Angelika Cichocka wyprzedziła mistrzynię

Cichocka doskonale weszła w sezon. Jest już pewnym punktem reprezentacji.
Cichocka doskonale weszła w sezon. Jest już pewnym punktem reprezentacji. Fot. Łukasz Capar
Angelika Cichocka z Taleksu Borysław Borzytuchom zaczęła obiecująco sezon na otwartym obiekcie. W Diamentowej Lidze w Szanghaju była piąta w biegu na 800 m. Ustanowiła nowy rekord życiowy.

Po udanym sezonie halowym (dwa złote medale) biegaczka Taleksu Borysław po raz pierwszy wystartowała w silnie obsadzonej imprezie lekkoatletycznej pod nazwą Diamentowa Liga.

Borzytuchomianka rywalizowała na stadionie w Szanghaju. Stawka uczestniczek biegu na dystansie 800 metrów była bardzo silna. Podopieczna Jarosława Ścigały minęła metę jako piąta. Czas Cichockiej to 2.02,30 min. Jest to nowy stadionowy rekord życiowy tej utalentowanej biegaczki. Warto podkreślić, że zawodniczka z Borzytuchomia wyprzedziła mistrzynię olimpijską z Pekinu - Pamelę Jelimo. Kenijce zmierzono czas 2.03,89 min. Z tym wynikiem została sklasyfikowana na ósmej pozycji. Wygrała inna reprezentantka Kenii Janet Busienei Jepkosgei - 2.01,06 min. Druga była Jennifer Meadows (Wielka Brytania) - 2.01,34 min. Jako trzecia finiszowała Kenia Sinclair (Jamajka) - 2.01,87 min.

- Wynik Angeliki potwierdza, że wybraliśmy dobry system treningu - ocenił Jarosław Ścigała, trener klubowy Cichockiej. - To znakomite przetarcie międzynarodowe, bo ostatnio moją podopieczną prześladowała kontuzja kolana. Ten sezon zapowiada się optymistycznie. Przed Angeliką następne starty. Już w najbliższy czwartek kolejny sprawdzian formy. Tym razem będzie to podczas mityngu w Ostrawie.
Warto przypomnieć, że dla 22-letniej Cichockiej najważniejszą imprezą w 2010 roku będą lekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Barcelonie, które przewidziane są od 27 lipca do 1 sierpnia.

Z Polaków w Szanghaju znakomicie spisał się Sylwester Bednarek. Wynikiem 2.24 m wygrał skok wzwyż Diamentowej Ligi. Trzecie miejsca zajęli: Anna Jesień w biegu na 400 m przez płotki - 55,12 s i Piotr Małachowski w rzucie dyskiem - 68.66 m.