Bardzo dobra postawa lęborczan z Lidera Amicusa

Lęborczanka Paula Wrońska (rocznik 1991) to olimpijka z Londynu (2012 rok)
Lęborczanka Paula Wrońska (rocznik 1991) to olimpijka z Londynu (2012 rok) Fot. Lider Amicus Lębork
W Złotoryi (to miasto w województwie dolnośląskim, które liczy ponad 16 tysięcy mieszkańców) odbyły się zawody strzeleckie „Wielki Puchar Kaczawy”. Bardzo dobrze w tej rywalizacji wypadli przedstawiciele lęborskiego klubu Lider Amicus. Podopieczni szkoleniowca Roberta Biczkowskiego zajęli czołowe miejsca, a niektórzy stawali nawet na podium.

Prawie 170 zawodniczek i zawodników z Polski, Czech i Niemiec strzelało w tegorocznych zawodach klasyfikacyjnych „Wielki Puchar Kaczawy”. To rekord dotychczasowych siedemnastu edycji tej sportowej imprezy strzeleckiej. Wśród uczestników zawodów Lębork reprezentowali: Julita Jankowska, Aleksandra Stolc i Nadia Szauła w młodziczkach, Jakub Kozłowski w juniorach i Paula Wrońska w seniorkach. W Złotoryi nie zabrakło polskich medalistek olimpijskich Renaty Mauer-Różańskiej i Sylwii Bogackiej. Ta pierwsza wręczała medale i dyplomy oraz jak zawsze z wdziękiem pełniła rolę ambasadorki naszego sportu, a druga natomiast rywalizowała w karabinie pneumatycznym seniorek, zajęła trzecie miejsce i później na złotoryjskim podium odebrała brązowy medal. Wynik Bogackiej to 621,8 pkt. W karabinie pneumatycznym seniorek na czwartym miejscu (najbardziej niefortunne dla każdego sportowca) uplasowała się Paula Wrońska. Lęborska strzelczyni uzyskała rezultat 619,9 pkt. Triumfowała Izabela Dudek (TKS LOK Tarnów) - 625,4 pkt. Drugie miejsce zajęła Karolina Kowalczyk (Śląsk Wrocław) - 624,1 pkt.

Lokaty i osiągnięcia pozostałych lęborczan z Lidera Amicusa - karabin pneumatyczny młodziczek: 2. Julita Jankowska - 385,6 pkt, 3. Aleksandra Stolc - 383,2 pkt, 7. Nadia Szauła - 368,6 pkt, wygrała Izabela Maślak (Śląsk) - 385,8 pkt; karabin pneumatyczny juniorów: 3. Jakub Kozłowski - 614,9 pkt, zwyciężył tarnowianin Wiktor Sajdak (TKS LOK) - 620,2 pkt, a za nim uplasował się Maciej Ogórek (Śląsk) - 616 pkt.

- Jestem bardzo zadowolony szczególnie ze startu młodziczek, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze strzelectwem. Biorąc pod uwagę, że cała trójka jest pierwszorocznymi zawodniczkami tej grupy wiekowej, to śmiało mogę być spokojny o przyszłe lata mojej ukochanej i medalodajnej dyscypliny - wyznał trener Robert Biczkowski, twórca wszystkich sukcesów lęborskiego strzelectwa z Lidera Amicusa.