwięcej uwagi. Dokładnie wsłuchujemy się w jego wymagania. Służymy zawsze fachową poradą, tak aby każdy klient był zadowolony z usług, które oferujemy i chętnie nas polecał. Ogromnym bowiem zaszczytem jest mieć klientów z polecenia i takich którzy mówią - „Oni naprawiają biżuterię nie do naprawienia”.

Od 2013 r. firma świadczy też usługi grawerskie. - Naszym celem jest dostarczenie najwyższej jakości biżuterii i usług z nią związanych - podsumowuje pani Maria. Szeroki dostęp do kamieni naturalnych pozwala nam na wykonywanie niepowtarzalnej biżuterii. Szlifujemy niestandardowe kształty kamieni naturalnych, które oprawiamy w srebro i złoto. Wprowadzamy kolekcje autorskie, które są połączeniem tradycyjnych technik złotniczych z najnowszymi trendami. Dostosowujemy swoje usługi i produkty do obecnych czasów i wymagań klientów. Biżuteria autorska powstaje według indywidualnego, oryginalnego projektu. Tworzona jest ręcznie, z zachowaniem najwyższej dokładności i precyzji. Nierzadko powstaje wyłącznie w jednym egzemplarzu, co czyni ją doprawdy czymś unikatowym.

Więcej na: www.grawer.stargard.pl
https://pl-pl.facebook.com/bizuteria.kowalski/

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: „Aleksandra – Kowalski” - biżuteria „szyta na miarę" - Głos Koszaliński

Wróć na gp24.pl Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie