Badminton: Kamila Augustyn gra o medal w mistrzostwach Europy

Rafał Szymański
Kamila Augustyn zdobyła dla Polski punkt w mistrzostwach Europy.
Kamila Augustyn zdobyła dla Polski punkt w mistrzostwach Europy. Fot. Kamil Nagórek
Wczoraj reprezentacja Polski pokonała Litwę 4:1 w Liverpoolu w pierwszej grze XXI Drużynowych Mistrzostw Europy. Biało-czerwoni pod opieką trenera Kim Young Mana i fizykoterapeuty Piotra Trochimczuka bronią znakomitego trzeciego miejsca jakie wywalczyli w zeszłym roku.

Historia

Historia

Tytuł drużynowego mistrza Europy broni Dania. W ostatnich siedmiu imprezach wywalczyła go siedem razy. Dla Polski brązowy medal sprzed roku jest największym sukcesem.

Zeszłoroczni medaliści starego kontynentu w bieżącej edycji mistrzostw znaleźli się w szóstej grupie wraz z Litwą, Finlandią i Bułgarią. W składzie kadry jest zawodniczka Piasta Słupsk Kamila Augustyn.

O wyjście z grupy i obronę trzeciego miejsca w kadrze obok niej walczyć będą: Michał Łogosz, Robert Mateusiak, Przemysław Wacha, Wojciech Szkudlarczyk, Hubert Pączek, Anna Narel, Małgorzata Kurdelska, Agnieszka Wojtkowska i Natalia Pocztowiak.

- Mistrzostwa to dla mnie bardzo ważna imprezą, jeszcze ważniejszą niż mistrzostwa Polski - mówiła dwa tygodnie temu Augustyn. W Suwałkach zdobyła dwa złote medale. To był pierwszy krok do dobrego występu w Liverpoolu. W obecnej edycji turnieju zabraknie Nadieżdy Kostiuczyk, która po przebytym w grudniu zabiegu, przechodzi rehabilitację.

W pierwszym meczu mistrzostw biało-czerwoni zmierzyli się z Litwinami. Spotkanie na korcie nr 1 Echo Arena w Liverpoolu przyniosło biało-czerwonym zwycięstwo 4:1. Kamila Augustyn wystąpiła w mikście wraz z Robertem Mateusiakiem. Pokonali Ramunasa Stapusaitisa i Kristine Dovydaityte 2:0 (21:7, 21:7).

Punkty dla biało-czerwonych zdobyli także Przemysław Wacha, Michał Łogosz/Wojciech Szkudlarczyk, Agnieszka Wojtkowska/Małgorzata Kurdelska. Jedyny punkt straciła Anna Narel, była zawodniczka piasta, obecnie reprezentująca Badminton Choroszcz. W drugim meczu w polskiej grupie Bułgaria pokonała Finlandię 4:1. Dzisiaj Polska gra z Finlandią, jutro z Bułgarią.