Beach Ball Tour 2010. Damian Wojtasik i Rafał Szternel najlepsi

Rafał Szymański [email protected]
Zwycięzcy zmagań w Ustce w środku para Wojtasik/Szternel.
Zwycięzcy zmagań w Ustce w środku para Wojtasik/Szternel. Fot. Łukasz Capar
Plażowa Para Damian Wojtasik i Rafał Szternel wygrała w Ustce pierwszy turniej z cyklu Beach Ball Tour 2010 mistrzostw Polski.

W finale Damian Wojtasik i Rafał Szternel pokonali Grzegorza Klimka i Dominika Witczaka 21:19, 21:15. Trzecie miejsce zajęli Michał Michalik i Marcin Nowak po zwycięstwie 21:12, 21:8 nad Michałem Matyją i Rafałem Matusiakiem.

Cztery pary, które przedostały się do strefy walki o medale, pochodzą z grona ośmiu par zajmujących czołowe miejsca w rankingu Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Zawodnicy walczyli w 34-stopniowym upale. Do rywalizacji w Ustce zgłosiło się 28 par, z czego 8 było rozstawionych na podstawie punktów rankingowych przyznawanych przez PZPS. Pozostałe 8 drużyn było wyłaniane podczas turnieju kwalifikacyjnego w piątek. Pula nagród wyniosła 12000 zł. W finale w Niechorzu - 55000 zł.