Atrakcyjne tereny inwestycyjne w Gminie Słupsk

Artykuł sponsorowany
Gmina Słupsk i Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna ze wspólną ofertą terenów inwestycyjnych przy trasie S6!

W wyniku wieloletniej współpracy samorządu i Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A. powstała nowa, internetowa strona produktowa. Celem kampanii jest promocja terenów inwestycyjnych zlokalizowanych na terenie Gminy Słupsk, a będących w ofercie obu Partnerów.

Atrakcyjne działki zlokalizowane są wzdłuż obwodnicy Miasta Słupska w Płaszewku, Redzikowie i Wieszynie. Łączna powierzchnia dostępnych gruntów wynosi 130 hektarów. Można na nich prowadzić działalność logistyczną, przemysłową, magazynową, a także handel, usługi, w tym obsługę podróżnych. Większość z działek posiada status SSE, który po spełnieniu odpowiednich kryteriów uprawnia do skorzystania przez firmy z ulg w podatku dochodowym do 15 lat. Na pozostałych działkach okres wsparcia wynosi 12 lat.

Zainteresowanie inwestorów terenami inwestycyjnymi jest wciąż dość wysokie. Kilka lat temu w ramach uzbrajania terenów inwestycyjnych w kompleksie Płaszewko I, zdecydowaliśmy się na ogólnopolską kampanię promocyjną. Hasło, które zostało stworzone na potrzeby ówczesnej kampanii brzmiało „ Gmina Słupsk. Biznes dobrze chroniony” - i tak jest w rzeczywistości” - mówi Wójt Gminy Słupsk Barbara Dykier. Inwestorzy mają do dyspozycji szeroki pakiet korzyści, między innymi w postaci pomocy publicznej udzielanej przedsiębiorcom w ramach Polskiej Strefy Inwestycji i wsparciu Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zwolnienie z podatku od nieruchomości, opiekę „pilota inwestycyjnego” podczas całego procesu inwestycyjnego, jak również po jej zakończeniu, czy pomoc w znalezieniu i przeszkoleniu pracowników – dodaje pani wójt.

Dzięki aktywnemu zaangażowaniu gminy w uzbrojenie w infrastrukturę techniczną, tereny te są gotowe do zainwestowania. Wartym podkreślenia jest fakt, że działki zostały ujęte w „Rankingu terenów inwestycyjnych w województwie pomorskim”, który powstał przy udziale Agencji Rozwoju Pomorza S.A. z Gdańska, w związku z realizacją projektu ,,Invest in Pomerania 2020”, co potwierdza ich wysoki potencjał atrakcyjności inwestycyjnej.

Dostosowujemy do obecnych realiów naszą ofertę dla przedsiębiorców i stawiamy na zintensyfikowanie działań sprzedażowych i promocyjnych w Internecie. Jako Słupska Specjalna Strefa Ekonomiczna swym zasięgiem obejmujemy 16 powiatów, przypisanych przez ministra właściwego ds. gospodarki w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Strona produktowa jest optymalnym narzędziem promocyjnym dla samorządów, z którymi współpracujemy i wspieramy w poszukiwaniu inwestorów na ich grunty. Mimo negatywnego wpływu pandemii na sferę społeczno-gospodarczą zauważamy wzrost zainteresowania przedsiębiorców możliwością skorzystania z różnych form pomocy publicznej, w tym wydania im decyzji o wsparciu na nowe inwestycje. Obecnie wykorzystujemy nowe narzędzia do komunikacji zdalnej i dzięki temu jesteśmy do pełnej dyspozycji inwestorów, zarówno pod kątem przedstawiania im oferty inwestycyjnej, przeprowadzania konsultacji, procedury wydania decyzji o wsparciu, czy organizacji webinariów biznesowych.”

– mówi Mirosław Kamiński, Prezes Pomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Agencja zarządza obszarem Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i jest regionalnym punktem kontaktowym dla przedsiębiorców w ramach programu Polska Strefa Inwestycji. Główną zachętą są zwolnienia z podatku dochodowego.

Bogata oferta inwestycyjna i dobrze rozwinięta infrastruktura usług okołobiznesowych zapewnia sprzyjający klimat inwestycyjny i społeczny. Z kolei możliwość uzyskania pomocy publicznej w dobie koronawirusa może być decydującym impulsem dla firm, aby inwestować właśnie tu i teraz.

Strona produktowa jest publikowana pod adresem: InvestinGminaSlupsk.pl

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3