sportowy24
  Artur Pelo wygrał półmaraton [zdjęcia]

  Artur Pelo wygrał półmaraton [zdjęcia]

  Krzysztof Niekrasz

  Głos Pomorza

  Głos Pomorza

  Artur Pelo wygrał półmaraton [zdjęcia]
  1/42
  przejdź do galerii

  ©FOSIR USTKA

  Nie było niespodzianki na mecie w Ustce. Trzy czołowe miejsca na podium zajęli faworyci i to zarówno w stawce mężczyzn, jak i w gronie kobiet. Tak było w sobotę po półmaratonie słowińskim.
  W dobrych warunkach pogodowych przeprowadzono XXIII Półmaraton Słowiński o Puchar Burmistrza Ustki. Na starcie zameldowało się 113 osób. Wszyscy uczestnicy mieli do przebiegnięcia dystans 21 kilometrów i 97 metrów z Rowów do Ustki.

  Zaraz po starcie faworyci ostro ruszyli do przodu, narzucili ostre tempo i systematycznie gubili rywali i samotnie walczyli z czasem. Byli to Artur Pelo (7. Brygada Obrony Wybrzeża Słupsk), Piotr Drwal (USB Ustka) i Paweł Piotraschke (Szkoła Policji Słupsk).
  Taka też była kolejność na mecie, która była na usteckim terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zwycięski Pelo miał czas 1.11.14 godz. Za ten wyczyn do triumfatora trafił puchar burmistrza Ustki. Drugi Drwal osiągnął wynik 1.11.54 godz. Trzeciemu Pawłowi Piotraschke zmierzono czas 1.13.27 godz.

  - Tego dnia Artur był poza zasięgiem. Po siedmiu kilometrach dałem dobrą zmianę, mimo że wiał wiatr, który przeszkadzał. Na dziewiątym kilometrze na czoło wysunął się Pelo. Jeszcze razem biegliśmy do czternastego kilometra. Od tego momentu mój kolega przyspieszył i bardzo ostro ruszył do przodu, zostawiając mnie w tyle. W końcowej fazie trochę osłabłem, ale na mecie i tak byłem drugi. Mam satysfakcję z zajętego miejsca. Już wielokrotnie podkreślałem w poprzednich latach, że trasę znam. Ponownie powtarzam również w tym roku, że trasa nie należy do łatwych ze względu na liczne podbiegi - tak skomentował sobotnią rywalizacje 45- letni Piotr Drwal.

  Dalsza klasyfikacja poza podium: 4. Norber Borzęcki (Koszalin) - 1.15.59 godz., 5. Tomasz Bagrowski (Radość Biegania Gdańsk) - 1.17.42 godz., 6. Artur Nowicki (1. BZ Lębork) - 1.19.08 godz., 7. Krzysztof Rudnik (Night Runners Słupsk) - 1.20.51 godz., 8. Arkadiusz Herman (Słupsk) - 1.28.24 godz. Z grona kobiet wygrała Małgorzata Tuwalska (Zantyr Sztum) - 1.28.24 godz. Druga była Anna Felska (Wołcza Mała) - 1.33.08 godz. . Jako trzecia finiszowała Elżbieta Tuwalska (Zantyr) - 1.35.16 godz. . Czwarta była Lucyna Kuklińska-Nurkowska (Jantar Ustka) - 1.41.23 godz.

  Czytaj treści premium w Głosie Pomorza Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Sport z kraju i ze świata

  Zobacz więcej na Sportowy24.pl

  Sport zdjęcia

  Najczęściej czytane

  Sport wideo

  GP24 PLUS POLECAMY

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone

  NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC i TRENER Głosowanie zakończone