Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezdomni w Słupsku robią się coraz starsi

(nik)
Średni wiek osoby bezdomnej wzrósł z 46 lat w roku 2003 do 51 lat w 2011.
Średni wiek osoby bezdomnej wzrósł z 46 lat w roku 2003 do 51 lat w 2011. Zdjęcie poglądowe
O starości wśród osób bezdomnych dyskutowali w Słupsku przedstawiciele instytucji opiekuńczych i służby zdrowia z województwa pomorskiego.

- Niestety, starość osób bezdomnych nie zaczyna się w tym samym wieku, co starość innych ludzi. Jest to spowodowane trybem życia, który wiodą bezdomni - mówi Klaudiusz Dyjas, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Słupsku, który zorganizował spotkanie.

Uczestniczyli w nim przedstawiciele organizacji pozarządowych, instytucji i jednostek służby zdrowia z całego województwa.

- Na podstawie badania socjodemograficznego przeprowadzonego w naszym województwie w 2011 roku można zaobserwować starzenie się populacji osób bezdomnych - informuje szef MOPR-u.

Średni wiek osoby bezdomnej wzrósł z 46 lat w roku 2003 do 51 lat w 2011. Odsetek osób bezdomnych w wieku 51-60 lat oraz tych powyżej 60. roku życia wynosi obecnie 60,5 procent. W 2003 roku było to 40,9 procent.

Ten znaczący wzrost w ciągu blisko dziesięciu lat wywołuje konieczność tworzenia miejsc w placówkach, w których miejsce znajdą właśnie starsi i schorowani bezdomni, dla których nie ma wystarczających standardów w noclegowniach i schroniskach, które już działają.

Na spotkaniu analizowano aktualną bazę instytucji i ofertę pomocową dla starszych i schorowanych osób oraz próbowano wypracować kompendium metod wsparcia i opieki nad starszymi bezdomnymi.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza