Bałtycka III liga: Astra Ustronie Morskie - Gryf 95 Słupsk 2:4 (2:4) (zdjęcia)

Świetne spotkanie rozegrali piłkarze słupskiego Gryfa w Ustroniu Morskim. Pokonali tamtejszą Astrę 4:2. Mogło być jeszcze lepiej, gdyż rzut karny Tomasza Bukowskiego w drugiej połowie obronił bramkarz gospodarzy.
W meczu 21. kolejki III ligi, Gryf 95 Slupsk pokonal na wyjeLdzie Astre Ustronie Morskie 4:2 (4:2). Gryfici przegrywali juz 0:2, ale w kilka minut wyszli na prowadzenie.

Astra Ustronie - Gryf Słupsk 2:4

Pierwsze minuty należały do Astry: Arkadiusz Rodak strzelił gola głową po rzucie rożnym. I to był ostatni gol strzelony przez gospodarzy, chociaż nie ostatnia bramka dla nich. Drugą, samobójczą strzelił Bukowski.

Kapitan gryfitów szybko naprawił swój błąd. Z karnego za faul na Patryku Pytlaku strzelił bramkę kontaktową. Chwilę potem już był remis! W 22 minucie wyrównał Pytlak po podaniu Szymona Gibczyńskiego. Nie koniec na tym. Kilka minut później Gryf 95 wyszedł już na prowadzenie, dzięki bramce Pawła Kryszałowicza (podawał Adam Pietras).

Kolejny gol padł w 32 minucie. Ponownie gola zdobył Pytlak (asystował Dawid Fursa).

W drugiej połowie Gryf 95 miał również dużo sytuacji, Fursa strzelił z wolnego w poprzeczkę, Fernando Batista mógł trafić do siatki po uderzeniu z pierwszego piłki, która minimalnie minęła słupek. W 82 minucie kolejną szansę miał Bukowski. Uderzał z karnego podyktowanego za faul na Gracjanie Szymańskim. Bramkarz Astry obronił jednak jego strzał.

Astra Ustronie Morskie - Gryf 95 Słupsk 2:4 (2:4)

Bramki: 1:0 Arkadiusz Rodak (16 - głową), 2:0 Tomasz Bukowski (19 - samobójcza), 2:1 Tomasz Bukowski (21 - rzut karny), 2:2 Patryk Pytlak (22), 2:3 Paweł Kryszałowicz (29), 2:4 Patryk Pytlak (29)

żółte kartki: Pluta, Bielecki

Astra: Malec - Kotowski, Promiński (40 Kwapisz), Rodak, Gontek, Sęk (40 Niedźwiecki), Wawerczak, Wojciechowski, Szafran, Szkup (40 Rakowski), Duńczak (83 Wudarczyk).

Gryf 95: Kowalczyk - Pluta, Bukowski, Sarna (54 Batista), Bielecki, Fursa, Świdziński, Pietras, Gibczyński (69 Szymański), Kryszałowicz, Pytlak.