Badmintonowy Piast ze Słupska zdobył srebro

(fen)
W białostockiej imprezie rywalizowało 200 uczestników z 29 krajów.
W białostockiej imprezie rywalizowało 200 uczestników z 29 krajów. sxc.hu
Badmintonowy Piast ze Słupska ma powody do satysfakcji. Jego mikst w składzie Rafał Hawel - Kamila Augustyn wywalczył srebrny medal w 35. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Badmintonie, które zakończyły się w Białymstoku.

W białostockiej imprezie rywalizowało 200 uczestników z 29 krajów. Olimpijka Kamila Augustyn i Rafał Hawel to aktualni mistrzowie Polski. Tym razem w międzynarodowych mistrzostwach słupski mikst uplasował się na drugim miejscu. Przedstawiciele Piasta przegrali w finale z Robertem Mateusiakiem i Nadieżdą Ziębą (z domu Kostiuczyk) z Hubala Białystok 0:2 (7:21, 15:21). Warto dodać, że para Mateusiak - Zięba zaliczana jest do światowej czołówki i obecnie w rankingu plasuje się na czwartym miejscu w świecie.

Bez większego powodzenia występowali zawodnicy i zawodniczki Piasta w innych grach. W grze pojedynczej mężczyzn Hawel najpierw pokonał 2:0 reprezentanta Czech. Był nim Tomas Kopriva. Już w drugiej rundzie słupszczanin nie sprostal Kevinowi Condonowi (Gwatemala) i przegrał 1:2 (23:21, 19:21, 22:20).

Słupski debel kobiecy Marlena Flis - Mariola Grządzielska miał wolny w I rundzie. W następnej serii słupszczanki trafiły na na japońską parę Kana Ito - Asumi Kugo i przegrały 0:2 (7:21, 13:21). Japonki dotarły do finału, a w nim uległy innej parze również z Japonii: Rie Eto - Yu Wakita.
Na dwadzieścia medali, jakie były do zdobycia w Białymstoku, tylko cztery pozostały w kraju. Również cztery krążki zdobyli reprezentanci Ukrainy. Najwięcej medali zabrali ze sobą przedstawiciele Japonii. Ich liczba to sześć.