Bałtycka III liga. Drutex-Bytovia Bytów - Sława Sławno 3:0 (1:0)

Krzysztof Bryndal zdobył drugiego gola dla bytowian.
Krzysztof Bryndal zdobył drugiego gola dla bytowian. Fot. Łukasz Capar
Trwa dobra passa Druteksu-Bytovii. W trzynastym meczu sezonu przed własną publicznością bytowska drużyna wygrała ze Sławą Sławno.

Pierwsza połowa była przeciętna w wykonaniu piłkarzy Druteksu-Bytovii. Już w 6. minucie Sława doznała osłabienia. Za brutalny faul na Krzysztofie Bryndalu sławieński obrońca Robert Dondera otrzymał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Początkowo gospodarze poruszali się ospale, a to było korzystne dla przyjezdnych, którzy nastawieni byli na defensywę. Wynik otworzył w 19. minucie Sławomir Pufelski. Potem niespodziewanie inicjatywę przejęli goście. W 38. minucie mógł być remis 1:1, ale Karol Izmajłowicz przegrał pojedynek sam na sam z Mateuszem Oszmańcem.

Po przerwie Drutex-Bytovia zagrał bardziej z zębem. Właśnie druga połowa była zdecydowanie lepsza w wykonaniu bytowian. W 52. minucie Bryndal wykorzystał dokładne dośrodkowanie Krystiana Staniosa i z dwunastu metrów zmusił do kapitulacji Piotra Kaźmierczaka. Potem jeszcze Sławę dobił Piotr Łapigrowski. Sławieński zespół nastawiony był na kontry, ale w końcówce osłabł. Raz po raz na przedpolu bramkowym przyjezdnych dochodziło do gorących spięć.

Warto odnotować, że Bryndal nie potrafił wykorzystać rzutu karnego. Jego sygnalizowany strzał wyczul sławieński bramkarz, który we wcześniejszych sytuacjach też zachował sporo zimnej krwi i tym samym uchronił swój zespół przed wyższą porażką.

- Zaskoczony jestem postawą i ambicją Sławy, która postawiła nam trudne warunki. Moim graczom brakowało precyzji - oznajmił Waldemar Walkusz, szkoleniowiec Druteksu-Bytovii Bytów.

- Nasza wygrana powinna być wyższa. W sobotnim meczu ponieśliśmy trochę strat. Kontuzji stawu łokciowego nabawił się Jarosław Adamowicz i już nie zagra w tym sezonie. W następnym spotkaniu z Rodłem Kwidzyn nie wystąpią również Krzysztof Bryndal i Krystian Stanios z powodu nadmiaru żółtych kartek. Dobrą passę chcemy utrzymać jeszcze przez trzy kolejki, które zostały do zakończenia rozgrywek.

Drutex-Bytovia Bytów - Sława Sławno 3:0 (1:0).
Bramki: 1:0 Sławomir Pufelski (19), 2:0 Krzysztof Bryndal (52), 3:0 Piotr Łapigrowski (73).

Drutex- Bytovia Bytów: Oszmaniec, Jóźwiak, Cierson, Maciejewski, Pufelski (76 Sandak), P. Łapigrowski, Kobiella (58 Kraska), Kowalski (58 Toczek), Adamowicz (15 Stanios - ż.k.), Bryndal - ż.k., Paraficz.