AZS ZAGAZ liderem rozgrywek

Redakcja
Koszykówka - I liga mężczyzn. AZS ZAGAZ Koszalin - Resovia Rzeszów 83:74

Po wczorajszym zwycięstwie w kolejnym zaległym meczu koszykarze AZS ZAGAZ objęli przodownictwo w ligowej rywalizacji. Początek spotkania nie zapowiadał sukcesu koszalinian, którzy razili nieskutecznością nawet spod samego kosza (nie trafili sześć razy w pierwszej kwarcie). Podobnie było na początku drugiej kwarty, w której nadal czołowymi postaciami na parkiecie byli gracze gości, Marcin Grocki i Sławomir Nowak. W 13 minucie po rzucie tego drugiego goście osiągnęli 16 punktów przewagi. Od tego momentu koszalinianie rozpoczęli jednak festiwal "trójek" rzucając ich w sumie 7 w drugiej kwarcie (14 w całym meczu). Goście odpowiedzieli tylko dwoma takimi trafieniami i koszalinianie schodzili na przerwę ze stratą sześciu punktów. W trzeciej kwarcie nadal gospodarze "dziurawili" kosz zza linii 6,25 m. Dwa razy trafił Sebastian Balcerzak, a trzy razy Mirosław Rajkowski i w 26 minucie było już 60:52 na korzyść koszalinian. Wprawdzie goście w 36 minucie doprowadzili do wyrównania 68:68, ale wtedy za pięć przewinień opuścił parkiet najskuteczniejszy gracz Resovii Marcin Grocki i końcówka należała do koszalinian. W drugim rozegranym wczoraj zaległym spotkaniu Polpharma Pakmet pokonała AZS Leclerq Lublin 91:58.

Składy i punkty

AZS ZAGAZ: Kujawa - 16, Wiechowski - 4, Lewandowski - 0, Konare - 12, Rajkowski - 22, Balcerzak - 9, Dabrowski - 10, Koczan - 2, Krajewski - 8, Korgiel - 0.
Resovia: Hałys - 0, Czerwonka - 12, Nowak - 22, Grocki - 27, Miechowych - 2, Laskowski - 11, Wojdyła - 0, Zaremba - 0, Baran - 0.