Anglia

(suw)
W pierwszej kolejce angielskiej ekstraklasy piłkarskiej Premier League nie było większych niespodzianek. W najciekawszym meczu Liverpool przegrał w niedzielę z Chelsea Londyn 1:2.

Całe spotkanie w bramce The Reds rozegrał Jerzy Dudek. Londyńczycy potwierdzili mistrzowskie ambicje i pokonali jednego z rywali do tytułu, Liverpool. Chelsea objęła prowadzenie po golu nowego zawodnika, Argentyńczyka Juana Sebastiana Verona w 25 minucie. Wyrównał strzałem z rzutu karnego Micheal Owen w 79 minucie. Wykonywał go dwukrotnie, gdyż po pierwszym, niecelnym strzale, sędzia nakazał powtórkę. Zwycięstwo uratował gościom Holender Jimmy Floyd Hasselbaink. Pokonał on Jerzego Dudka w 87 minucie.
W innych rozegranych w niedzielę meczach Charlton Athletic przegrał u siebie z Manchesterem City 0:3. Gospodarze kończyli mecz w osłabieniu, bowiem Marc Fish został ukarany czerwoną kartką. Leeds United zremisowało z Newcastle United 2:2. Dwa gole dla gości zdobył Alan Shearer. W sobotę odbyło się siedem spotkań. W jednym z nich, broniący tytułu Manchester United pokonał Bolton Wanderers 4:0. Dwa gole zdobył Ryan Giggs, a Holender Ruud van Nistelrooy nie wykorzystał rzutu karnego. Najwyższe zwycięstwo odnieśli piłkarze Blackburn Rovers pokonując 5:1 Wolverhampton Wanderers i zostali pierwszym liderem.

Anglia

Wyniki 1. kolejki: Birmingham City - Tottenham Hotspur 1:0, Portsmouth - Aston Villa Birmingham 2:1, Arsenal Londyn - Everton Londyn 2:1, Blackburn Rovers - Wolverhampton Wanderers 5:1, Fulham - Middlesbrough 3:2, Leicester City - Southampton 2:2, Manchester United - Bolton Wanderers 4:0, Charlton Athletic - Manchester City 0:3, Leeds United - Newcastle United 2:2, Liverpool - Chelsea Londyn 1:2. Pierwszym liderem został Blackburn, który wyprzedza Manchester United i Manchester City - wszystkie po 3 pkt.

Francja

Wyniki 3. kolejki: AJ Auxerre - Strasbourg 3:2, Ajaccio - Nantes 1:3, Guingamp - Girondins Bordeaux 1:3, Le Mans - Nice 1:1, FC Metz - Paris St. Germain 0:1, AS Monaco - Bastia 2:0, Montpellier - Olympique Lyon 0:2, Sochaux - Stade Rennes 1:1, Toulouse - Lille 0:3, RC Lens - Olympique Marsylia 2:1. Prowadzi Lille - 9 pkt. przed Nice - 7 i Nantes - 6.

Niemcy

Wyniki 3. kolejki: 1. FC Kaiserslautern - Werder Brema 0:1, Borussia Moenchengladbach - VfB Stuttgart 0:1, Hertha Berlin - SC Freiburg 0:0, Hansa Rostock - Eintracht Frankfurt 3:0, Bayer Leverkusen - Hannover 96 4:0, Bayern Monachium - VfL Bochum 2:0, Borussia Dortmund - TSV 1860 Monachium 3:1, VfL Wolfsburg - Hamburg SV 5:1, Schalke 04 Gelsenkirchen - 1. FC Koeln 2:1. Prowadzi Bayer Leverkusen - 9 pkt. przed Borussią Dortmund i Bayernem Monachium - po 7.