Badminton: Mistrzostwa Polski juniorów i młodzieżowców

Junior Mateusz Dynak zdobył złoto w deblu i brąz w singlu. Ze złotego medalu w grze mieszanej satysfakcję mieli młodzieżowcy Paweł Drożdż i Marlena Flis. Srebrny krążek ucieszył też żeński debel M. Flis - Mariola Grządzielska.

Słupsk badmintonem stoi. W dwóch kategoriach wiekowych jego przedstawiciele z Piasta zdobyli cztery medale (2 złote, 1 srebrny i 1 brązowy). Mistrzostwa odbyły się w Częstochowie.

Pierwszoplanowymi postaciami tegorocznych indywidualnych mistrzostw Polski w badmintonie młodzieżowców w grze mieszanej byli reprezentanci Słupska. Para Piasta Paweł Drożdż - Marlena Flis zdobyła złoty medal.

W finale pokonała duet Kiko Zamość Piotr Typiak - Agata Świst 2:0 (21:16, 21:17). W grze podwójnej M. Flis i Mariola Grządzielska cieszyły się ze srebra. Mogło być jeszcze lepiej, gdyby słupszczanki nie przegrały finału z Anną Narel (LUKS Badminton Choroszcz) i Natalią Pocztowiak (Technik Głubczyce). Końcowy wynik 0:2 (12:21, 17:21). Słupskiemu deblowi nie udało się powtórzyć złotego wyczynu z ubiegłego roku.

W grze pojedynczej kobiet mistrzynią kraju została A. Narel. Jeszcze nie tak dawno trenowała w słupskim Piaście. Grę pojedynczą mężczyzn wygrał Maciej Kowalik (SKB Suwałki). Aktualny mistrz Polski jest wychowankiem Piasta i wcześniej zdobywał medale dla słupskiego klubu. Gra podwójna mężczyzn zakończyła się sukcesem pary: M. Kowalik - Kamil Raszkiewicz (AZSUMW Olsztyn).

Rywalizował również debel z Miastka. Para Lednika Łukasz Komar - Łukasz Marciniak podzieliła miejsca 5-8. W stawce juniorów bardzo dobrze radził sobie Mateusz Dynak. Zawodnik Piasta Słupsk zdobył brązowy medal w grze pojedynczej. W tej rywalizacji złoty medal wywalczył Patryk Szymoniak (SKB), który swoją karierę rozpoczynał w miasteckim Ledniku pod kierunkiem trenera Mariana Pietruszyńskiego. Znacznie lepiej powiodło się Dynakowi w deblu. Słupszczanin występował razem z Adrianem Dziółko (UKS 15 Kędzierzyn Koźle). Ta para nie dała szans rywalom i wywalczyła złoty medal.

W finałowej potyczce wygrała z parą Paweł Prądziński (Kometa Sianów) - Paweł Słomka (Chojnik Jelenia Góra) 2:0 (21:12, 23:21). Złoty duet Dynak - Dziółko powtórzył sukces z 2008 roku. Debel Krystian Warcholak (Piast)
- Jakub Małyszko (Lednik) został sklasyfikowany w przedziale lokat 5-8.
Para mieszana Piasta Słupsk K. Warcholak - Karolina Sieradzka uplasowała się na pozycjach 5-8.