Amfiteatr z widownią dla 180 osób. Obiekt zostanie wybudowany w Lubuczewie

Wojciech Nowak
Wojciech Nowak
- Na wizualizacjach widać, że amfiteatr będzie nowoczesny i elegancki. Teren wokół obiektu również zostanie odpowiednio przebudowany poprzez wykonanie jego utwardzenia oraz nawierzchni z kostki brukowo-betonowej i trawników. Wszystko po to, aby miejsce to wyglądało schludnie i odpowiednio do roli, którą będzie spełniało – informuje Paweł Lisowski, starosta słupski.
- Na wizualizacjach widać, że amfiteatr będzie nowoczesny i elegancki. Teren wokół obiektu również zostanie odpowiednio przebudowany poprzez wykonanie jego utwardzenia oraz nawierzchni z kostki brukowo-betonowej i trawników. Wszystko po to, aby miejsce to wyglądało schludnie i odpowiednio do roli, którą będzie spełniało – informuje Paweł Lisowski, starosta słupski. materiały prasowe Powiatu Słuspskiego
Udostępnij:
Dobra wiadomość dla Lubuczewa – powiat słupski pozyskał dofinansowanie na budowę amfiteatru przy tamtejszym Domu Pomocy Społecznej. Jak przekonuje starosta słupski, Paweł Lisowski, obiekt będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców powiatu i przysłuży się promocji twórczości kulturalno-artystycznej. Koszt inwestycji wyniesie ponad 380 tysięcy złotych.

W Lubuczewie powstanie amfiteatr, którego widownia będzie w stanie pomieścić nawet 180 osób. Obiekt zostanie wybudowany na terenie miejscowego Domu Pomocy Społecznej.

- Chcemy, aby amfiteatr promował lokalną twórczość kulturalno-artystyczną i wpłynął na aktywność lokalnych mieszkańców, którzy będą mogli pochwalić się swoimi talentami. Co za tym idzie będzie on też ważnym obiektem pod względem organizacji imprez i wydarzeń kulturalnych promujących tereny wiejskie, obszar Słowińskiej Grupy Rybackiej i naszego powiatu. Będzie o też idealne miejsce na organizację np. koncertów muzyki ludowej i rozrywkowej, występów i przeglądów recytatorskich, spektakli teatralnych i festynów. Podsumowując, będzie to miejsce dla wszystkich mieszkańców powiatu – mówi Paweł Lisowski, starosta powiatu słupskiego.

Projekt inwestycji zakłada, że prostokątna scena amfiteatru będzie zadaszona, a obiekt będzie także wyposażony w zaplecze na planie łuku. Amfiteatr będzie budynkiem jednokondygnacyjnym, którego konstrukcja będzie bazowała na połączeniu elementów drewnianych, żelbetonowych ścianek i obróbek blacharskich.

- Na wizualizacjach widać, że amfiteatr będzie nowoczesny i elegancki. Teren wokół obiektu również zostanie odpowiednio przebudowany poprzez wykonanie jego utwardzenia oraz nawierzchni z kostki brukowo-betonowej i trawników. Wszystko po to, aby miejsce to wyglądało schludnie i odpowiednio do roli, którą będzie spełniało – informuje starosta.

Biorąc pod uwagę, że obiekt będzie znajdował się na terenie Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, a poza tym ma być on dla wszystkich mieszkańców powiatu, to nie można było zapomnieć o tym, aby amfiteatr był także dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych i seniorów. Nie zabraknie więc poręczy i podjazdu dla wózków inwalidzkich, które zapewnią wszystkim – bez względu na wiek czy stan zdrowia – komfort i wygodę w korzystaniu z obiektu i braniu udziału w nadchodzących imprezach i wydarzeniach.

- Pensjonariusze DPS w Lubuczewie bardzo często angażują się w wydarzenia kulturalne i artystyczne, tak więc tym bardziej powstanie amfiteatru w tym miejscu jest czymś, co cieszy i daje pewność, że obiekt będzie często wykorzystywany - dodaje nie koniec Paweł Lisowski.

Koszt realizacji inwestycji to 386 938 złotych, a dofinansowanie w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 wynosi 245 993 zł. Amfiteatr zostanie wybudowany do końca tego roku.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Jurij Belous o definicji ludobójstwa

Wideo

Komentarze 7

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
ile amfiteatrów w tym czasie wybudowała KDW?
G
Gość
gmina poradzi
G
Gość
23 stycznia, 23:56, keller79:

Zgodnie z argumentacją zwolenników poszerzenia miasta wara słupszczanom o tego amfiteatru - nie za ich pieniądze. Głupie? No właśnie...

chyba,że odpłatnie

G
Gość
kostka betonowo brukowa to podstawa we wsi.szwagier ma firme.
s
spm
gmina buduje,slupsk inwestuje w betonoze !
k
keller79
Zgodnie z argumentacją zwolenników poszerzenia miasta wara słupszczanom o tego amfiteatru - nie za ich pieniądze. Głupie? No właśnie...
G
Gość
I słupszczanie będą mieli fajne miejsce pożytku kulturalnego.
Przejdź na stronę główną Głos Pomorza
Dodaj ogłoszenie