Beach soccer. Team Słupsk z brązowymi medalami mistrzostw Polski

Zespół Team Słupsk wywalczył brązowe medale mistrzostw Polski
Zespół Team Słupsk wywalczył brązowe medale mistrzostw Polski Fot. Team Słupsk
Trzecie miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Piłce Plażowej, które rozgrywane były na plaży w Gdańsku-Brzeźnie zajęła drużyna Team Słupsk.

Najpierw Team Słupsk rozegrał spotkania w fazie grupowej. Wszystkie wygrał. Ze Zdrowiem Garwolin 4:1, potem z Borutą Zgierz 4:3, a na koniec z Hemako Sztutowo.

W ćwierćfinałowym spotkaniu słupski zespół pokonał Zdrowie Garwolin 7:4. Bramki dla słupszczan zdobywali: Marcel Pietrykowski (8, 14), Wojciech Pawlina (20), Nikodem Ciechański (21, 29), Jakub Żaluk (34), Eryk Kosiński (35). Gole dla Zdrowia: samobójcza (11), Rudzki (26), Syga (28), Łuczak (30).

W półfinale Team Słupsk jednak już musiał uznać wyższość rywali. Zespół BSC Termy Poddębice wygrał 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Bramki: 1:0 Dawid Sobczak (9), 1:1 Mateusz Barszcz (15), 2:1 Fabian Kasierski (22), 3:1 Jakub Gzyl (25).

Na 3 minuty przed końcem pierwszej tercji Dawid Sobczak trafił dla Poddębic. w 3. minucie drugiej tercji wyrównał Mateusz Barszcz. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki. W 1. minucie trzeciej tercji Fabian Kasierski zdobył gola z rzutu wolnego podyktowanego za złapanie piłki przez Kornela Kaniowskiego poza polem karnym. Następnie podbił sobie piłkę Jakub Gzyl i trafił z dystansu w samo okienko. Potem w poprzeczkę trafil Kaniowski, a dobrej okazji nie wykorzystał Marcel Pietrykowski. Słupszczan też przed utratą gola uratowała poprzeczka i to dwukrotnie.

W spotkaniu o brązowe medale mistrzostw Polski słupszczanie pokonali zespół Boca Gdańsk 7:4 (3:2, 2:0, 2:2). Bramki: 0:1 Mateusz Barszcz (1), 1:1 Kacper Świątek (2), 2:1 Artur Meloyan (6), 2:2 Mateusz Barszcz (7), 2:3 Wojciech Pawlina (8), 2:4 Eryk Kosiński (20), 2:5 Mateusz Barszcz (21), 2:6 Wiktor Ciechański (30), 2:7 Jakub Żaluk (32), 3:7 Artur Meloyan (35), 4:7 Kacper Świątek (36)

Wynik otworzył Mateusz Barszcz od razu po rozpoczęciu po rzucie wolnym płaskim strzałem. Minutę potem wyrównał Kacper Świątek. Artur Meloyan strzałem z półobrotu przy samym słupku wyprowadził gdańszczan na prowadzenie, ale momentalnie wyrównał strzałem z dystansu Barszcz. Po wyrzucie z autu Pietrykowskiego świetnie w pole karne wdarł się Wojciech Pawlina i strzelił na 3:2 dla Team Słupsk. Błąd obrony gdańszczan wykorzystał strzałem przy słupku Eryk Kosiński. Ze stałego fragmentu gry na 5:2 podwyższył Barszcz. Kosiński wywalczył piłkę i zagrał do Wiktora Ciechańskiego, który zdobył kolejnego gola, później na 7:2 trafił Jakub Żaluk. Gdańszczanie nieco zmniejszyli jeszcze rozmiary porażki.

W finale Termy Poddębice przegrały z Milenium Gliwice 2:6.

Team Słupsk wystąpił w składzie: Kornel Kaniowski - Marcel Pietrykowski, Mateusz Barszcz, Wojciech Pawlina, Wiktor Ciechański, Nikodem Ciechański, Eryk Kosiński, Jakub Żaluk. Trener: Krystian Klawikowski.

- Jestem bardzo dumny z zespołu. Pomimo braku treningów i przygotowania do mistrzostw , chłopaki pokazali charakter i ogromne serce do walki. Nie odpuszczali w żadnym meczu, tworzyli jeden wielki kolektyw i to była droga do podium. Mam nadzieje ze taki sukces zarazi młodych zawodników do uprawiania tego sportu a miasto skusi się o budowę boiska na którym będziemy mogli szkolić nowych zawodników - powiedział Krystian Klawikowski, trener Team Słupsk i zawodnik seniorskiej reprezentacji Polski.