Badminton: Chińczyk nie pomógł. Piast Słupsk przegrał z Technikiem Głubczyce 2:3

Chen Gang zagrał słabiej, niż oczekiwano i popełnił kilka katastrofalnych błędów, które zadecydowały o jego porażce z badmintonistą rodem z Francji. Fot. Łukasz Capar
Trwa fatalna seria Piasta Słupsk. Sprowadzenie Chińczyka nie odmieniło sytuacji.

6. Piast Słupsk 6 0 10-20

Piast przystąpił do drugiej rundy z nadziejami na pierwsze zwycięstwo. Wzmocnił się Chen Gangiem. Niewiele to też dało. Chińczyk nie wytrzymał presji. Był usztywniony, bo miał długą przerwę w występach. Technik nie był dłużny i wzmocnił się Francuzem Maxime Mora. Mecz trwał 135 minut. Dobrą partię rozegrał za to męski debel Piasta.

Wyniki (na pierwszym miejscu Piast): gry pojedyncze - 0:1 - Chen Gang - Maxime Mora 0:2 (15:21, 18:21); 1:1 - Kamila Augustyn - Agnieszka Wojtkowska 2:0 (21:9, 21:12); gry podwójne - 2:1 - Mateusz Dynak/Piotr Żołądek - Jerzy Dołhan/Mateusz Szałankiewicz 2:0 (21:18, 21:18); 2:2 - Mariola Grządzielska/Marta Wojciechowska - Natalia Pocztowiak/Wojtkowska 0:2 (16:21, 12:21); mikst - 2:3 - Gang/Augustyn - Mora/Pocztowiak:0:2 (19:21, 9:21).

W innym meczu AZS AGH Kraków przegrał z Hubalem Białystok 2:3. Spotkanie Badminton - SKB Litpol Malow zostało przełożone.

Pozostałe mecze słupskiego zespołu w II rundzie: w Słupsku Piast - AZS AGH, w Suwałkach SKB Litpol Malow - Piast, w Słupsku Piast - Badminton, w Białymstoku Hubal - Piast.