AZS PWSZ Jutrzenka Plock - Słupia Słupsk 21:24 (11:13)

Słupia wygrała w Płocku.
Słupia wygrała w Płocku. archiwum
W Płocku Słupia stoczyła twardy i nieustępliwy bój, ale ostatecznie pokonała Jutrzenkę różnicą trzech bramek 24:21. Tym samym słupszczankom udał się rewanż za porażkę u siebie w I rundzie 19:20.

W płockiej hali pierwszoligowe szczypiornistki Jutrzenki nie zastosowały żadnej taryfy ulgowej wobec wicelidera. Słupska drużyna musiała się solidnie napracować, by odnieść ósme zwycięstwo w tym sezonie. W pierwszej połowie Słupia posiadała inicjatywę. Od początku meczu słupszczanki grały agresywnie w obronie i skutecznie w ataku. W 7. minucie prowadziły 4:0, a w 20. minucie ich przewaga wynosiła pięć bramek 10:5. Tuż przed przerwą zawodniczki ze Słupska trochę się rozluźniły i Jutrzenka zmniejszyła rozmiary prowadzenia Słupi. Miejscowe nie miały zamiaru pasować i na początku drugiej połowy zaczęły pościg. Okazał się on udany, bo w 39. minucie na tablicy wyników pojawił się remis po 15. Następnie było 17:17 w 43. minucie. Od tego stanu ponownie słupskie zawodniczki wskoczyły na wysokie obroty i odjechały od płockiego zespołu na 23:18 w 53. minucie.

Trzeba dodać, że w końcowej fazie rywalizacji nastąpił zryw płockich zawodniczek, które ambitnie grały i starały się zmienić niekorzystny wynik. Bardziej doświadczone słupszczanki nie dały sobie wydrzeć upragnionej wygranej i po końcowej syrenie cieszyły się z udanego rewanżu. Trzeba dodać, że słupska bramkarka Iwona Łoś obroniła cztery rzuty karne. Na zmiany do bramki wchodziła też Joanna Zych. Końcowy rezultat 24:21 dla Słupi jest zasłużony. Jeszcze raz słupskie zawodniczki pokazały nieustępliwy charakter. Za to zainkasowały dwa kolejne punkty do swojego dorobku. Tym samym Słupia jest nadal na pozycji wicelidera.

- Zdawałem sobie doskonale sprawę z tego, że Jutrzenka postawi twarde warunki i tak też było w Płocku. Przez sześćdziesiąt minut walka była niesłychanie zacięta. Trochę nerwówki było w końcówce spotkania - ocenił Michał Zakrzewski, trener ze Słupska. - Cieszy mnie, że dziewczęta wypełniły znakomicie założenia taktyczne. Drużyna była mocno skonsolidowana. Nieźle wychodziły nam działania obronne, ale i w tym elemencie trafiały się jeszcze błędy - dodał szkoleniowiec Słupi. d
AZS PWSZ Jutrzenka Plock - Słupia Słupsk 21:24 (11:13).

Bramki dla Słupi: Agnieszka Łazańska-Korewo 6, Anna Ilska 6, Aleksandra Olejarczyk 5, Karolina Szczukowska 2, Katarzyna Cieśla 2, Milena Malich 2 i Aleksandra Porębska 1. Pozostałe wyniki: Sparta - UKS PCM 26:26 (11:16), AZS AWF P. - Sambor 25:33 (13:16).