Bałtycka III liga. Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk (relacja na żywo)

relacjonuje Rafał Szymański
Przeczytaj relację live! Wynik spotkania: Kotwica Kołobrzeg - Gryf Słupsk 3:0 (1:0)

Zdjęcia z meczu

Zdjęcia z meczu Gryfa w Kołobrzegu: Kotwica - Gryf 3:0

17.56 Koniec meczu. Kotwica wygrała ze słupskim zespołem 3:0. To pierwsza porażka Gryfa w tym sezonie.

17.50 87 minuta - jest 3:0: Marcin Rusakiewicz podniósł za wysoko nogę i sfaulował zawodnika gospodarzy w polu karnym.

Dostał czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko, a że słupszczanie wykorzystali limit zmian, w bramce stanął Wojciech Polakowski

Po tej sytuacji był rzut karny dla Kotwicy. Jarosław Teśmian strzelił 3 gola dla drużyny z Kołobrzegu.

17.37 W 75 minucie jest 2:0, dla Kotwicy gola strzelił Dubiela.

Zmiana w Gryfie - Robert Siarnecki wchodzi w miejsce Batisty.

17.31 W 68 min. meczu ładna akcja gryfitów - w trójkącie Polakowski-Sarna, wykańczał Waleszczyk ale piłka przeszła koło słupka.

17.27 Wynik bez zmian, w 62 min Sarna otrzymał żółtą kartkę - gra wyraźnie zaostrzyła się, Gryf ma przewagę, ale wciąż bez gola. Obrońcy Kotwicy starają się kryć Polakowskiego, który stwarza najwięcej sytuacji.

17.22 Rzut wolny dla gryfitów - dośrodkowanie Polakowskiego na głowę Stasiaka, którego strzał przechodzi minimalnie kolo bramki.

17.17 53 minuta - zmiana w zespole Gryfa: schodzi Marcin Kozłowski, jego miejsce zajmuje szkoleniowiec słupskich piłkarzy Wojciech Polakowski.

17.13 Zaczęła się druga połowa.

Gryfici wyszli na boisko bardzo zdeteminowani , przeprowadzili kilka groźnych akcji, ale bez gola.

W 49 min słupszczanie źle rozegrali rzut wolny, po którym poszła błyskawiczna akcja Kotwicy i Batista żeby ją zatrzymać musiał faulować przed polem karnym, za co został ukarany żółtą kartką.

Po rzucie wolnym z faulu Batisty gryfici przejęli piłkę.

PRZERWA Kotwica - Gryf 1:0. Podsumowanie pierwszej połowy:

Oba zespoły graja ze wzmocniona defensywą raczej czekając na kontry, te mądrzej przeprowadzała Kotwica Kołobrzeg i dlatego prowadzi 1:0.

Wojciech Polakowski, szkoleniowiec Gryfa, widząc niemoc swoich piłkarzy zdecydował się wymienić Pietrasa na Świdzińskiego, który potrafi grać bardziej do przodu. Nie przyniosło to rozstrzygnięcia w pierwszych 45. minutach spotkania, ale zobaczymy jak potoczy się druga połowa.

16.50 Gracjan Szymański miał doskonałą sytuację na strzelenie gola dla Kotwicy. Po wygranym pojedynku biegowym z Tomaszem Bukowskim wyszedł sam na sam z Rusakiewiczem, ale słupski bramkarz skrócił kąt i piłka przeszła koło słupka.

16.46 41 minuta - rzut wolny wykonywał Batista, dośrodkowywał na pole karne, Artur Sarna wybił piłkę na sam środek pola karnego, ale pomalym zamieszaniu obrońcy Kotwicy wybili ją. W zespole Gryfa zmiana - za Adama Pietrasa wszedł Karol Świdziński.

16.37 W 31 minucie Gracjan Szymański wychodził na wprost słupskiego bramkarza i faulował go. Zawodnik Kotwicy otrzymał żółtą kartkę, zaś Rusakiewicz musiał skorzystać z pomocy lekarza, na szczęście już wrócił na boisko.

16.33 W 27 minucie dobrze wybity rzut wolny Piotra Dubieli wyłapuje Rusakiewicz, w 28 minucie niemal identyczna sytuacja, znów strzela Dubiela, łapie Rusakiewicz. Szałek zarobił zółtą kartkę za faul na Dubieli.

16.28 Po stracie pola gryfici dotychczas głęboko cofnięci przesunęli obronę i pomoc w stronę bramki Kotwicy - i stwarzają sytuacje, choć gola wciąż nie ma.

16.22 1:0 dla Kotwicy. W 16 minucie z bliskiej odległości Dariusz Miłoszewicz strzelił gola, w tej samej minucie zmiana w Gryfie - zszedł kontuzjowany Kryszałowicz, wszedł Szymon Gibczyński.

17 minuta. Poprzeczka! zamieszanie pod bramką Kotwicy - piłka uderzyła w poprzeczkę, z główki strzelał Stasiak, ale spadła na linię bramkową i wyszła w pole.

16.16 W 11 minucie pierwsza groźna akcja Gryfa, Łukasz Stasiak strzelał płasko po ziemi, ale piłka przeszła koło słupska.

16.12 Na stadionie jest już około 800 widzów. Kibicie obu drużyn są tylko w jednym zgodni - po ostatnich wpadkach reprezentacji Polski w piłce nożnej nad stadionem unosi się hasło: "je*** PZPN!".

16.07 W 3 minucie dogodną sytuację mieli gospodarze. Słupscy obrońcy pogubili się w kryciu, piłka dośrodkowana na pole karne na szczęście przeszła nad bramką Rusakiewicza.

16.04 Rozpoczął się mecz. Słupscy kibice gorąco pozdrowili Gracjana Szymańskiego, który przez ostatnie 1,5 roku grał w barwach Gryfa, a teraz jest zawodnikiem Kotwicy Kołobrzeg.

16.02 Mecz się jeszcze nie zaczął. Póki co koło stadionu przejechały dwa orszaki ślubne. Oby tyle samo hałasy narobili słupscy kibice.

15.57 Obserwatorem meczu będzie były sędzia ekstraklasy Edward Heldt, sędziować będzie trójka arbitrów ze Stargardu Szczecińskiego.

Na stadionie pojawili się już słupscy kibice. Razem jest ich około.

Kibiców gospodarzy tak na oko jest może 200.

15.50 Skład słupskiej drużyny: Rusakiewicz-Sarna, Bukowski, Szałek, Batista-Kozłowski, Pietras, Waleszczyk, Pytlak-Kryszałowicz-Stasiak

15.48 I mamy pierwsze pokerowe zagranie trenera Polakowskiego: w bramce słupskiego zespołu nie wystąpi, jak dotychczas Mariusz Ratajczyk, ale Marcin Rusakiewicz.

- Przeanalizowałem cztery ostatnie mecze i doszedłem do wniosku, że czas na zmiany. Stąd dziś w Kołobrzegu wystąpi "Dzidzia" - powiedział nam Wojciech Polakowski, szkoleniowiec słupskiego Gryfa

15.40 Jeszcze kilkanaście minut pozostało do rozpoczęcia meczu. Póki więcej widzów przyciągnął turniej łuczniczy "Robin Hood" za stadionem, ale w drodze do Kołobrzegu jest około 200-osobowa ekipa słupskich kibiców.

Pogoda jest ładna, na stadionie gra muzyczka. Zapowiadają się emocje, ale póki co tych emocji jest tyle co na meczu Polski ze Słowenią w 70 minucie...