Awansowali do finałów

(mars)
Podnoszenie ciężarów. Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W Tarcach odbył się turniej eliminacyjny w podnoszeniu ciężarów o awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Do rywalizacji przystąpiło między innymi trzech zawodników i jedna zawodniczka z dwóch klubów naszego regionu: AKS Białogard i AKS Koszalin. Do finału OOM zakwalifikowało się troje naszych reprezentantów.
Awans wywalczyła Daria Konopska (AKS Koszalin), która uplasowała się na 2. miejscu w kategorii wagowej 48 kg, uzyskując wynik 64 kg (27+37).
Do finałów OOM awansował również jej kolega klubowy, Maciej Gwardiak. Koszalinianin startował w kategorii 56 kg i rezultatem 160 kg (70+90) zajął pierwsze miejsce. Wśród dwoch zawodników AKS Białogard awans wywalczył Dawid Grabowski. Rywalizował on w kategorii 77 kg i z wynikiem 215 kg (95+120) okazał się najlepszy. Marcin Grabowski zajął natomiast drugie miejsce w kategorii 69 kg. Białogardzki sztangista uzyskał w dwuboju 170 kg.
Wprawdzie w rywalizacji juniorów premiowana awansem była tylko pierwsza lokata, ale Marcin Grabowski nie stracił jeszcze szansy występu w finałach OOM. Obecnie nastąpi bowiem weryfikacja wyników poszczególnych turniejów makroregionalnych i dziewięciu sztangistów z najlepszymi rezultatami uzyska awans do finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.