Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Biblioteki w Słupsku otwarte od dwóch dni a już padają rekordy w liczbie odwiedzających i wypożyczeniach

Kinga Siwiec
Po 62 dwóch dniach biblioteki w Słupsku otworzyły swoje drzwi dla czytelników. I od razu padły rekordy odwiedzin i wypożyczonych książek.

W ciągu dwóch pierwszych dni po otwarciu 1942 osoby odwiedziły Miejską Bibliotekę Publiczną i jej filie. To blisko tysiąc czytelników dziennie, czyli dużo więcej niż wskazują średnie statystyki sprzed pandemii. Wcześniej bibliotekę odwiedzało około 600 osób każdego dnia.

- Czytelnicy wypożyczyli 4082 książki, a oddali 4081 egzemplarzy. Nawet nas zaskoczyła ta zbieżność liczb – mówi Renata Matejczuk z MBP. - Należy dodać, że te 4081 oddanych książek powędrowało na specjalnie wydzielone półki, aby odbyć trzydniową kwarantannę, po której będą mogły być bezpiecznie włączone do reszty księgozbioru.

Słupszczanie ochoczo ruszyli po wypożyczenia nowych lektur, a większość z nich bez narzekania stosowała się do ustalonych zasad bezpieczeństwa. Przypomnijmy, że w tej chwili w bibliotece może przebywać ograniczona liczna osób - do środka budynku głównego biblioteki wejdzie tylko 8 osób, do filii numer 8 i 5 oraz do Miejsca Animacji Kultury - 4 osoby, a do filii numer 3, 6, 7 i 11 tylko dwie. Pozostali czytelnicy proszeni będą o czekanie na zewnątrz bibliotecznych agend, w bezpiecznej od siebie odległości. Odwiedzający muszą mieć maseczki oraz proszeni są o dezynfekcję rąk przy wejściu do budynków. Oddawanie i wypożyczania książek odbywa się przy różnych stanowiskach. Zamknięte są też toalety dla odwiedzających.Niemożliwe jest też korzystanie z czytelni.

Inne są również godziny otwarcia. Biblioteka główna przy ul. Grodzkiej będzie czynna w dni robocze w godz. 9-19. Nieco inaczej będą funkcjonować filie. One w poniedziałek będą czynne w godz. 10-15, a w pozostałe dni robocze - w godz. 11-18. W filiach przewidziano także półgodziną przerwę w godz. 14-14.30.

Zobacz także: 142. odcinek wideobloga Anki Czytanki - kryminały i horrory

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza