Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej w Ustce zaprasza na spotkania, wystawy, wydarzenia kulturalne

red.
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na prezentację i wykład o technikach dekoracji ceramiki z użyciem angoby.
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na prezentację i wykład o technikach dekoracji ceramiki z użyciem angoby. Organizatorzy
Bałtycka Galeria Sztuki Współczesnej zaprasza na szereg wydarzeń kulturalnych i wystaw.

SPOTKANIA

Prezentacja + wykład o technikach dekoracji ceramiki z użyciem angoby
czwartek 25 lutego 2016 | godz. 17.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a
wstęp wolny

Pracownia Rzeźby i Ceramiki w Centrum Aktywności Twórczej zaprasza na spotkanie poświęcone metodom dekoracji ceramiki za pomocą angoby. Angoba - barwiona glinka przeznaczona do nanoszenia dekoracji na niewypalone wyroby ceramiczne. Podczas spotkania uczestnicy będą mieli okazję dowiedzieć się na czym polegają techniki dekoracyjne: Pastelaż, Moletaż, Sgrafitto, Stemple, oraz jak właściwie przygotować wyroby do zdobienia, aby uzyskać zadowalające rezultaty.
Udział w warsztatach jest bezpłatny.
Dodatkowe informacje pod nr tel. : 530 558 750

HISTORYCZNY CZWARTEK
każdy ostatni czwartek miesiąca
25 lutego 2016 | godz. 18.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a
wstęp wolny

Prowadzenie: Marcin Barnowski, dziennikarz i historyk pasjonujący się historią Ustki.
Oprawa fotograficzno-filmowa: Krzysztof Tomasik Centrum Aktywności Twórczej w Ustce

Jeśli interesuje Cię historia, a zwłaszcza ludzie, wydarzenia, obiekty i przedmioty związane z Ustką, jeśli chcesz spotkać się w miłej atmosferze w gronie osób, którym także te sprawy nie są obojętne – ta propozycja jest dla Ciebie. "Historyczne czwartki" w Centrum Aktywności Twórczej w Ustce to spotkania otwarte, na które może przyjść każdy i na które każdy może przynieść pamiątki i inne przedmioty z przeszłości, znajdowane na strychach, w szafach i innych, czasami niespodziewanych miejscach. Pamiętaj: za każdym, nawet banalnym przedmiotem, może kryć się niebanalna historia. Spotykamy się w każdy ostatni czwartek miesiąca.
Wstęp wolny.

AKTUALNE WYSTAWY

DOMINIK RITSZEL "KLINCZ"
Baszta Czarownic, ul. F. Nullo 8 w Słupsku, czynna wt - nd, 9.00 - 17.00
wystawa potrwa do 3 kwietnia 2016
wstęp wolny

Narracja filmów Dominika Ritszela budowana jest obrazem. Kamera artysty rejestruje, obserwuje, czasem podgląda zastane i zaaranżowane sytuacje. Portrety psychologiczne grup i jednostek są często usytuowane w anonimowych przestrzeniach wypełnionych niepokojąca ciszą. Wiele realizacji Ritszela tematyzuje i problematyzuje relację zachodzącą pomiędzy sportem i dyscypliną.

_______________________________________________________________________________________

JUSTYNA ORŁOWSKA "PRZEWARTOŚCIOWANIE"
Galeria Kameralna, ul. Partyzantów 31a w Słupsku,
czynna pn - pt, 9.00 - 17.00

wystawa potrwa do 1 kwietnia 2016
wstęp wolny

Wystawa „Przewartościowanie” jest pierwszą prezentacją prac artystki po ponad roku od pokazu na wystawie „Postrzyżyny”, zamykającej jej etap edukacyjny w Gdańsku. Od tego czasu w twórczości i podejściu Justyny Orłowskiej nastąpiło „przewartościowanie” i „zmiana w ocenie czegoś”.

______________________________________________________________________________________

MARIUSZ WOLNY "Y"
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a, czynne codziennie 10.00 - 18.00
wystawa potrwa do 1 kwietnia 2016
wstęp wolny

Wolny Mariusz Janusz – urodzony w Noc Świętojańską w 1980 roku w Głownie. Absolwent archeologii Podwodnej na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Rzeźby na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Tworzy rzeźby, instalacje, plakaty, fotografie, rysunki oraz muzykę eksperymentalną. Jego prace dotykają współczesnych problemów, skłaniając odbiorcę do refleksji nad sobą samym.

Zapowiedzi wystaw na następnej stronie

GRZEGORZ HAŃDEREK „ZŁY SEN”

Wernisaż 7 kwietnia 2016 | godz. 17.00
Baszta Czarownic, ul. F. Nullo 8 w Słupsku, czynna wt - nd, 9.00 - 17.00
wystawa będzie czynna do 24 czerwca 2016
wstęp wolny

Grzegorz Hańderek – ur. 1977 r. z Zabrzu, absolwent Instytutu Sztuki w Cieszynie, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach (dyplom z wyróżnieniem w 2003 roku w Pracowni Wklęsłodruku prof. Jana Szmatlocha); w 2005 roku sfinalizował przewód doktorski w dyscyplinie artystycznej: grafika, w roku 2011 uzyskał stopień doktora habilitowanego; od 2011 roku prowadzi Pracownię Interpretacji Literatury na Wydziale Artystycznym ASP w Katowicach; w latach 2006 – 2013 – praca w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, gdzie wykłada rysunek i grafikę; w latach 2008-2012 – dziekan Wydziału Artystycznego Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach; od 2012 roku – prorektor ds. studenckich Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach.

Wybrane wystawy indywidualne:
The Other Way, Kraków, 2004; Plakaty, Klub Fanaberia, Bytom, 2005; ”Metropolie – Nekropolie”; Pejzaże pamięci, Muzeum Sztuki Współczesnej, Mińsk, Białoruś, 2007

Wybrane wystawy zbiorowe:
Fax Art – Life and Peace, Ogaki Poster Museum, Japonia, 2002; 5. Triennale Grafiki Polskiej – Katowice, 2003; 13. Międzynarodowe Biennale Grafiki – Warna, Bułgaria, 2005; Międzynarodowe Triennale Plakatu, Toyama, Japonia 2006; Międzynarodowe Biennale Plakatu, Lahti, Finlandia, 2007

Nagrody:
I nagroda III Międzynarodowego Konkursu Graficznego na exlibris drzeworytniczy i linorytniczy im. Pawła Stellera, Biblioteka Śląska, Katowice, 2002; II nagroda i srebrny medal Satyrykonu, Legnica, 2006; Grand Prix 6. Triennale Grafiki Polskiej, Katowice, 2006.
_______________________________________________________________________________________

MIROSŁAW BAŁKA „WYSTAWA”

Wernisaż 7 kwietnia 2016 | godz. 19.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a, czynne codziennie 10.00 - 18.00
wystawa potrwa do 26 czerwca 2016
wstęp wolny

Mirosław Bałka urodził się w 1958 w Warszawie. Rzeźbiarz. Zajmuje się również rysunkiem i filmem eksperymentalnym. W 1985 ukończył Akademię Sztuk Pięknych, gdzie od roku 2011 prowadzi Pracownię Działań Przestrzennych na Wydziale Sztuki Mediów. Otrzymał Stypendium Miesa van der Rohe w Krefeld. Członek Akademie Der Kunste w Berlinie. Brał udział w ważnych wystawach międzynarodowych m.in.: Documenta w Kassel (1992), Biennale w Wenecji (1990, 1993, 2003, 2005, 2013),The Carnegie International w Pittsburgh (1995), Biennale w Sao Paulo (1998), Biennale w Sydney (1992, 2006), Biennale w Santa Fe (2006). W 2009 zrealizował projekt “How It Is” w Turbine Hall, Tate Modern w Londynie. Jest autorem pomnika ofiar katastrofy promu “Estonia” w Sztockholmie (1998). Jego prace znajdują się w ważniejszych kolekcjach muzealnych na świecie m.in. : Tate Modern /Londyn, Van Abbemuseum / Eindhoven, MOCA / Los Angeles, SFOMA / San Francisco, MOMA / Nowy Jork, Hirshhhorn Museum / Waszyngton DC, Art Institute / Chicago, The Carnegie Museum of Art / Pittsburgh, Museu Serralves / Porto, Moderna Museet / Sztockholm, Kiasma / Helsinki, Kroller Muller / Otterlo, The National Museum of Art / Ateny, The National Museum of Art / Osaka, The Israel Museum / Jeruzalem. W Polsce m.in.: Muzeum Sztuki / Łódź, CSW / Warszawa, Zachęta / Warszawa, Muzeum Sztuki Nowoczesnej / Warszawa, Muzeum Narodowe / Wrocław, MOCAK / Kraków.

WARSZTATY RODZINNE
19 marca 2016, godz. 11.00 - 13.00
Centrum Aktywności Twórczej w Ustce, ul. Zaruskiego 1a
Zajęcia odbywają się w każdą trzecią sobotę miesiąca

Warsztaty, w których mogą uczestniczyć dorośli wraz ze swoimi dziećmi (wnukami). To propozycja skierowana do rodziców, dziadków i babć polegająca na wspólnym odkrywaniu świata sztuki oraz budowaniu twórczych wzajemnych relacji. Każde spotkanie odkrywa nowe możliwości i talenty drzemiące w małych i dużych uczestnikach warsztatów. Zajęcia dają możliwość grupowej pracy twórczej i pokazują jak wspólne działania łączą pokolenia. Warsztaty wykorzystują szereg wielorakich technik i środków wyrazu.
Ze względu na warunki przestrzenne liczba uczestników zajęć jest ograniczona.
Wstęp na warsztaty jest nieodpłatny.
Obowiązują zapisy: 515 089 986 lub [email protected]
Uwaga! Zajęcia odbywają się przy utworzeniu grupy min. 5 osób!
____________________________________________________________________________________
PODWÓRKO SZTUKI
5 marca 2016, godz. 11.00 - 13.00
Galeria Kameralna, ul. Partyzantów 31a w Słupsku
Zajęcia odbywają się w każdą pierwszą sobotę miesiącawięce

To integracyjne zabawy plastyczne kierowane do dzieci w wieku 5-12 lat zamieszkujących okolice Galerii Kameralnej. Podczas zajęć mali uczestnicy mają okazję do zapoznania się z różnymi technikami plastycznymi i zagadnieniami z zakresu sztuk plastycznych, fotografii, filmu czy literatury.
Warsztaty przybliżają dzieciom twórczość i sylwetki najbardziej znanych i cenionych artystów w historii i sztuce współczesnej, którymi często inspirują się w swoich zadaniach. Młodych uczestników uczymy spędzać wolny czas w sposób twórczy i kreatywny.
Ze względu na warunki przestrzenne liczba uczestników zajęć jest ograniczona.
Wstęp na warsztaty jest nieodpłatny.
Obowiązują zapisy: 515 089 986 lub [email protected]
Uwaga! Zajęcia odbywają się przy utworzeniu grupy min. 5 osób!
_______________________________________________________________________________________

'USTA SŁUPSKA'
czyli projekt filmowy BGSW

'Usta Słupska' to nowy projekt filmowy rozpoczęty przez Bałtycką Galerię Sztuki Współczesnej w Słupsku.
Powstały w efekcie film ma odzwierciedlać portrety obu miast, widziane oczami wyobraźni ich mieszkańców. Chcemy, by były to sceny z pogranicza marzeń i snu, a więc bardzo surrealistczne wizje. Otwieramy pole dla wyobraźni mieszkańców.
Zachęcamy do udziału i pomocy w projekcie wszystkich chętnych. Czekamy na osoby, które będą chciały zagrać w tym filmie, ale też na scenarzystów, scenografów, reżyserów, muzyków, kosmetyczki, fryzjerów i krawcowe. Sami tworzymy scenariusz, elementy scenografii, kostiumy itp.
Wszyscy chętni do pracy nad filmem, którzy się do nas zgłoszą, będą posługiwali się profesjonalnym sprzętem, którym dysponuje BGSW, a swoje twórcze wizje będą realizowali pod fachowym okiem specjalistów w dziedzinie filmu i fotografii.
Więcej informacji na temat filmu i udziału w projekcie udzielają: Krzysztof Tomasik 515 089 686, [email protected] oraz Piotr Igor Salata.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza