Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne warsztaty online dla chorych onkologicznie

Oprac. mara
materiały prasowe
„Zdrowiej” to program warsztatów online wspierających radzenie sobie ze stresem dla osób w trakcie leczenia onkologicznego i ich bliskich, który realizuje Ruch Społeczny Polskie Amazonki. Najbliższy cykl cotygodniowych spotkań online rozpoczyna się we wtorek, 5 maja, o godz.17.30.

Stowarzyszenie Polskie Amazonki Ruch Społeczny zaprasza na warsztaty online radzenia sobie ze stresem

- Spotkania online są źródłem inspiracji i wsparciem dla pacjentów i ich bliskich w całej Polsce, którzy czują silny stres i chcą lepiej sobie z tym stresem radzić. Obecna sytuacja może być szczególnie wymagająca dla osób w trakcie leczenia onkologicznego, które już wcześniej doświadczały przecież dużo stresu. Przekazujemy konkretną wiedzę i ćwiczenia, które praktycznie pokazują, jak wspierać siebie na co dzień. Co tydzień zajmujemy się innym tematem, dołączcie do nas – mówi Elżbieta Kozik, prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki.

Spotkania online odbywają się we wtorki o 17.30.

* 5.05. - jak dbać o siebie w chorobie? (BHP antystresowe, znaczenie uważności, słuchanie ciała)

* 12.05. - jak radzić sobie z emocjami? (dlaczego emocje są nam potrzebne? jak sobie radzić z nieprzyjemnymi emocjami?)

* 19.05. – jak radzić sobie z myślami (jaki wpływ na to jak się czujemy ma nasz sposób myślenia, jak kształtować wspierające przekonania, jak radzić sobie z zamartwianiem i natłokiem myśli)

* 26.05. - jak pomagać sobie w trudniejszych chwilach (rola nastawienia względem tego co „trudne”, kształtowanie w sobie życzliwości i współczucia, dbanie o siebie w trudnościach)

* 2.06.- jak radzić sobie ze stresem (radzenie sobie ze stresem jako umiejętność, którą można kształtować i rozwijać, jak oswajać stres, jak minimalizować skutki stresu długotrwałego)

* 9.06.– komunikacja i relacje z innymi ludźmi (jak porozumiewać się i komunikować, jak wyrażać swoje potrzeby, uważne słuchanie siebie i innych)

* 16.06.- jak wspierać bliskich (czy moje wsparcie rzeczywiście wspiera drugą osobę i co robić aby tak było, podstawowe zasady wspierania, dbanie o własne potrzeby)

* 23.06. - otwieranie się na przyjemności (uważność, praktykowanie wdzięczności i życzliwości, podnoszenie energii poprzez nagradzanie się)

Warsztaty są bezpłatne. Aby wziąć udział, należy wypełnić formularz: https://forms.gle/tMhJEaVZ7Ezr4Zcy7 Następnie na adres mailowy przyjdą wszystkie informacje techniczne związane z tym, jak dalej postępować i wziąć udział w spotkaniu.

Link do wydarzenia FB: https://www.facebook.com/events/266264717740371/. Więcej informacji www.ruchspoleczny.org.pl

POLSKIE AMAZONKI RUCH SPOŁECZNY

Polskie Amazonki Ruch Społeczny to organizacja pożytku publicznego, której celem jest wywarcie pozytywnego wpływu na standard diagnostyki, leczenia i rehabilitacji wszystkich rodzajów nowotworów. Stowarzyszenie inicjuje i wspiera akcje profilaktyczne i edukacyjne związane z rakiem piersi, tarczycy, płuc, skóry, jajnika, wątroby oraz nerek. Jeśli chcesz wesprzeć co robimy, pamiętaj o nas przekazując swój 1% - Polskie Amazonki Ruch Społeczny KRS 0000346788

Zobacz także: Dzień onkologii w słupskim szpitalu. Raka można uniknąć i wyleczyć.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza