Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
W Obłężu (gmina Kępice) odbyła się impreza biegowa Zielona...

Bardzo udane bieganie w Obłężu (zdjęcia)

W Obłężu (gmina Kępice) odbyła się impreza biegowa Zielona Dycha, której ambasadorką była Małgorzata Pazda-Pozorska z Kobylnicy (znakomita zawodniczka, która specjalizuje się w biegach ultra). Pogoda dopisała. Trasa była trudna i malownicza przy jeziorze Obłęskim.
Na starcie stawiło się 87 osób, które miały do przebiegnięcia dystans 10 kilometrów i uczyniły to w dobrej dyspozycji. Jako pierwszy na mecie zameldował się faworyt Dawid Garski (Świat Płytek u Kryspina Bytów). Bytowianin osiągnął czas 32.09 min. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Perlik (MTS Hamer Miastko) - 33.41 min. Trzeci był Tadeusz Wojdasiewicz (Kępice) - 35.36 min. Kolejne lokaty zajęli: 4. Eryk Witkiewicz (KB 10 Białogard) - 35.39 min, 5. Grzegorz Duda (Bukówka) - 36.34 min, 6. Dominik Gajlewicz (MTS Hamer) - 37.36 min. Z grona kobiet najszybszą biegaczką okazała się Katarzyna Merda (MTS Hamer).

Czas miasteckiej biegaczki to 40.15 min. Druga była Katarzyna Perlik (MTS Hamer) - 45.49 min. Trzecią lokatę wywalczyła Justyna Hałka (Trucht Łobez) - 46.23 min. Poza podium na kolejnych miejscach były: 4. Beata Pagórek (Kępice) - 48.18 min, 5. Karolina Hanuszewicz (Słupsk) - 49.22 min, 6. Małgorzata Tyrka (Kępice) - 49.28 min. Kępicki Ośrodek Sportu i Rekreacji dziękuje sponsorom, którzy wsparli biegowe wydarzenie, które było dobrze przeprowadzone. Były też biegi dla dzieci Zielona Jedynka.