Łukasz Konstanty
Bartosz Łosiak (na zdjęciu) i Michał Bryl w Ostrawie odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli jedną porażkę. Fot. Nur Photo/East News
Od zwycięstwa i porażki rozpoczęli Michał Bryl i Bartosz Łosiak udział w turnieju siatkówki plażowej Beach Pro Tour Series - Elite 16, który od środy odbywa się w Ostrawie. Nasi siatkarze w pierwszej kolejce pokonali Brazylijczyków Felipe i Renato 2:0 (21:13, 21:15), a następnie ulegli Włochom Aleksowi Ranghieriemu i Adrianowi Carambuli 1:2 (18:21, 21:17)

Bryl i Łosiak pokonali Felipe i Renato

Udział w turnieju w Ostrawie nasi siatkarze rozpoczęli od pojedynku z brazylijskim duetem Felipe i Renato. Obydwa zespoły mierzyły się ze sobą niedawno w Uberlandii. Pod koniec kwietnia zwycięstwo odnieśli Biało-Czerwoni, którzy problemy mieli tylko w pierwszym secie.

Pierwsi rywale Bryla i Łosiaka do turnieju w Ostrawie przebijali się przez kwalifikacje. Rywalizację grupową rozpoczęli jednak od porażki - Polacy mimo wyrównanych początków obydwu setów w pewnym momencie wypracowywali dużą przewagę, której przeciwnicy nie byli w stanie odrobić. Pierwsza partia zakończyła się triumfem 21:13, druga zaś 21:15.

Bryl i Łosiak przegrali z Aleksem Ranghierim i Adrianem Carambulą

W drugim spotkaniu fazy grupowej naprzeciwko naszych siatkarzy stanęli Włosi Alex Ranghieri i Adrian Carambula. Było to pierwsze spotkanie tych zespołów od lutego, kiedy to przedstawiciele kraju z Półwyspu Apenińskiego odebrali Brylowi i Łosiakowi miejsce na podium podczas turnieju w Dosze.

Spodziewano się, że rywale Polaków postawią trudne warunki i tak też było w istocie. Już pierwszy set pokazał, jak trudno będzie naszej najlepszej dwójce odnieść zwycięstwo - przeciwnicy szybko wypracowali sobie sporą przewagę (6-11) i mimo że Biało-Czerwonym udało się nieco stratę zmniejszyć (10-12), chwilę później Włosi ponownie zanotowali dobrą serię (11-17). Zryw w końcówce okazał się niewystarczający, by odwrócić losy seta przegranego ostatecznie 18-21.

W drugiej partii role się odwróciły. To Bryl i Łosiak zdołali odskoczyć na kilka punktów (9:5), ale rywale straty odrobili (12-12). Wyrównana batalia trwała do stanu 16-16, wtedy to znów lepszy okres gry mieli Polacy, którzy ostatecznie triumfowali 21:17. W decydującym secie lepiej jednak spisali się Włosi, którzy po zaciętej końcówce wygrali 16-14 i cały mecz 2-1.

W piątek Bryl i Łosiak rozegrają jeszcze jeden mecz fazy grupowej, a ich rywalami będą Czesi Kristof Oliva i Tadeas Trousil. Spotkanie rozpocznie się około godziny 17:30. Turniej w Ostrawie potrwa do niedzieli.